niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 listopada 2015

Chcą zlikwidować Dowództwo Wojsk Specjalnych

Dodano: 31.07.2012 [06:45]
Amerykanie są zaniepokojeni planami MON, które zakładają m.in. likwidację Dowództwa Wojsk Specjalnych.

Zapowiedziana „reforma systemu dowodzenia polską armią” ma się ograniczyć do przekazania dowództwa nad wojskiem w czasie pokoju do Dowództwa Generalnego Sił Zbrojnych RP. Oznacza to, że Dowództwo Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych musiałyby zostać podporządkowane centrali lub groziłaby im likwidacja, a w najlepszym wypadku zmiana kompetencji.

- Trwają prace nad reformą, więc powiem tylko, że w przypadku Dowództwa Wojsk Specjalnych rzeczywiście mogą zajść istotne zmiany – tłumaczy doradca ministra obrony narodowej, gen. Bogusław Pacek.

Z ustaleń "Dziennika Polskiego" wynika, że planowanymi zmianami w polskim wojsku zaniepokojeni są Amerykanie, którzy częściowo płacą za przygotowanie Dowództwa Wojsk Specjalnych do przejęcia do końca 2013 roku dowodzenia operacjami sojuszniczymi prowadzonymi przez komandosów państw NATO. Likwidacja struktur DWS oznacza marnotrawstwo pieniędzy wydanych na zbudowanie całej infrastruktury teleinformatycznej w koszarach w krakowskich Pychowicach.


Autor: 
Źródło: 
Niezależna.pl
Źródło: 
PAP
Źródło: 
Dziennik Polski
Chcą zlikwidować Dowództwo Wojsk Specjalnych - niezalezna.pl
foto: wojsko-polskie.pl
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Liberałowie oszczędzają na wszystkim, najchętniej na wojsku. (To takie bardzo „eko” i na czasie.)
To chyba jasne, że po to likwidują wojsko (i określonych generałów), aby w końcu nie było go wcale. (Tu mają wiele wspólnego z pedałolubnym Palikotem.)
No, może poza kontyngentami zagranicznymi, dzięki którym mogą się podlizać temu i owemu. (Ah, ci niedobrzy Talibowie przy tym niedobrym Iranie, no i ten Hezbollah.)
Nie, jednak przesadziłem, wojsko nie zostanie zlikwidowane do zera, jego dokładnie będzie tyle, żeby w razie zamieszek wydać rozkaz strzelania do tłumu. (Tak samo jak było za jaruzela.)
Liberałowie to są prości „ludzie”. (Prości „ludzie”...)
A tu za 2 miesiączki rocznica! Drogie społeczeństwo polskojęzyczne! Już niedługo 1. urodziny waszej cudownej, niemowlęcej decyzji ponownego wybrania sobie liberałów do władzy! Zapomnieliście?! To dzięki wam rządzą! Mają teraz już 4,5 roczku, ale daliście im szansę, by dorośli! Cóż za gest „prolife”! Za tę troskę niemowlęcką — „dziękuję”, ale zdradźcie mi proszę: zamierzacie ich trzymać do 18-tki, czy do pierwszego podpalenia domu...?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl