niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
18/04/2015
Paweł Krajewski
1 % SWS)

Chcą zlikwidować Dowództwo Wojsk Specjalnych

Dodano: 31.07.2012 [07:45]
Amerykanie są zaniepokojeni planami MON, które zakładają m.in. likwidację Dowództwa Wojsk Specjalnych.

Zapowiedziana „reforma systemu dowodzenia polską armią” ma się ograniczyć do przekazania dowództwa nad wojskiem w czasie pokoju do Dowództwa Generalnego Sił Zbrojnych RP. Oznacza to, że Dowództwo Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych musiałyby zostać podporządkowane centrali lub groziłaby im likwidacja, a w najlepszym wypadku zmiana kompetencji.

- Trwają prace nad reformą, więc powiem tylko, że w przypadku Dowództwa Wojsk Specjalnych rzeczywiście mogą zajść istotne zmiany – tłumaczy doradca ministra obrony narodowej, gen. Bogusław Pacek.

Z ustaleń "Dziennika Polskiego" wynika, że planowanymi zmianami w polskim wojsku zaniepokojeni są Amerykanie, którzy częściowo płacą za przygotowanie Dowództwa Wojsk Specjalnych do przejęcia do końca 2013 roku dowodzenia operacjami sojuszniczymi prowadzonymi przez komandosów państw NATO. Likwidacja struktur DWS oznacza marnotrawstwo pieniędzy wydanych na zbudowanie całej infrastruktury teleinformatycznej w koszarach w krakowskich Pychowicach.


Autor: 
Źródło: 
Niezależna.pl
Źródło: 
PAP
Źródło: 
Dziennik Polski
Chcą zlikwidować Dowództwo Wojsk Specjalnych - niezalezna.pl
foto: wojsko-polskie.pl
Tagi: , ,

Autor:

Liberałowie oszczędzają na wszystkim, najchętniej na wojsku. (To takie bardzo „eko” i na czasie.)
To chyba jasne, że po to likwidują wojsko (i określonych generałów), aby w końcu nie było go wcale. (Tu mają wiele wspólnego z pedałolubnym Palikotem.)
No, może poza kontyngentami zagranicznymi, dzięki którym mogą się podlizać temu i owemu. (Ah, ci niedobrzy Talibowie przy tym niedobrym Iranie, no i ten Hezbollah.)
Nie, jednak przesadziłem, wojsko nie zostanie zlikwidowane do zera, jego dokładnie będzie tyle, żeby w razie zamieszek wydać rozkaz strzelania do tłumu. (Tak samo jak było za jaruzela.)
Liberałowie to są prości „ludzie”. (Prości „ludzie”...)
A tu za 2 miesiączki rocznica! Drogie społeczeństwo polskojęzyczne! Już niedługo 1. urodziny waszej cudownej, niemowlęcej decyzji ponownego wybrania sobie liberałów do władzy! Zapomnieliście?! To dzięki wam rządzą! Mają teraz już 4,5 roczku, ale daliście im szansę, by dorośli! Cóż za gest „prolife”! Za tę troskę niemowlęcką — „dziękuję”, ale zdradźcie mi proszę: zamierzacie ich trzymać do 18-tki, czy do pierwszego podpalenia domu...?

Dzisiaj - wystarczy kilku dupków, zdrajców Ojczyzny, żeby osiagnąć ten sam skutek...

Dlaczego nikt nie [...] tej post komunie w tył głowy????????????

[...]
*Pazur

Wojska specjalne,to siła,która w najbliższym czasie może stanowic zagrożenie dla władzy,przeciwko której protesty są kwestią bardzo bardzo niedlekiej przyszłośći.Połączcie sobie to teraz ze śmiercią Petlickiego...już jaśniej?Dodajcie ograniczenie wolności zgromadzeń..jeszcze jasniej?Zbliża się coś na kształt stanu wojennego.

Dzięki za wykazanie prawidłowej obywatelskiej postawy! Oby takich postaw było coraz więcej.

sprowadza Polaków do kraju. Biura podróży bankrutują, inni boja się wyjechać, będzie wojna?

Putin usunął niewygodnego polskiego Prezydenta , zastąpił go konformistą , a to co się dzieje jest realizacją planów Rosji .Nasza suwerenność to dziś , za rządów PO (Tusk + Komorowski), jest tylko na papierze.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl