niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Obudź się, Polsko - relacja na Niezalezna.pl

Dodano: 30.09.2012 [11:14]
Na zakończenie wczorajszej relacji publikujemy piosenki Kapeli znad Baryczy, które manifestujący mogli usłyszeć podczas koncertu na Placu Zamkowym. Bardzo pozytywnie zaskoczył nas utwór o "Gazecie Polskiej Codziennie". Posłuchajcie sami klikając TU!

Piosenka "Obudź się Polsko!" - kliknij i posłuchaj!
Piosenka "Modlitwa o wolność" - kliknij i posłuchaj!


18:00 - GALERIA MARSZU(kliknij TU!) rozwiązano manifestację. Na Placu Zamkowym trwa koncert pieśni patriotycznych.

17:35 -  Po Prezesie PiS przemówił Piotr Duda, przewodniczący Solidarności oraz Witold Reszczyński

"Od lat każą nam zaciskać pasa, ale my mamy dość, dlatego czas na zmiany; jesteśmy tu dzisiaj, by walczyć o tych, którzy nie potrafią dać sobie rady w życiu" - powiedział szef "Solidarności". Dodał, że związkowcy przybyli też "z solidarności dla telewizji Trwam". Przypomniał, że jednym z postulatów sierpnia 1980 r. był dostęp do wolnych mediów. "Nie pozwolimy na to, by ktoś mówił, że postulaty sierpnia'80 to relikt przeszłości. Te postulaty będziemy realizować" - zapowiedział.

Filip Blazejowski/Gazeta PolskaPrzypomniał, że związkowcy zebrali ponad 2 mln podpisów o referendum w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego. "Ale rządzący mówią: nie, nie będziemy z wami rozmawiać. Ale my nie odpuszczamy, złożyliśmy skargę do Trybunału Konstytucyjnego i mamy nadzieję, że po zmianie władzy ta ustawa trafi tam, gdzie jej miejsce, czyli do kosza" - mówił Duda.

"Żyjemy w kraju, w którym musimy walczyć o miejsce dla krzyża w miejscu publicznym, w którym ludzi Solidarności nie wpuszcza się do Sejmu i Senatu, a nie wpuszczają ci, którym Solidarność utorowała tam drogę" - mówił. Jak ocenił, obecna władza powinna jak najszybciej odejść, bo rząd Donalda Tuska jest przeciwko społeczeństwu.

17:10 - Jarosław!, Jarosław! - gromkie okrzyki przywitały Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Placu Zamkowym. Uczestnicy Marszu odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Swoje przemówienie rozpoczął Jarosław Kaczyński Prezes PiS.

17:00 - Tłumy docierają na plac Zamkowy, zaczyna brakować miejsca pod główną sceną. Panuje podniosła atmosfera. Manifestujący słuchają poleceń porządkowych.

Dr Jarosław Szarek historyk IPN, którego spotkał nasz reporter mówi - "Sytuacja przypomina czasy "Solidarności", to zawsze mniejszość nadaje dynamikę zmian. Musimy się co chwila liczyć, musimy pokazywać, że nie ma zgody na kłamstwo.Przyjechałem tu z rodziną, a przecież mogliśmy zrobić grilla. A ci, którzy w trakcie marszu
Filip Blazejowski/Gazeta Polska patrzą na nas z pogardą, siedząć w kawiarni i pijąć wino? Tacy jak oni byli zawsze, i za okupacji, i w stanie wojennym, i w czasach "Solidarności". To my jesteśmy siłą która może coś zmienić"


 16:25 - Na plac Zamkowy docierają już pierwsi uczestnicy pochodu ale ostatni jeszcze nie opuścili placu Trzech Krzyży!. W trakcie marszu pojawili się dziennikarze TVN24. Ludzie grzecznie odmawiają im komentarzy.

16:20 - Wojeciech Reszczyński mówi naszemu reporterowi - "Tu są gorący patrioci, którzy mają Polskę w sercu. Tu są ludzie, którzy mogą ten kraj zmienić. Ci, których trudno przekonać, jest w stanie przekonać tylko sytuacja, kiedy zabraknie im pieniędzy w bankomacie. To przykre. Winni sytuacji w kraju są pokazywani palcem-  to Platforma, to Donald Tusk. Nie może być tak, że jedna partia decyduje o tym że miliony Polaków będą pracować do 67 roku życia"

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska16:15 - Motocykliści z Rajdu Katyńskiego "pozdrawiają" Komorowskiego pod Pałacem Prezydenc
kim. Głośno trąbią i robią ogromny hałas silnikami.

16:00 - ogromne siły policyjne przemieszkają się w stronę gmachu TVP przy Placu Powstańców. Sytuacja jest napięta! Ewa Stankiewicz i Tomasz Sakiewicz apelują, by po Marszu jak najwięcej osób wróciło pod gmach TVP przy Placu Powstańców. 

15:40 - "Wzrasta organizacja społeczeństwa, wraz z tym świadomość. Ludzie już wiedzą i to wszystko powoli zaczyna pękać. Tego się nie da zatrzymać. To wszystko przypomina scenariusz węgierski. Orban też potrzebował czasu, by przejąć władzę, a gdy to zrobił, przejął ją całkowicie.Nie sposób pominąć "Klubów Gazety Polskiej", które też się tu uaktywniają. Jest ich coraz więcej. W tym momencie już ponad 300" - powiedział Tomasz Sakiewicz redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

15:25 - Marsz ruszył! Manifestacja przejdzie teraz Traktem Królewskim na pl. Zamkowy. Na czele marszu jedzie kolumna kilkunastu motocyklistów, za nią idą głównie osoby niosące flagi PiS.
Ogromne siły policyjne gromadzą się przed budynkiem TVP/ Tomasz Sakiewicz/GPDo Warszawy przyjechało 500 autokarów, 4 pociągi specjalne i kilkadziesiąt busów.

15:14 - zakończyło się przemówienie ks.Tadeusza Rydzyka. Rozpoczęło się formowanie kolumny Marszu.

15:00 - "Trzeba wreszcie się obudzić. Jako Prawo i Sprawiedliwość, chcemy dotrzeć do dwóch grup ludzi. Tych, których zniechęciła polityka i zawiedli się na Platformie, bo ich nie można przekonać faktami, które dla rządu są druzgocące, i tych którzy nie chodzą na wybory. Ich trzeba przebudzić" - powiedział naszemu korespondentowi poseł PiS Stanisław Pięta obecny na Marszu.

14:42 - Manifestanci zebrani na pl. Trzech Krzyży rozciągnęli dużą polską flagę i wielki baner z napisem "WYTRWAMY WYGRAMY"

godz. 14:25 - Trwa komunia św. Msza dobiega końca. Głos zabrał ks. Tadeusz Rydzyk. Co chwila przerywają mu gromkie brawa. - Dziękujemy PiS z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele i życzymy, by pan to wszystko wytrzymał. Pan da siłę swojemu ludowi. Alleluja i do przodu - ks.Tadeusz Rydzyk nawiązał do spuścizmy Jana Pawła II, skrytykował dziennikarzy "mętnego nurtu" i ocenił obecną sytuację w Polsce.

Filip Blazejowski/Gazeta PolskaSolidarność to zawsze jeden z drugim, nigdy jeden przeciw drugiemu - powiedział dyrektor Radia Maryja - Solidarność to zawsze jeden z drugim, nigdy jeden przeciw drugiemu. Niech sobie o tym przypomną ci, którzy wyszli z Solidarności, także w naszych czasach.(...) Możemy się różnić, ale ojczyzna jest jedna! Ojczyzna jest jedna i przez nią idziemy do nieba" - podkreślił.

Szef Radia Maryja złożył szczególne podziękowania "dzielnym dziennikarzom służącym prawdzie, świadkom prawdy, mającym odwagę być odważnymi wśród najemników(...) 96 proc. w Polsce katolików, a nie ma jednego miejsca dla telewizji Trwam na multipleksie. Wszystko jest dawane stronie liberalno-lewicowej" - mówił.

- Dobrze, że coraz więcej ludzi woła "obudź się Polsko!", dobrze, że przyszliście tutaj i wołacie "obudź się Polsko!". Obudź się do miłości i prawdy społecznej, powstań Polsko! (...). Budźmy do miłości i prawdy społecznej" - nawoływał. - Nie spokój, ale pokój. Największy spokój jest na cmentarzu i może o to im chodzi! (...) My chcemy pokoju, a pokój jest budowany na prawdzie. Prawdę i pokój trzeba ciągle zdobywać, bezczynność pobudza zło - mówił ks. Rydzyk.

godz.14:15 - Tłum coraz większy. Wszyscy przekonani, że jest więcej ludzi niż poprzednio - Potrzebne są mocne słowa - mówi Urszula z Warszawy - chyba trzeba przywołać Ojca Świętego: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi - i dodaje - ludzie są zrezygnowani sytuacją w kraju, ale mają nadzieję, że skala marszu otworzy im oczy.
godz.14:10 -  "sytuacja w naszym kraju jest tragiczna. Trzeba to wreszcie ludziom uświadomić. Ale cóż z tego, że będzie nas tu nawet i milion, skoro główne media i tak powiedzą, że było 300 osób" - mówi naszemu reporterowi Leszek z Włoch pod Warszawą, członek Solidarności Walczącej.  

godz. 13:50 - Wiktor Węgrzyn, komandor Motocyklowego Rajdu Katyńskiego w rozmowie z naszymi reporterami - "Niewiele się zmienia, no ale cóż, musimy wciąż o tym mówić, musimy trwać. Może jak ludzie nie będą mieli co do garnka włożyć, to się przebudzą" - Panuje podniosła atmosfera, powiewa tysiące flag, wśród zgromadzonych olbrzymie portrety m.in Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

godz.13:00 - rozpoczęła się msza św.

godz.13:10 - na Placu Trzech Krzyży jest już ponad 140 tys. zgromadzonych - informuje poseł PiS Andrzej Jaworski
godz. 12:50 - jak dowiedział się portal Niezalezna.pl - w Sali Kongresowej, na konwencji PiS, jest m.in. Wojciech Cejrowski - znany pisarz i podróżnik

godz. 12:35 - Tomasz Sakiewicz w rozmowie z portalem Niezalezna.pl apeluje, by po marszu jak najwięcej osób wróciło pod gmach TVP przy Placu Powstańców

godz.12:00 - Plac Trzech Krzyży -  tysiące osób wypełniły plac. Jak relacjonują nasi reporterzy kolejne grupy osób nadciągają z pozostałych części stolicy. Marsz rozpoczął się koncertem patriotycznym w wykonaniu orkiestry Victoria pod dyrekcją płk. rez. Juliana Kwiatkowskiego oraz aktorów filmowych i teatralnych. Nad głowami zgromadzonych powiewają tysiące biało-czerwonych flag, jest też mnóstwo flag "Solidarności", symboli Radia Maryja i TV Trwam oraz Klubów Gazety Polskiej. Na transparentach, które przynieśli uczestnicy manifestacji, można przeczytać m.in.: "Żądamy wolnych mediów", "Wytrwamy-wygramy", "Nie chcemy pracować aż do śmierci", "Demokracja bez krytycznych mediów przekształca się w tyranię", "TV Trwam to nasze Westerplatte i nie możemy zdezerterować".

Tylko autokarami zorganizowanymi przez Związek Zawodowy "Solidarność" przyjechało 30 tys. osób z całego kraju - poinformował rzecznik "Solidarności" Marek Lewandowski.

Policja do zabezpieczenia marszu ściągnęła z kraju do Warszawy dodatkowych funkcjonariuszy.

godz. 12:00 - policja otoczyła gmach TVP przy Placu Powstańców. Do środka nie wpuszczono Ewy Stankiewicz, która chciała przekazać władzom telewizji specjalną petycję. W odpowiedzi tłum zgromadzony wokół budynku nie wpuszcza do środka dziennikarzy telewizji

godz. 11:00-12:00 - przemawiają Wojciech Reszczyński, Tomasz Sakiewicz i Ewa Stankiewicz

godz. 10:30 - manifestanci gromadzą się już na Placu Trzech Krzyży oraz obok siedziby TVP Autor: 
Marek Nowicki
wm
Współpracownicy: 
Wojciech Mucha
Źródło: 
niezalezna.pl
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl