niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
04/10/2015
Redaktor wydania: Samuel Pereira

Nowa księgarnia „Gazety Polskiej”

Dodano: 01.12.2012 [18:53]
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w uroczystym otwarciu nowej Księgarni „Gazety Polskiej” na ulicy Jana Pawła II (róg Dzielnej) przy Pawiaku.  Otwarcia księgarni dokonał Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".  

- Życzę tego, aby książki się zaczęły i nigdy nie przestały się sprzedawać. Obawy o to, że ludzie przestaną czytać książki są tak zasadne, jak obawy o to, że ludzie przestaną chodzić do kina, gdy powstała telewizja. Dziś do kina chodzimy często, a na telewizję nie można już patrzeć. Telewizji nie oglądamy, bo żeby ją obejrzeć trzeba mieć silne nerwy. Książka pozostaje ciągle tą wolną strefą. Tak jak gazeta pozostaje wolną strefą, chociaż zmiany na rynku pokazują, że za gazety się już wzięto. Może będziemy musieli się chować do księgarni i książki pozostaną bastionem wolności. Przypomnę pierwszą decyzję Donalda Tuska. Była to likwidacja czytelni w kancelarii, w zamian zrobiono komórkę, która rozsyła propagandowe SMS-y. My mamy odwrotną propozycję - czytać i myśleć. Zobaczymy kto wygra, nasza propozycja jest trudna, ale na dłuższą metę się opłaci, bo SMS-y się kiedyś znudzą, a książki nie znudzą się nigdy. Życzę aby sprzedać tych książek jak najwięcej - powiedział Tomasz Sakiewicz.

- Bardzo się cieszę że taka księgarnia powstała. Mój tata jest fanem Gazety Polskiej i wstąpiłam tu żeby kupić mu książkę. Spotkała mnie miła niespodzianka bo jako pierwsza klientka dostałam ją za darmo. Mieszkam blisko więc będę mogła sobie zawsze tutaj zajrzeć – powiedziała Paulina, studentka z Warszawy.

- Istota tej księgarni będzie polegała na tym, że będziemy tu organizować spotkania z autorami. Na tym ma polegać moc tego miejsca. Już zapraszam wszystkich na te spotkania i dziękuję za obecność - powiedział Ryszard Gitis.

Uroczyste otwarcie nowej Księgarni „Gazety Polskiej” uświetnił koncert Pawła Piekarczyka.

Księgarnia czynna w godz. PN –PT 10-19, sobota 10-15
Serdecznie Zapraszamy!
Autor: 
Marek Nowicki
Współpracownicy: 
Jacek Liziniewicz
Źródło: 
niezalezna.pl
Nowa księgarnia „Gazety Polskiej” - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Nowa księgarnia „Gazety Polskiej” - niezalezna.pl
Nowa księgarnia „Gazety Polskiej” - niezalezna.pl
Nowa księgarnia „Gazety Polskiej” - niezalezna.pl
foto: arch.
Nowa księgarnia „Gazety Polskiej” - niezalezna.pl
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Dla ok.1 mln Warszawiaków urodzonych z dziada;pradziada to miejsce jest bardzo symboliczne.Tu za Cara powstało więzienie PAWIAK.Za okupacji katorga polskich patriotów. poddawani nieludzkim torturom jedni mordowani, a całe rzesze były wywożone do Niemieckich obozów :OŚWIĘcim dalej Buchenwald byli to polityczni, którzy przygotowywali się Powstania Warszawskiego.Chętnie widziałabym książki, opracowania wśród innych pozycji mówiące o historii tego obozu.Z tego co wiem patronat nad PAWIAKIEM sprawuje Urząd Marszałkowski.Otwarcia nowego miejsca spotkań wielu patriotów zwłaszcza przy tak z nazwy prestiżowej ulicy w Warszawie,AL.JANA PAWŁA II serdecznie gratuluję.

resztę Polaków.Wielkie dzięki.

Wszystko mi się podoba, idea księgarni, miejsce spotkań ludzi , tylko dlaczego tak DROGO...?!

KAPITANA HENRYKA FLAMEGO

"Panie Boże Wszechmogący,
Daj nam siły i moc wytrwania
W walce o Polskę,
Której poświęcamy życie nasze.
Niech z krwi niewinnie przelanej
Braci naszych pomordowanych
W lochach gestapo i czeki;
Niech z łez naszych matek i sióstr
Wyrzuconych z odwiecznych swych siedzib;
Niech z mogił żolnierzy polskich
Poległych na polach naszych i na obczyźnie
-powstanie Wielka Polska!..."

Tą wspólną modlitwą
Oddziały kapitana "Bartka"
Zaczynały dzień.

Ludzie z lasu walcząc z okupantem,
Nieustannie narażali swe życie.
Stracili je jednak, podstępnie
-jak pisał poeta "zdradzeni o świcie"

Za to, że Polskę, jej niepodległość,
Najbardziej ukochali,
Chociaż byli bardzo młodzi
Duchem wielcy i dojrzali.

Walcząc o wolną Polskę
Wierni Bogu "Leśni ludzie"
Wierzyli w zwycięstwo
Marzyli o kolejnym Cudzie(1920)

Bestialsko porozrywani na strzępy
Jak nad Smoleńskiem...
Mordercom podani na tacy,
Lub zabici strzałami w tył głowy
Jak w Katyniu, inni Polacy...

Nikt nie wie
Gdzie są ich kości
Gdzie i jak je pochowano...
Jeszcze po śmierci dla oprawców groźni
Gdyż nawet grobów im nie dano.

szukam wydania miedzywojennego historii powszechnej 2 tomowej
Autor jesli dobrze pamietam nazwisko Katz
Mnostwo zagadnien z Polski
napisana jezykiem literatury, czytalem ja jak powiesc, choc dat waznych wydarzen nie brakowalo.
Okladka w kolorze czerwonym
Moze byc wierna kopia lub kserokopia
Potrzebuje dla dzieci, nastolatkow, i siebie

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl