niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29/07/2014
Piotr Łuczuk

Klątwa Jokera

Dodano: 25.07.2012 [09:01]
Klątwa Jokera - niezalezna.pl
foto: arch.
Rzeź widzów, którzy wybrali się w Denver na najnowszą wersję „Batmana”. Warner Bros włożył w film 400 mln dol. W pierwszy weekend miało być kasy 190 mln dol. A tu klops – tylko 162 mln dol. Strzały w kinie i studio ma 28 mln dol. w plecy. Odkuje się na świecie. Liczy na miliard za bilety. A po stronie widzów 12 zabitych, 59 rannych. I nie pytają w mediach, czy dobrze, że w ogóle powstała ta seria.

„Jestem Jokerem!” – wołał morderca, ale nikt nie przebije morderczego cynizmu Jacka Nicholsona w roli sprzed 23 lat. Próbował Heath Ledger w „Mrocznym rycerzu” sięgnąć w mroki swojej duszy. A potem nie pomogły mu środki przeciwlękowe ani pigułki nasenne. Brał, aż przedawkował. Co zniósł stary wyga, tego nie wytrzymał dobry chłopiec z Australii.

Czołowy krytyk amerykański uspokaja w „New York Timesie”, że James Holmes szukał rozgłosu. Jakby starał się odsunąć winę od twórców i producenta. Jakby utalentowane trucie publiczności fascynacją złem nie miało konsekwencji. Liczy się ten miliard za bilety.


Autor: 
Krzysztof Kłopotowski
Źródło: 
Gazeta Polska Codziennie

Sprzedaż elektroniczna pomaga ominąć cenzurę oraz jest tańszym sposobem nabywania naszych gazet.
Reklama
Reklama
Opinie użytkowników

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Calkowicie sie zgadzam!Oglupienie ludzi i zdziecinnienie tychze rodzi takie skutki.Batmany,Spidery,Supermany itp podobne glupoty zrobily swoje!Ludzie stali sie infantylni.Umyslami ludzi rzadza dzis tacy "intelektualisci" jak:Doda,Madonna,Lady Zgaga,Kora,gwiazdorzy i gwiazdeczki i bohaterowie show,celebryci i inne miernoty umyslowe.No to tak jest.

Jeżeli ktoś uważa, że ta seria powoduje fascynację złem, to powinien wrócić do czytania ze zrozumieniem, bo wyraźnie nie rozumie tego filmu ani wydarzeń, które się w nim dzieją. Batman stawia wszystko na szali, aby ratować zniszczone moralnie Gotham, a w drugiej części walczył z kusicielem i nihilistą Jokerem. Pod koniec niejako stając się postacią która bierze na siebie grzechy Gotham i pozwala się wypędzić i sponiewierać, by uratować morale miasta. To jest to gloryfikowanie zła?
Nie ma co porównywać filmu Burtona i Nolana, bo to dwa inne światy.

Leadger miał problemy z prochami już przed Batmanem, dorabianie do tego teorii jest bez sensu.

. . .

Proszę zauważyć różnicę między gloryfikacją a fascynacją.

kolejki jak do kina tylko, ze tym razem do sklepow z bronia;

jedni kupuja zeby sie bronic, drudzy natomiast, ze maja obawy czy wladze nie ogranicza sprzedazy broni.

a stało się to głównie nie za sprawą samej strzelaniny, morderstw oraz sprawcy ale głównie z powodu lewackich mediów, które oczywiście sprawę sprowadzają do dostępu do broni palnej. Wygodnie nie zauważając, że kino w którym "uśmiechniety" lewaczek Holmes zamordował 12 osób i zranił 50, było z definicji "gun free zone" gdzie nie można wnosić broni, leganie posiadanej wraz z zezwoleniem na "ukrytą" broń. Postępak i tolerancjusz Holmes wchodząc do kina wiedział że ludzie będą nieuzbrojeni i że będzie mógł sobie postrzelać jak do kaczek po patronatem światowych sił "postępu i tolerancji". Nie zdziwię się jak za jakiś czas znajdą się magicy którzy powiedzą że w ogóle to był protest przeciwko posiadaniu broni palnej, bo lewactwo lubi swoje ofiary nieuzbrojone. cała ta gadka o broni palnej i filmie to tylko zasłona dymna, temat zastępczy. Trzeba się dowiedzieć kim jest "uśmiechnięty" a wtedy wszystko będzie jasne.

że gdy do kina wtargnie Arab i zabije kilka osób to jest to "atak arabskiego terrorysty" a gdy dokładnie to samo zrobi Amerykanin to nie jest "atak amerykańskiego terrorysty"? :)
nawet jeśli zrobił to z pobudek politycznych, światopoglądowych ;) a nie, przepraszam, wróć - jeśli ktoś zaprotestuje przed kliniką aborcyjną to oczywiście na pewno jest "chrześcijańskim terrorystą" :(

@waska, @Fizyk. Wy naprawdę poważnie chcecie obarczać twórców winą za to, że dzieciaki chodzą na filmy dla widzów dorosłych ?

Przepraszam za sformułowania, ale jeśli ktoś ma optykę "konia Przewalskiego" albo horyzonty zawężone do wąskich specjalizacji, no cóż humanistą nie jest, po analizie trudno mu o syntezę, taki nie ma tzw. oglądu z góry, nie zobaczy niczego. Są mocodawcy, którzy intencjonalnie manipulują naszą rzeczywistością dla pomnażania zysków, w tym przypadku bardziej poszerzania obszarów władzy i uprawnień, są zleceniobiorcy i tu kast jest mnogość, większość nieświadoma manipulacji (niedouczeni w zakresie logiki i zwykle hedoniści) i są zwykli zjadacze chleba, też parę warstw społecznych, a więc winą obarczyć należy całą "sitwę", nie wyłączając leniwych umysłowo rodziców, sami nie powinni oglądać bzdur. życie to prawdziwe, nie przespane i przesiedziane dostarcza dosyć adrenaliny. A swoją drogą fenomenem jest dla mnie, że w dobie tzw. globalizacji i postępu informatycznego człowiek i całe społeczeństwa zatracają zdolność do samodzielnego, logicznego myślenia i rozwoju funkcji poznawczych, czy samostanowienia. To dopiero świadczy o manipulacji.Proszę więcej czytać, szukać wnikać i analizować, Łączyć fakty tj. układać te puzzle. Osobiście nie wierzę w przypadki.

Filmy o Batmanie czyli facecie, który latał bez napędu, są robione pod gusta i intelekt dzieci z getta murzyńskiego w USA. W takim gettcie w szkole podstawowej jest tylko kilka lekcji rocznie z matematyki, fizyki i chemii. "Tfurcy" Batmana i Spidera, oszołomieni narkotykami i wyuzdanym homo-seksem propagują anty-fizykę i anty-chemię. Ci homosie głowy do tych nauk w szkole też nie mieli i dlatego bzdury pokazywane na ekranach kinowych ich nie drażnią. W serialu o Batmanie nie są zachowane żadne prawa mechaniki lotu a w serialu o Spiderze nie jest zachowany bilans masy - facet produkuje ogromne ilości jakiejś wydzieliny, której masa przekracza wielokrotnie masę jego ciała. Ten brak porządku logicznego jest podnietą dla wszelakich zboczeńców a w tym również mass-morderców.

jest oczywiscie bzdura i wyrazem chorobliwej we wspolczesnym swiecie tendencji do szukania winnych kazdego nieszczescia z trzesieniami ziemi wlacznie.

Dalbym sobie spokoj z taka parciana analiza i dokopywaniem sie trzeciego dna bo psychopatow i zwyrodnialcow swiat zawsze byl pelen i glupawy film nie jest niczemu winien. Nie takie chore zjawiska od dziesiecioleci wypelniaja szambo zwane popkultura i swiat sie kreci dalej.

Czy gdyby masakra odbyla sie w McDonaldzie winna bylaby dieta fastfoodowa? Czy moze po prostu o czyms pisac trzeba by blog nie stal pusty?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.