Siwiec odchodzi z SLD

Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Marek Nowicki

Kontakt z autorem

Europoseł Marek Siwiec odszedł z SLD. Wśród powodów swej decyzji wymienił: brak współpracy SLD z Aleksandrem Kwaśniewskim i Ruchem Palikota.

Siwiec rozstał się z postkomunistami po 23 latach swojej działalności najpierw w SdRP później w SLD. Wcześniej jak czytamy w katalogach IPN Marek Siwiec pełnił funkcję Tajnego Współpracownika o kryptonimie „Jerzy”.

Europosłowi nie odpowiada fakt, że SLD nie potrafi współpracować „z partnerami politycznymi, w szczególności z Ruchem Palikota” - mówił europoseł. Jak zauważył, Ruch Palikota w wielu kwestiach takich jak np. polityka europejska wyraża poglądy „bardzo zbieżne albo nawet identyczne” jak SLD i on sam.

Janusz Palikot szybko zareagował na takie oświadczenie i zaprosił eurodeputowanego na spotkanie. - Jestem bardzo zainteresowany współpracą - oświadczył.

Jako kolejną przyczynę rozstania z postkomunistami Siwiec wymienił brak woli współpracy SLD z Aleksandrem Kwaśniewskim (zarejestrowanym przez Służbę Bezpieczeństwa jako tajny współpracownik o pseudonimie „Alek). To właśnie w nim Siwiec upatruje osobę, która miałaby skonsolidować lewicę - powiedział były członek SLD.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Europosłowie zobaczą…

Europosłowie zobaczą…

"Niezwyciężony": sztuka dialogu…

"Niezwyciężony": sztuka dialogu…

Papieskie konto na Twitterze działa już…

Papieskie konto na Twitterze działa już…

Trump podpisał nowy budżet obronny. Na…

Trump podpisał nowy budżet obronny. Na…

Gratulacje od kanclerz Merkel dla premiera…

Gratulacje od kanclerz Merkel dla premiera…

Premier odpowiada na pytania posłów po exposé. Ten FILM trzeba zobaczyć

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Premier Mateusz Morawiecki kończąc swoje exposé zaapelował o porozumienie i kompromis, zwłaszcza na dwa tygodnie przed Wigilią. Politycy „totalnej opozycji” mimo wszystko trzymali się jednak swojej retoryki i próbowali na każdym kroku atakować nowego szefa rządu.

- Za dwa tygodnie Wigilia. Polacy, jak co roku połamią się opłatkiem, zasiądą do stołów, ciesząc się, że Bóg się rodzi. Niech ten wigilijny stół nie będzie jak barykada, niech będzie miejscem, które łączy, a nie dzieli. Polska jest naszym wspólnym dobrem, niezależnie od barw politycznych, czy różnic światopoglądowych. Tego życzę wszystkim posłom, jak najbardziej także posłom opozycji. Grudzień 2017 możemy nazwać wigilią 100-rocznicy polskiej niepodległości. Wejdźmy w nią z nadzieją na porozumienie i solidarność, pamiętając, że bez współdziałania nie żylibyśmy dzisiaj w wolnej Polsce. Ufam, że stać nas na porozumienie i kompromis. Można i trzeba się spierać, jednak : spór - tak, wojna – nie – mówił premier Morawiecki.

Nie wszyscy politycy wzięli sobie jednak te słowa do serca, co dało się zauważyć już w czasie sejmowej debaty po exposé i w czasie zadawania pytań przez posłów. Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej już zapowiedziała nawet przejęcie władzy przez swoją formację... Znów zapomniała, że najpierw trzeba wygrać wybory?

 


 

 

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, sejm.gov.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl