niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
20 lutego 2017

Jarosław Kaczyński: Polska się budzi!

Dodano: 29.09.2012 [11:15]
- Przybyliśmy tutaj dlatego, że chcemy być obywatelami i jesteśmy obywatelami. A być obywatelem to mieć prawa i obowiązki. To być członkiem wspólnoty ludzi godnych. Ludzi, którzy w życiu społecznym są podmiotem, a nie przedmiotem – powiedział Jarosław Kaczyński na konwencji „Prawo i Sprawiedliwość - Alternatywa”.

- Na status obywatela składa się wiele różnych uwarunkowań, wiele różnych praw. Ale jedno z nich jest szczególne - to prawo do prawdy. Prawo do tego, żeby nie być oszukiwanym i manipulowanym.Być manipulowanym to znaczy być przedmiotem, to znaczy, być skłanianym do działań, których sensu ani celu się nie rozumie. (...) ale zawsze są w interesie manipulujących.Gdybyśmy w '89 wywalczyli do końca prawo do prawdy, to dzisiaj Polska byłaby bogatsza, byłaby silniejsza, byłaby przede wszystkim bardziej sprawiedliwa - powiedział prezes PiS.

- Przed nami Marsz o Telewizję Trwam, o pluralizm mediów. Bo nie ma innego sposobu zagwarantowania dostępu do prawdy niż pluralizm mediów.Będziemy zabiegać o prawo do prawdy, o równe prawa katolików. Ale będziemy też zabiegać o prawo do pracy, opiekę nad rodzinami, o dobre instytucje. Będziemy zabiegać o to, by nie marnowano polskich szans - kontynuował.

- Wyobraźmy sobie taką sytuację, w której media, które bronią prawdy, są równie silne ja te, które bronią obecnej władzy. (... ) Czy byłaby możliwa prowadzona wbrew konstytucji, wbrew ustawom wojna z prezydentem, która zakończyła się katastrofą smoleńską? Nie byłyby możliwe, bo tej wojny nie opłacałoby się rozpocząć - zaznaczył Jarosław Kaczyński.

- Prawo do prawdy jest sprawą centralną dla polskiej demokracji zaznaczył prezes PiS. - Słowo demokracja pochodzi od słowa demos - lud, a więc nie jeden, a wielu. Wspólnota solidarności, wspólnota, której istotą jest chęć bycia razem, a w niektórych momentach chęć wystąpienia razem - dzisiaj mamy taki dzień. Jesteśmy razem na tej sali, jest nas tu bardzo wielu, a za godzinę będziemy z setkami innych, bo Polska się budzi - zapowiedział.

- To słowo przebudzenie jest atakowane. Niektórzy przebudzenia nie chcą, nie chcą, abyśmy byli razem. (...) Mamy prawo do tego, aby o nie walczyć. Przed wszystkim mamy obowiązek walczyć o te główne prawa Polaków. By o prawach nie decydowała metka urodzenia, by nie było tak, że godność jednych jest chroniona grzywnami, a innych można obrażać bez żadnych ograniczeń. My wiemy, że obywatele mają równie prawa i równie obowiązki i są równi wobec prawa. Ale czy wiedzą to ci, którzy rządzą dzisiaj Polską. Nie wiedzą! Oni nie uznają równości wobec prawa, oni żadnego prawa nie uznają - powiedział Jarosław Kaczyński.

- Miarka się przebrała! Afera Amber Gold, inwigilacja posłów, to co się stało z ekshumacjami - PiS jako największa partia opozycyjna, jedyna która ma możliwość złożenia wniosku o konstruktywne wotum nieufności, w poniedziałek przedstawi kandydata na premiera rządu pozaparlamentarnego. To normalna, przyjęta w Europie metoda wychodzenia z kryzysu" - oświadczył prezes PiS.

- Za kilka tygodni złożymy wniosek o wotum nieufności dla rządu - dodał, a sala wypełniona po brzegi zaczęła skandować: - „Zwyciężymy”. - Tak, zwyciężymy, bo Polska się przebudzi - odpowiedział publiczności Jarosław Kaczyński.

- Plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie są już pełne, rodacy nie zawiedli, chodźmy do nich! - zaapelował Jarosław Kaczyński.

Autor: 
Marek Nowicki
Źródło: 
niezalezna.pl
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl