Kaczyński wystosował list do Camerona

Olga Alehno

Szefowa działu „świat” w „Gazecie Polskiej Codziennie”. W tygodniku „Gazeta Polska” kieruje działem „Światowa prasa o Polsce”.

Kontakt z autorem

  

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował dziś, że wystosował list do premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona ws. budżetu UE na lata 2014-2020. Zwrócił się do niego, by nie czynił niczego, co prowadziłoby do obniżenia sumy, która należy się Polsce z budżetu UE.

- Skierowałem list do premiera Camerona, w którym - odwołując się do argumentów historycznych (...) ale także do argumentów dotyczących bieżących interesów UE - zwracam się o to, by premier w żadnym wypadku nie czynił niczego, co by miało prowadzić do obniżenia tej sumy, która nam się należy - powiedział Kaczyński na konferencji prasowej w Warszawie.

Prezes PiS zwrócił uwagę, że strona rządowa mówi o 300 mld złotych, które możemy uzyskać w nowym budżecie. - To jest suma, o której mówi Komisja Europejska, ale jeśli chodzi o budżet na siedem lat, to jest tylko część. Jeśli podliczyć to, co powinniśmy otrzymać na rolnictwo i rybołówstwo (...) chodzi łącznie o 500 mld złotych. Jest o co walczyć i dobry polski rząd potrafiłby taką sumę wywalczyć - uważa Kaczyński.

Prezes PiS zaapelował też do premiera Donalda Tuska, by ten wystosował w tej sprawie listy do szefów rządów państw, które należą w Parlamencie Europejskim do Europejskiej Partii Ludowej. PiS i brytyjska Partia Konserwatywna Camerona są we wspólnej grupie w PE - Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP


Wczytuję komentarze...

Lubawski: będę walczył do samego końca

Wojciech Lubawski / um.kielce.pl/poznajmiasto/

  

Do samego końca będę walczył o zwycięstwo w wyborach - zapewnił dziś prezydent Kielc Wojciech Lubawski komentując sondaż Ipsos, z którego wynika, że w drugiej turze wyborów zmierzy się z europosłem Bogdanem Wentą.

Z sondażu wynika, że pierwszą turę wyborów na prezydenta Kielc wygrał Wenta zdobywając 35,8 proc. głosów; Lubawski uzyskał 29,6 proc. głosów. [polecam:https://niezalezna.pl/241756-ii-tura-w-kielcach-o-prezydenture-walczyc-beda-lubawski-i-wenta]

To jest wynik poniżej moich oczekiwań. Liczyłem na trochę więcej, ale to jest demokracja, żyjemy w państwie demokratycznym, dlatego musimy poddać się ocenie

– powiedział Lubawski. Dodał, że śledząc opinie różnych "fachowców politycznych" można było się spodziewać, że w drugiej turze wyborów przyjdzie mu się zmierzyć właśnie z Wentą.

Zapytany o to, jaki ma pomysł na kampanię przed drugą turą wyborów, odparł, że jest na nią przygotowany, natomiast na razie nie może tego zdradzić. Zapewnił natomiast, że do samego końca będzie walczył o reelekcję.

- Z charakteru swojego jestem wojownikiem – dodał Lubawski.

Druga tura wyborów wójta, burmistrza, prezydenta miasta - 4 listopada - odbędzie się tam, gdzie w niedzielnym głosowaniu żaden z kandydatów nie zdobył ponad połowy głosów.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl