Praca dla absolwentów

  

Ruszył nowy rok akademicki. Media nadały krytyczne relacje. Mamy słabe uniwersytety, słabą kadrę i kształcimy za dużo humanistów, dla których nie ma pracy.

Krytyka ta jest banalna i trafia kulą w płot. Absolwenci nie mają pracy nie dlatego, że są słabo wykształceni, tylko dlatego, że zlikwidowano przemysł i nie produkuje się nic, co nadawałoby się na eksport. Ponieważ nasza produkcja nie jest konkurencyjna i nawet węgla już nie eksportujemy, pracy nie wystarcza też dla absolwentów kierunków technicznych. Gdy gospodarka się zwija, nie ma też pieniędzy na oświatę i kulturę. W moim powiatowym miasteczku były kiedyś kino, sala teatralna, dobra księgarnia i muszla koncertowa w parku. Teraz wszystko to zlikwidowano i zabrano się do likwidacji szkół – nie ma więc pracy dla humanistów. W sytuacji tegorocznych absolwentów jak w soczewce odbija się główny problem Polski: wyczerpanie modelu rozwojowego opartego na gospodarczej kolonizacji kraju. Importujemy maszyny i urządzenia – eksportujemy młodych wykształconych ludzi. To ten model trzeba zmienić, żeby znalazła się praca dla absolwentów.

Przyczyną nadprodukcji inteligencji w urzędach zatrudnienia jest niedobór inteligencji w kierowaniu państwem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Kierowcy chcą parkingów wielopoziomowych w centrum Łodzi

Kierowcy chcą nowch parkingów w centrum Łodzi; zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/Tama66

  

Mieszkańcy Śródmieścia oraz samorządowcy z Prawa i Sprawiedliwości domagają się wybudowania w Łodzi wielopoziomowych parkingów. Ich zdaniem miejscy urzędnicy składają tylko puste deklaracje, a nie dążą do szybkiego rozpoczęcia inwestycji - informuje Dodatek Łódzki "Gazety Polskiej Codziennie".

W centrum Łodzi jest coraz trudniej zaparkować. Wpływają na to m.in. przeciągające się w czasie remonty ulic, zmniejszanie po modernizacjach dróg liczby miejsc parkingowych oraz niewybudowanie parkingów wielopoziomowych.

- Od 8 lat czekamy na powstanie np. przy ul. Nawrot parkingu wielopoziomowego. Najpierw odbyło się tam wiele konferencji prasowych, dyrektorzy z różnych wydziałów Urzędu Miasta Łodzi wraz z władzami miasta przedstawiali wizualizacje wielopoziomowych parkingów. Potem urzędnicy próbowali zlikwidować obecne miejsca do parkowania. Założyli nawet specjalne blokady. To skandaliczna sytuacja, w której kierowcy ciągle są osobami niemile widzianymi w Śródmieściu

– bulwersuje się Wojciech Zakrzewski, przewodniczący Zarządu Rady Osiedla Katedralna i kandydat do Rady Miejskiej w Łodzi z list Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem przedstawiciela rady osiedla władze miasta starają się także zmusić łodzian do korzystania z komunikacji miejskiej.

– To bez sensu, bo tramwaj jedzie o wiele wolniej niż samochód. Np. od skrzyżowania ul. Wigury z Piotrkowską do przystanku Piotrkowska-Centrum tramwajem podróżuję się często ok. 9 minut. Autem zaś 2 minuty. Dodatkowo w aucie jest ciepło i nie ma tłoku. Nie trzeba także czekać na przystanku. Niestety urzędnicy nie proponują żadnych nowych miejsc parkingowych. Nawet parking przy Urzędzie Miasta Łodzi jest częściowo zamykany podczas imprez organizowanych na Piotrkowskiej. W ten sposób urzędnicy tylko zniechęcają łodzian do przyjeżdżania w okolice głównej ulicy. Lokalni przedsiębiorcy niedługo nie będą mieli już komu sprzedawać swoich produktów

– uważa społecznik.

Czy ta sytuacja prędko się zmieni? CZYTAJ dziś w Dodatku Łódzkim "Gazety Polskiej Codziennie"

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie Dodatek Łódzki

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl