niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
19/04/2015
-
1 % SWS)

Wrzesień '39 – gra o inwazji na Polskę

Dodano: 28.11.2012 [20:12]
Jedna z najbardziej oczekiwanych gier strategicznych weszła właśnie w fazę beta. Fabuła gry będzie dotyczyć napaści Niemców na Polskę oraz zdradzieckiego ataku Sowietów we wrześniu 1939 roku.

Zespół Wastelands Interactive w rozesłanym do mediów komunikacie prasowym poinformował, że prace nad grą strategiczną odtwarzającą wydarzenia Kampanii Wrześniowej wchodzą w fazę beta. Już wkrótce powinna być znana przybliżona data premiery gry. Producent gry ujawnia, że zapadłą już decyzja dotycząca tytułu, który w polskiej wersji będzie brzmiał: „Wrzesień'39” (oficjalny tytuł gry: „Fall Weiss”).

- Wrzesień ’39 to gra strategiczna w której po raz pierwszy zaprezentowana jest prawdziwa historia przedstawiająca wydarzenia Wojny obronnej 1939 r. Zarówno napaść Niemiec na Polskę, jak i zdradziecki atak Sowietów stawiają gracza w niełatwej sytuacji. Jako głównodowodzący ma obowiązek bronić ojczyzny i szansę, by odmienić losy tej kampanii i ocalić naród przed bezlitosnymi sługusami zbrodniczych reżimów. Nikt nie powinien przechodzić obojętnie wobec tych wydarzeń, a obowiązkiem każdego Polaka jest znajomość historii własnego kraju. Wierzę, że nasza gra pozwoli każdemu przypomnieć sobie te wydarzenia, ale również wziąć odwet na wrogu i poczuć smak zwycięstwa – tłumaczy Leszek Lisowski, producent gry.

Autor: 
Źródło: 
niezalezna.pl
Źródło: 
facebook.com/FallWeissGame
Źródło: 
gram.pl
Wrzesień '39 – gra o inwazji na Polskę - niezalezna.pl
foto: facebook.com/FallWeissGame

historię Polski. Tego teraz nie uczą w przeciwieństwie do PRL. Wtedy uczyli, choć zakłamywali, ale powodowali zainteresowanie historią i każdy znalazł coś dla siebie. Polak na pewno szukał prawdy.
Teraz będą robili wszystko aby nas, Polaków ośmieszyć, bo chcą uratować swoje zakrwawione ręce. I zakłamane tyłki.
Jestem pewien jednego: NIE uda IM się to!
Nie tacy walczyli z Polakami i nie wygrali. ONI też nie wygrają.
Duma, duma, Narodowa duma !
Polska zawsze będzie Polską! Tu i teraz!

Wspaniały pomysł do edukacji młodych i niektórych starych.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl