Internauci kpią ze spotu Tuska

Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Zobacz, jak internauci kpią z nowego klipu Donalda Tuska nawołującego do zgody i wspólnego świętowania podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Internauci w parodii spotu zderzyli słowa, które wypowiada premier Tusk, ze zdjęciami pokazującymi obrazki zupełnie inne od tych, które można obejrzeć w oficjalnym teledysku. 

Sprawdźcie sami - Razem - parodia świątecznego spotu Donalda Tuska.


Kliknij poniżej i zobacz film:



Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Gazeta Polska VOD


Wczytuję komentarze...

W Tychach Śląska Jesień Gitarowa

Festiwal gitarowy / pixabay.com/FirmBee/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

W niedzielę w Tychach rozpocznie się XVII Śląska Jesień Gitarowa – Międzynarodowy Festiwal oraz Konkurs Gitarowy im. Jana Edmunda Jurkowskiego. To cieszące się międzynarodową renomą największe wydarzenie poświęcone gitarze klasycznej w tej części Europy.

Śląska Jesień Gitarowa odbywa się nieprzerwanie od 1986 roku w cyklu dwuletnim. Na tyski festiwal przyjeżdżają gitarzyści z wielu krajów, są wśród nich laureaci innych międzynarodowych, prestiżowych konkursów.

Do współtworzenia tegorocznej edycji zaprosiliśmy łącznie 69 artystów z całego świata – solistów, zespoły kameralne, trzy polskie orkiestry, gwiazdy światowego życia muzycznego spoza grona gitarzystów; wykonawców tej klasy, co Avi Avital, Chen Reiss, Clarice Assad

- powiedział dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach Paweł Drzewiecki.

Integralną częścią festiwalu jest złożony z trzech etapów konkurs dla młodych adeptów sztuki gitarowej - ich wiek nie może przekraczać 30 lat. Laureaci otrzymają nagrody finansowe, a także wysokiej klasy gitary koncertowe i inne nagrody rzeczowe.

Zwycięzca festiwalu otrzyma 5 tys. euro, gitarę i zaproszenia do zagrania recitali podczas kilku festiwali gitarowych. Druga nagroda to 2,5 tys. euro, a trzecia – 1 tys. euro. Międzynarodowe jury pod przewodnictwem Marcina Dylli - laureata konkursu w 1996 r. i jednego z najbardziej znanych polskich wirtuozów gitary - przyzna też wiele nagród specjalnych, w postaci m.in. możliwości zagrania koncertów z towarzyszeniem orkiestr.

Program tegorocznej edycji obejmuje łącznie 18 wydarzeń. Poza konkursem są to koncerty i recitale artystów muzyki klasycznej światowego formatu, koncerty z towarzyszeniem AUKSO - Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy, a także lekcje mistrzowskie i prelekcje. Całemu festiwalowi towarzyszą wystawy i prezentacja instrumentów oraz wydawnictw i akcesoriów muzycznych.

Oficjalna inauguracja będzie miała miejsce w niedzielę wieczorem w tyskiej Mediatece. Wystąpią wtedy soliści: Brasil Guitar Duo, Marek Pasieczny. Oficjalne rozpoczęcie poprzedzi zaplanowany na południe koncert w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, z udziałem solistów Marcina Dylli i Łukasza Kuropaczewskiego.

W tym roku festiwal uświetnią dwa prapremierowe wykonania koncertów gitarowych napisanych specjalnie na zamówienie organizatorów festiwalu. Ich kompozytorami są artyści o międzynarodowej renomie: Clarice Assad oraz Marek Pasieczny.

Nad bogactwem, różnorodnością i poziomem Śląskiej Jesieni Gitarowej programu czuwa dr hab. Marek Nosal, dyrektor artystyczny festiwalu, na co dzień instrumentalista, profesor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, prodziekan Wydziału Wokalno-Instrumentalnego tej uczelni.

Organizatorzy festiwalu stawiają sobie za cel prezentację najbardziej wartościowych dokonań współczesnej muzyki gitarowej oraz kompozytorów, ukazanie szerokiego spektrum gatunków tej muzyki i promocję osiągnięć najwybitniejszych polskich wykonawców, a także wydawnictw muzycznych oraz lutników.

Idea Śląskiej Jesieni Gitarowej narodziła się w 1984 r. Jednym z inicjatorów festiwalu był zmarły w 1989 r. akademicki pedagog i kompozytor Jan Edmund Jurkowski. Pierwsza edycja imprezy, szybko uznanej za jedną z najbardziej znaczących tego typu w Europie, odbyła się w październiku 1986 r. Od tego czasu festiwal organizowany jest co dwa lata. Jego organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury w Tychach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl