Tymoszenko na prezydenta Ukrainy?!

tymoshenko.ua

  

Znajdująca się w więzieniu była premier Ukrainy Julia Tymoszenko będzie jedyną kandydatką Zjednoczonej Opozycji Batkiwszczyna na prezydenta w wyborach 2015 roku.

Z propozycją wysunięcia Tymoszenko wystąpił jeden z przywódców Batkiwszczyny Arsenij Jaceniuk. Zajmował on pierwsze miejsce na listach wyborczych Zjednoczonej Opozycji w październikowych wyborach parlamentarnych.

Ze względu na ciążący na Tymoszenko wyrok siedmiu lat więzienia, który wydano w ub. roku, nie mogła ona uczestniczyć w tych wyborach. Jaceniuk wyraził nadzieję, że Tymoszenko opuści więzienie już niebawem dzięki Europejskiemu Trybunałowi Praw Człowieka, w którym zaskarżono wyrok na byłą premier, wydany przez ukraińskie sądy.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Metoda „ulica i zagranica” wciąż aktualna. Schetyna jedzie poskarżyć się Angeli Merkel

/ Fot.Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Premier gabinetu cieni pochwalił się w mediach społecznościowych, że wybiera się dziś do Niemiec, by "ocalić Polskę i Unię Europejską". W tym celu spotka się z Angelą Merkel. W piśmie opublikowanym przez przewodniczącego Platformy, czytamy m.in, że PiS zmierza do Polexitu. Wobec coraz większej bezradności w merytorycznej dyskusji na temat programu dla Polski, Schetyna widać uznał, że najlepszą i niezawodną metodą na przejęcie władzy jest "wypłakanie się w rękaw" Angeli Merkel.

Schetyna ponad rok temu spotkał się już z Angelą Merkel w warszawskiej rezydencji ambasadora Niemiec, prosząc o wsparcie dla opozycji, w związku ze zmianami w Trybunale Konstytucyjnym. Wzbudziło to wówczas niesmak, a nawet oburzenie opinii publicznej. 

Jak widać premier gabinetu cieni widzi sprawę inaczej i nie wstydzi się publicznie przyznać do próśb o protekcję ze strony kanclerz Merkel. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: O czym mówił Schetyna z Merkel

Metoda "ulica i zagranica" pozostaje jak widać, nadal jedyną strategią polityczną totalnej opozycji.

Trzeba ocalić miejsce Polski w Europie. I trzeba ocalić samą Unię Europejską, która dawała i daje Polakom i Europejczykom pokój i dobrobyt. O tym będę w poniedziałek rozmawiać z kanclerz Niemiec Angelą Merkel

- poinformował Grzegorz Schetyna na Twitterze.

Komentujący jego oświadczenie internauci byli innego zdania i przypomnieli mu kilka ważnych kwestii.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap, twitter.com

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl