niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28/08/2015
Redaktor wydania: Paweł Krajewski

Klątwa Jokera

Dodano: 25.07.2012 [09:01]
Rzeź widzów, którzy wybrali się w Denver na najnowszą wersję „Batmana”. Warner Bros włożył w film 400 mln dol. W pierwszy weekend miało być kasy 190 mln dol. A tu klops – tylko 162 mln dol. Strzały w kinie i studio ma 28 mln dol. w plecy. Odkuje się na świecie. Liczy na miliard za bilety. A po stronie widzów 12 zabitych, 59 rannych. I nie pytają w mediach, czy dobrze, że w ogóle powstała ta seria.

„Jestem Jokerem!” – wołał morderca, ale nikt nie przebije morderczego cynizmu Jacka Nicholsona w roli sprzed 23 lat. Próbował Heath Ledger w „Mrocznym rycerzu” sięgnąć w mroki swojej duszy. A potem nie pomogły mu środki przeciwlękowe ani pigułki nasenne. Brał, aż przedawkował. Co zniósł stary wyga, tego nie wytrzymał dobry chłopiec z Australii.

Czołowy krytyk amerykański uspokaja w „New York Timesie”, że James Holmes szukał rozgłosu. Jakby starał się odsunąć winę od twórców i producenta. Jakby utalentowane trucie publiczności fascynacją złem nie miało konsekwencji. Liczy się ten miliard za bilety.


Autor: 
Krzysztof Kłopotowski
Źródło: 
Gazeta Polska Codziennie
Klątwa Jokera - niezalezna.pl
foto: arch.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

@waska, @Fizyk. Wy naprawdę poważnie chcecie obarczać twórców winą za to, że dzieciaki chodzą na filmy dla widzów dorosłych ?

Przepraszam za sformułowania, ale jeśli ktoś ma optykę "konia Przewalskiego" albo horyzonty zawężone do wąskich specjalizacji, no cóż humanistą nie jest, po analizie trudno mu o syntezę, taki nie ma tzw. oglądu z góry, nie zobaczy niczego. Są mocodawcy, którzy intencjonalnie manipulują naszą rzeczywistością dla pomnażania zysków, w tym przypadku bardziej poszerzania obszarów władzy i uprawnień, są zleceniobiorcy i tu kast jest mnogość, większość nieświadoma manipulacji (niedouczeni w zakresie logiki i zwykle hedoniści) i są zwykli zjadacze chleba, też parę warstw społecznych, a więc winą obarczyć należy całą "sitwę", nie wyłączając leniwych umysłowo rodziców, sami nie powinni oglądać bzdur. życie to prawdziwe, nie przespane i przesiedziane dostarcza dosyć adrenaliny. A swoją drogą fenomenem jest dla mnie, że w dobie tzw. globalizacji i postępu informatycznego człowiek i całe społeczeństwa zatracają zdolność do samodzielnego, logicznego myślenia i rozwoju funkcji poznawczych, czy samostanowienia. To dopiero świadczy o manipulacji.Proszę więcej czytać, szukać wnikać i analizować, Łączyć fakty tj. układać te puzzle. Osobiście nie wierzę w przypadki.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl