niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
03/09/2015
Redaktor wydania: Grzegorz Wierzchołowski

Obudź się, Polsko - relacja na Niezalezna.pl

Dodano: 30.09.2012 [11:14]
Na zakończenie wczorajszej relacji publikujemy piosenki Kapeli znad Baryczy, które manifestujący mogli usłyszeć podczas koncertu na Placu Zamkowym. Bardzo pozytywnie zaskoczył nas utwór o "Gazecie Polskiej Codziennie". Posłuchajcie sami klikając TU!

Piosenka "Obudź się Polsko!" - kliknij i posłuchaj!
Piosenka "Modlitwa o wolność" - kliknij i posłuchaj!


18:00 - GALERIA MARSZU(kliknij TU!) rozwiązano manifestację. Na Placu Zamkowym trwa koncert pieśni patriotycznych.

17:35 -  Po Prezesie PiS przemówił Piotr Duda, przewodniczący Solidarności oraz Witold Reszczyński

"Od lat każą nam zaciskać pasa, ale my mamy dość, dlatego czas na zmiany; jesteśmy tu dzisiaj, by walczyć o tych, którzy nie potrafią dać sobie rady w życiu" - powiedział szef "Solidarności". Dodał, że związkowcy przybyli też "z solidarności dla telewizji Trwam". Przypomniał, że jednym z postulatów sierpnia 1980 r. był dostęp do wolnych mediów. "Nie pozwolimy na to, by ktoś mówił, że postulaty sierpnia'80 to relikt przeszłości. Te postulaty będziemy realizować" - zapowiedział.

Filip Blazejowski/Gazeta PolskaPrzypomniał, że związkowcy zebrali ponad 2 mln podpisów o referendum w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego. "Ale rządzący mówią: nie, nie będziemy z wami rozmawiać. Ale my nie odpuszczamy, złożyliśmy skargę do Trybunału Konstytucyjnego i mamy nadzieję, że po zmianie władzy ta ustawa trafi tam, gdzie jej miejsce, czyli do kosza" - mówił Duda.

"Żyjemy w kraju, w którym musimy walczyć o miejsce dla krzyża w miejscu publicznym, w którym ludzi Solidarności nie wpuszcza się do Sejmu i Senatu, a nie wpuszczają ci, którym Solidarność utorowała tam drogę" - mówił. Jak ocenił, obecna władza powinna jak najszybciej odejść, bo rząd Donalda Tuska jest przeciwko społeczeństwu.

17:10 - Jarosław!, Jarosław! - gromkie okrzyki przywitały Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Placu Zamkowym. Uczestnicy Marszu odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Swoje przemówienie rozpoczął Jarosław Kaczyński Prezes PiS.

17:00 - Tłumy docierają na plac Zamkowy, zaczyna brakować miejsca pod główną sceną. Panuje podniosła atmosfera. Manifestujący słuchają poleceń porządkowych.

Dr Jarosław Szarek historyk IPN, którego spotkał nasz reporter mówi - "Sytuacja przypomina czasy "Solidarności", to zawsze mniejszość nadaje dynamikę zmian. Musimy się co chwila liczyć, musimy pokazywać, że nie ma zgody na kłamstwo.Przyjechałem tu z rodziną, a przecież mogliśmy zrobić grilla. A ci, którzy w trakcie marszu
Filip Blazejowski/Gazeta Polska patrzą na nas z pogardą, siedząć w kawiarni i pijąć wino? Tacy jak oni byli zawsze, i za okupacji, i w stanie wojennym, i w czasach "Solidarności". To my jesteśmy siłą która może coś zmienić"


 16:25 - Na plac Zamkowy docierają już pierwsi uczestnicy pochodu ale ostatni jeszcze nie opuścili placu Trzech Krzyży!. W trakcie marszu pojawili się dziennikarze TVN24. Ludzie grzecznie odmawiają im komentarzy.

16:20 - Wojeciech Reszczyński mówi naszemu reporterowi - "Tu są gorący patrioci, którzy mają Polskę w sercu. Tu są ludzie, którzy mogą ten kraj zmienić. Ci, których trudno przekonać, jest w stanie przekonać tylko sytuacja, kiedy zabraknie im pieniędzy w bankomacie. To przykre. Winni sytuacji w kraju są pokazywani palcem-  to Platforma, to Donald Tusk. Nie może być tak, że jedna partia decyduje o tym że miliony Polaków będą pracować do 67 roku życia"

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska16:15 - Motocykliści z Rajdu Katyńskiego "pozdrawiają" Komorowskiego pod Pałacem Prezydenc
kim. Głośno trąbią i robią ogromny hałas silnikami.

16:00 - ogromne siły policyjne przemieszkają się w stronę gmachu TVP przy Placu Powstańców. Sytuacja jest napięta! Ewa Stankiewicz i Tomasz Sakiewicz apelują, by po Marszu jak najwięcej osób wróciło pod gmach TVP przy Placu Powstańców. 

15:40 - "Wzrasta organizacja społeczeństwa, wraz z tym świadomość. Ludzie już wiedzą i to wszystko powoli zaczyna pękać. Tego się nie da zatrzymać. To wszystko przypomina scenariusz węgierski. Orban też potrzebował czasu, by przejąć władzę, a gdy to zrobił, przejął ją całkowicie.Nie sposób pominąć "Klubów Gazety Polskiej", które też się tu uaktywniają. Jest ich coraz więcej. W tym momencie już ponad 300" - powiedział Tomasz Sakiewicz redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

15:25 - Marsz ruszył! Manifestacja przejdzie teraz Traktem Królewskim na pl. Zamkowy. Na czele marszu jedzie kolumna kilkunastu motocyklistów, za nią idą głównie osoby niosące flagi PiS.
Ogromne siły policyjne gromadzą się przed budynkiem TVP/ Tomasz Sakiewicz/GPDo Warszawy przyjechało 500 autokarów, 4 pociągi specjalne i kilkadziesiąt busów.

15:14 - zakończyło się przemówienie ks.Tadeusza Rydzyka. Rozpoczęło się formowanie kolumny Marszu.

15:00 - "Trzeba wreszcie się obudzić. Jako Prawo i Sprawiedliwość, chcemy dotrzeć do dwóch grup ludzi. Tych, których zniechęciła polityka i zawiedli się na Platformie, bo ich nie można przekonać faktami, które dla rządu są druzgocące, i tych którzy nie chodzą na wybory. Ich trzeba przebudzić" - powiedział naszemu korespondentowi poseł PiS Stanisław Pięta obecny na Marszu.

14:42 - Manifestanci zebrani na pl. Trzech Krzyży rozciągnęli dużą polską flagę i wielki baner z napisem "WYTRWAMY WYGRAMY"

godz. 14:25 - Trwa komunia św. Msza dobiega końca. Głos zabrał ks. Tadeusz Rydzyk. Co chwila przerywają mu gromkie brawa. - Dziękujemy PiS z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele i życzymy, by pan to wszystko wytrzymał. Pan da siłę swojemu ludowi. Alleluja i do przodu - ks.Tadeusz Rydzyk nawiązał do spuścizmy Jana Pawła II, skrytykował dziennikarzy "mętnego nurtu" i ocenił obecną sytuację w Polsce.

Filip Blazejowski/Gazeta PolskaSolidarność to zawsze jeden z drugim, nigdy jeden przeciw drugiemu - powiedział dyrektor Radia Maryja - Solidarność to zawsze jeden z drugim, nigdy jeden przeciw drugiemu. Niech sobie o tym przypomną ci, którzy wyszli z Solidarności, także w naszych czasach.(...) Możemy się różnić, ale ojczyzna jest jedna! Ojczyzna jest jedna i przez nią idziemy do nieba" - podkreślił.

Szef Radia Maryja złożył szczególne podziękowania "dzielnym dziennikarzom służącym prawdzie, świadkom prawdy, mającym odwagę być odważnymi wśród najemników(...) 96 proc. w Polsce katolików, a nie ma jednego miejsca dla telewizji Trwam na multipleksie. Wszystko jest dawane stronie liberalno-lewicowej" - mówił.

- Dobrze, że coraz więcej ludzi woła "obudź się Polsko!", dobrze, że przyszliście tutaj i wołacie "obudź się Polsko!". Obudź się do miłości i prawdy społecznej, powstań Polsko! (...). Budźmy do miłości i prawdy społecznej" - nawoływał. - Nie spokój, ale pokój. Największy spokój jest na cmentarzu i może o to im chodzi! (...) My chcemy pokoju, a pokój jest budowany na prawdzie. Prawdę i pokój trzeba ciągle zdobywać, bezczynność pobudza zło - mówił ks. Rydzyk.

godz.14:15 - Tłum coraz większy. Wszyscy przekonani, że jest więcej ludzi niż poprzednio - Potrzebne są mocne słowa - mówi Urszula z Warszawy - chyba trzeba przywołać Ojca Świętego: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi - i dodaje - ludzie są zrezygnowani sytuacją w kraju, ale mają nadzieję, że skala marszu otworzy im oczy.
godz.14:10 -  "sytuacja w naszym kraju jest tragiczna. Trzeba to wreszcie ludziom uświadomić. Ale cóż z tego, że będzie nas tu nawet i milion, skoro główne media i tak powiedzą, że było 300 osób" - mówi naszemu reporterowi Leszek z Włoch pod Warszawą, członek Solidarności Walczącej.  

godz. 13:50 - Wiktor Węgrzyn, komandor Motocyklowego Rajdu Katyńskiego w rozmowie z naszymi reporterami - "Niewiele się zmienia, no ale cóż, musimy wciąż o tym mówić, musimy trwać. Może jak ludzie nie będą mieli co do garnka włożyć, to się przebudzą" - Panuje podniosła atmosfera, powiewa tysiące flag, wśród zgromadzonych olbrzymie portrety m.in Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

godz.13:00 - rozpoczęła się msza św.

godz.13:10 - na Placu Trzech Krzyży jest już ponad 140 tys. zgromadzonych - informuje poseł PiS Andrzej Jaworski
godz. 12:50 - jak dowiedział się portal Niezalezna.pl - w Sali Kongresowej, na konwencji PiS, jest m.in. Wojciech Cejrowski - znany pisarz i podróżnik

godz. 12:35 - Tomasz Sakiewicz w rozmowie z portalem Niezalezna.pl apeluje, by po marszu jak najwięcej osób wróciło pod gmach TVP przy Placu Powstańców

godz.12:00 - Plac Trzech Krzyży -  tysiące osób wypełniły plac. Jak relacjonują nasi reporterzy kolejne grupy osób nadciągają z pozostałych części stolicy. Marsz rozpoczął się koncertem patriotycznym w wykonaniu orkiestry Victoria pod dyrekcją płk. rez. Juliana Kwiatkowskiego oraz aktorów filmowych i teatralnych. Nad głowami zgromadzonych powiewają tysiące biało-czerwonych flag, jest też mnóstwo flag "Solidarności", symboli Radia Maryja i TV Trwam oraz Klubów Gazety Polskiej. Na transparentach, które przynieśli uczestnicy manifestacji, można przeczytać m.in.: "Żądamy wolnych mediów", "Wytrwamy-wygramy", "Nie chcemy pracować aż do śmierci", "Demokracja bez krytycznych mediów przekształca się w tyranię", "TV Trwam to nasze Westerplatte i nie możemy zdezerterować".

Tylko autokarami zorganizowanymi przez Związek Zawodowy "Solidarność" przyjechało 30 tys. osób z całego kraju - poinformował rzecznik "Solidarności" Marek Lewandowski.

Policja do zabezpieczenia marszu ściągnęła z kraju do Warszawy dodatkowych funkcjonariuszy.

godz. 12:00 - policja otoczyła gmach TVP przy Placu Powstańców. Do środka nie wpuszczono Ewy Stankiewicz, która chciała przekazać władzom telewizji specjalną petycję. W odpowiedzi tłum zgromadzony wokół budynku nie wpuszcza do środka dziennikarzy telewizji

godz. 11:00-12:00 - przemawiają Wojciech Reszczyński, Tomasz Sakiewicz i Ewa Stankiewicz

godz. 10:30 - manifestanci gromadzą się już na Placu Trzech Krzyży oraz obok siedziby TVP Autor: 
Marek Nowicki
Autor: 
wm
Współpracownicy: 
Wojciech Mucha
Źródło: 
niezalezna.pl
Obudź się, Polsko - relacja na Niezalezna.pl - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Obudź się, Polsko - relacja na Niezalezna.pl - niezalezna.pl
foto: Filip Blazejowski/Gazeta Polska
Obudź się, Polsko - relacja na Niezalezna.pl - niezalezna.pl
foto: Filip Blazejowski/Gazeta Polska
Obudź się, Polsko - relacja na Niezalezna.pl - niezalezna.pl
Obudź się, Polsko - relacja na Niezalezna.pl - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Obudź się, Polsko - relacja na Niezalezna.pl - niezalezna.pl
Obudź się, Polsko - relacja na Niezalezna.pl - niezalezna.pl
Obudź się, Polsko - relacja na Niezalezna.pl - niezalezna.pl
Obudź się, Polsko - relacja na Niezalezna.pl - niezalezna.pl
Obudź się, Polsko - relacja na Niezalezna.pl - niezalezna.pl
foto: Tomasz Sakiewicz/GP
Obudź się, Polsko - relacja na Niezalezna.pl - niezalezna.pl
Obudź się, Polsko - relacja na Niezalezna.pl - niezalezna.pl
Obudź się, Polsko - relacja na Niezalezna.pl - niezalezna.pl
Obudź się, Polsko - relacja na Niezalezna.pl - niezalezna.pl
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem

I nic?

No więc policzyliśmy się, jak w sierpniu 1980. Jest nas dużo, bardzo dużo i co najważniejsze, uwierzylismy, że jesteśmy potężną siłą. Wczoraj ulicami Warszawy maszerowały wszystkie pokolenia Polaków; w spokoju, radośnie i odświętnie.
Ale ten spokój w każdej chwili może przemienić się w zacisnięta pięść. Niechże uswiadomią to sobie ci, którzy chcieli nas zepchać na margines jak obywateli gorszej kategorii.
Panie Tusk - staroplskie przysłowie głosi, że "dłużej klasztora niż przeora". Wczoraj Polacy pokazali, że są zdetrminowani bronić owego "klasztora" - swojej Ojczyzny, a przeorowi wskazali na wyjściową bramę...

Pakuj pan swoje pieczątki, kwity
I uchodź wartko w Dolomity...

Marsz bardzo ładny, ale nie przeceniajmy go. Przyjechało może 200 tysięcy ludzi. W tym samym czasie w dużo mniejszej Portugalii manifestowało trzy razy więcej. Na Węgrzech swego czasu manifestowały dwa miliony. Polska się wcale nie budzi. To przeszli ci sami ludzie, co zawsze - GaPolowcy, związkowcy, PiSowcy... grono się wcale nie powiększyło znacznie.
Nadmierny optymizm i entuzjazm nam nie pomoże. Trzeba patrzeć na rzeczywistość realnie.

I dlatego idź paść barany, to chyba lepiej ci pójdzie.

http://www.youtube.com/watch?v=pGLupWCSgBQ

jakie relacje z marszu przedstawia jutro -jakala i inni namiestnicy rezimu.

http://fakty.interia.pl/raport/obudz-sie-polsko/news/marsz-obudz-sie-polsko-w-stolicy,1847715,8163 - sonda: Czy popierasz hasła marszu "Obudź się Polsko"? powiedzmy co myślimy! dzięki! pozdrawiam

Mieszkam na wsi od 15 lat. Dla mnie jest to coś wspaniałego. Dla niektórych jest to gówniana wieś. Wieś?! Mój dziadek jakby się obudził to wszystkich by opierdolił. On wiedział co to znaczy praca na roli. Dzisiaj w dawnym pojęciu już wsi nie ma. Ja pamiętam jak dziadek trzymał ; owce, kury, konie, krowy, świnie , kaczki, indyki. Dzisiaj wieś nie jest wsią. Dzisiaj na posesji rolnika stoi dwa, trzy samochody. Jednak ten rolnik nie wie, że nie jest już rolnikiem. On ma jakieś dotacje do niczego. Zasadź maliny i nie zbieraj, to jest polityka Jewropy na Polskę. Zepsuj pole, my ci pomożemy, mleko przywieziemy ci z UNII. Nie wiem czy państwo wiecie, że dzisiaj nie kupicie jajka na wsi, nie kupicie sera wiejskiego, nie kupicie mleka. Taka jest polityka Jewropy, aby zniszczyć państwa narodowe i ich samowystarczalność żywieniową. Jeśli ktoś myśli inaczej jest debilem. Zasadź maliny i nie zbieraj my damy ci dotację przez pięć lat ! Możemy dyskutować co ma robić piąte pokolenie po nas. Tylko do kurwy, co my musimy robić już, teraz. Powiem krótko. Dzisiaj poumieramy z głodu w razie wojny . Nie potrzeba armii żydowsko-niemieckiej atakującej Polaków, wystarczy polityka antygospodarcza. A więc siedzę na ryneczku i co widzę. Chłop Polski kupuje w markecie jaja, mleko, śmietanę, pomidory. Albo widzę z jakim zadowoleniem chłop taska wielki nowy telewizor do domu – ohyda. Dzisiaj proszę państwa wieś nie jest wsią. Mało kto o tym wie, że to jest tragedia. Widzę tragedię chłopów i w związku z tym całego Narodu Polskiego. Chłop już nas nie wyżywi, sam siebie nie wyżywi. Zostają nam zupki zastosowane w Auschwitz. Taką nam przygotowali dolę nami rządzący. Ale możecie pooglądać ślub kwaśniewskiej z jakimś badachem. To powinno wam poprawić humor.

http://polacy.eu.org/2740/idziemy-w-przepasc-/

Tylko tak się składa, że ta cała "prawicowa dziennikarska inteligencja "
ma polską wieś głęboko .....
To są ludzie z miasta , którzy nigdy nie zrozumieją rolnika i jego przywiązania do ziemi , przyrody itd...

atmosfera jej pogrzebu o tym świadczy dokładnie, zresztą wystarczy zobaczyć taką nieależną relację amatorską ale pokazującą świetnie atmosferę, skupienie, posłuchac wypowiedzi, też dr Cenckiewicza, autora ksiażki o niej
http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=2498

Zidentyfikowano 124 uczestników zamieszek na stadionie w Bydgoszczy

PAP / Tytus Żmijewski 29.09. Bydgoszcz (PAP) - Do 124 wzrosła liczba zidentyfikowanych osób, którym prokuratura zarzuciła aktywny udział w ubiegłorocznych zamieszkach na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy. Policja nie przerywa poszukiwań innych uczestników zajść, podczas których zdemolowano stadion.

"Do bydgoskiej prokuratury zgłosił się mieszkaniec Polkowic. 30-latek usłyszał zarzut wtargnięcia na boisko podczas trwania meczu oraz maskowania twarzy szalikiem i zakłócania przebiegu imprezy masowej. Prokurator zastosował już wobec niego policyjny dozór i zakaz stadionowy" - poinformował w sobotę Maciej Daszkiewicz z zespołu prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

Po wydaniu zgody przez prokuratora na publikację wizerunków pseudokibiców na stronach internetowych poznańskiej i warszawskiej policji, kilkadziesiąt z tych osób dobrowolnie stawiło się w prokuraturze w Bydgoszczy.

"Pomimo, że od wydarzeń upłynęło już dużo czasu, cały czas nasi funkcjonariusze pracują nad identyfikacją uczestników zdarzeń i efektem tego było także wezwanie do prokuratury mieszkańca Polkowic. Z reguły, w takich udokumentowanych przypadkach wystarcza pisemne wezwanie na przesłuchanie i podejrzewani stawiają się w wyznaczonym terminie" - zaznaczył Daszkiewicz.

W śledztwie nadzorowanym przez bydgoską prokuraturę dotychczas już 124 osoby usłyszały zarzuty. Wobec sześciu osób sprawy zostały warunkowo umorzone, a przeciwko 76 osobom do sądu skierowano akty oskarżenia.

Z grupy oskarżonych, 49 uczestników chuligańskich zamieszek wiosną zostało skazanych przez sąd na kary roku pozbawienia wolności w zawieszeniu, ograniczenia wolności oraz grzywny.

Wszyscy skazani skorzystali z dobrowolnego poddania się karze. Wymierzone kary pozbawienia wolności zawieszono na 2-4 lata, a grzywny nie przekroczyły 2400 zł (240 stawek po 10 zł). Skazani na ograniczenie wolności będą musieli społecznie przepracować po kilkadziesiąt godzin.

Wobec skazanych orzeczono zakazy stadionowe na 2-4 lata. W poszczególnych przypadkach zróżnicowano ich zakres - od meczów piłkarskich trzeciej, drugiej i pierwszej ligi, ekstraklasy, kadry narodowej po spotkania turnieju Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie.

Pozostałych 27 oskarżonych nie wyraziło zgody na dobrowolne poddanie się karze. Za udział w zamieszkach odpowiadać więc będą przed sądem w normalnym trybie.

Wobec osób wciąż mających status podejrzanych prokurator zastosował policyjne dozory oraz zakazy stadionowe, które obowiązują na wszystkich meczach piłki nożnej w Polsce, ale także obowiązywały podczas Euro 2012 na terenie Ukrainy. Wobec czterech podejrzanych ustanowiono także poręczenia majątkowe.

olz/ as/

"Panorama" TVP2 pokazała fragment przemówienia ojca Rydzyka
dzięki uprzejmości Telewizji Trwam.

jeszcze Polska nie zginela, poki madrzy, wolnomyslacy Polacy sa wsrod nas!

Panie prezydencie dzikiego kraju, panie zarządco nienormalności, panie promotorze brzydkiej panny na wydaniu. Z bykiem, zwłaszcza zagrażającym Majestatowi Rzeczypospospolitej, prawdziwy mężczyzna i przywódca bierze się za rogi. Chłystek i analfabeta zaś (osobników mających stosowne orzeczenia negatywne zabarwienie tych epitetów nie dotyczy) na widok rozjuszonego byka robi w portki, chowa się w swej budzie, na przykład ruskiej, lub po prostu byki sadzi. W budzie łatwiej jest niesmacznie dowcipkować o ślepym snajperze, który w samochód wiozący Prezydenta Rzeczypospolitej trafić nie może. W budzie łatwo przychodzi szczekanie przeciw Polsce, polskości i Polakom. Żeby Polska była Polską, potrzebujemy nie kundli oszczekujących polskość ani insektów gryzących do "bulu" Polaków, lecz inteligentnych i oddanych Ojczyźnie Polaków-Patriotów. Nastał ich czas. Bolszewiki i polszewiki oraz ich progenitura niech pakują manatki.

Dziś każdy Polak manifestuje swe umiłowanie Boga, Ojczyzny, Polaków, Honoru, Prawdy i Przyzwoitości. Manifestuje w Warszawie lub w domu przed telewizorem z Trwam w prawym (jak prawość) i górnym (jak duma) rogu ekranu. Antypolskich żuli zostawia w ich ruskiej (czy innej niepolskiej) budzie. Zostawia z ich polskością-nienormalnością, z ich brzydkimi pannami na wydaniu, z ich biało-czerwonymi (inaczej, bo niepolskimi) chorągiewkami wbitymi w psie łajno. Polacy: obudźcie się! Obudźcie się, żeby Polska była Polską! A byle pies, kundel, burek (czy po kaszubsku: "tusk") na Polskę, polskość i Polaków nie szczekał.

Dziś z serca Polski, z Warszawy słychać ten głos : ZBUDŹ SIĘ POLSKO

http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/marsz-obudz-sie-polsko

odtwarzacz TVTRWAM RM RADIOSIM
simradio.pl/mst/mstsetup.exe

http://195.94.205.211/trwam

http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/marsz-obudz-sie-polsko

Przed chwilą komentujący wydarzenia goście w TVN24: "W Kazimierzu nie ma zasięgu Radia Tok FM jest za to zasięg Radia Maryja" - pani z tytułem profesorskim ... godne pożalowania, dlaczego nie sprawdziła czy jest tam zasięg Zet czy RMF bo tylko to można porównać. Tok FM ma koncesje regionalną nie ogólnopolską. Środowiska liberalno- lewackie związane z gazetą wyborczą ciągle wierzą że większość ludzi to uzyteczni idioci... ale to się zmienia. OBUDŹ SIĘ POLSKO!

kacapskie psubraty wymślą.I wymyślają w najlepsze,a takiego jednego to sobie zapisałem nazywa się to ścierwo wawrzyniec konarski wg.typa PiS jako opozycja współrządzi.

na tvp info i inne komunistyczne szczekaczki!

na miejsce manifestacji. Pół god temu wyjechaki z Piaseczna uzbrojeni m.in. w LRAD (Long Range Acoustic Device). Chyba nie po to żeby tylko przewietrzyć urządzenie.

już tam jest!!!

Odwiedzic rzadzacych. Nie bede wymirnial imion. Wiecie kto zamordowal prezydenta L. Kaczynskiego i jego elite. Bog z wami.

Dołączam się do Was w modlitwie.
Myślę że warto,aby każdy kto chciał by być na marszu-a z różnych przyczyn nie może-napisał kilka słów na tym forum.
"Musimy się na nowo policzyć"-śp.Anna Walentynowicz.

Czy są zorganizowane służby porządkowe? Zabezpieczenie? Tęgie chopy z Solidarności ze Śląska na przykład?

NASZ OBRAZ WŁASNY

3
Wstaw się za nasze matki w beretach z moheru
Bo w ich łonach nadzieja przetrwała
Za biskupów zaprzańców - za posłów - premierów
Bo im Polska będzie pamiętała

I Niebo im nie zapomni - już podjęło kroki
Choć oni „salonom” wolą wierzyć
Różowym komisarzom ferującym wyroki
Lecz nie im ze swiętymi sie mierzyć

Nie płaczcie już polskie córy - choć w smoleńskim lesie
Łzy tak bolą - dziś potrzeba wiary
Która waszą bezsilność ponad mgłę uniesie
Tam gdzie z życia przyjmują ofiarę

Siostry nasze żałobne - siepacz w twarze wam pluje
I kundli sprzedajnych wyje sfora
Tak sie polskiej historii miara dokonuje
Gdy na żniwo dojrzała już pora

Bo znaki są już kreślone w godzinę zamętu
Przez tych co zrodziło Piastów plemię
Błogosławieni posłani od Pana Zastępów
Przychodzący z odsieczą na Ziemię

Nastaje czas rozliczeń wszelkich medrców z geniuszy
A zjadaczy razowca z kolacji
Hucpiarzy co bryłę świata z posad chcieli ruszyć
W imię swoich opentańczych racji

Błaznom pokazane będzie ich miejsce pod stołem
Bluźniercy martwą wykrzyczą ciszę
Obłudnikom i kłamcom którzy kupczą słowem
Samo życie wyroki już pisze

4
Wszelkie hieny szakale - łotrzykowie psie syny
Honor można ocalić za życie
Polska - matka łaskawa - podaruje wam winy
Gdy na kark powróz sami wlożycie

A na szlaku królewskim dziwne mamią pejzaże
Oto „salon” z dworzany piechotą
Podążają na Wawel Kaczyńskiemu nieść w darze
Własną pychę podlaną głupotą

Potem sznur celebrytów i pismaki z diaspory
Wszyscy w workach pokutnych i boso
Posypani popiołem z cicha nucąc nieszpory
Putinowe medale odnoszą

Dalej tłumy kretynów bekąjących z przesytu
Kiedy kasza syciła bebechy
Ze zdziwieniem w źrenicach idą w stronę niebytu
Tam gdzie dawne prowadzą ich grzechy

Czy to złudne miraże - nie to Zygmunt tak dzwoni
Ojców naszych zaklęta w nim wiara
On swym głosem oznajmia ponad Wawel i Błonie
Że dopełnia się polska ofiara

I popłynie nad krajem Duch jak wówczas przed laty
Lecz tym razem zstępując na Ziemię
Nie odmieni oblicza dobrodusznych Sarmatów
On przychodzi podpalić sumienie

JESLI JESTES WE FRANCJI PRZYJDZ JUTRO NA SOBOTNIA DEMONSTRACJE W PARYZU ! Poczatek o godzinie 16
przed kosciolem Najswietszej Maryi Panny. 263 bis, rue Saint-Honore 75001 PARIS.
Nastepnie przemarsz przez Place de la Concorde,zlozenie kwiatow na plycie Solidarnosci
i pikieta przed ambasada RP

Jutro albo nigdy! Zegar historii wybija właśnie godzinę gniewu. Będzie mnóstwo prowokatorów,agentów i szpicli oraz przede wszystkim tysiące pół debili z POlszewickiej milicji tzw. Policji, ale nie bójcie się! Bowiem już jutro zapiszemy złotymi głoskami, nowy rozdział w historii Ojczyzny Umiłowanej. Jak Bóg pozwoli, jutro położymy fundament pod IV RP. Trudno, jeśli taka jest wola boska, niech .....!

....[Jurko] 

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl