niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27/04/2015
1 % SWS)

Klątwa Jokera

Dodano: 25.07.2012 [09:01]
Rzeź widzów, którzy wybrali się w Denver na najnowszą wersję „Batmana”. Warner Bros włożył w film 400 mln dol. W pierwszy weekend miało być kasy 190 mln dol. A tu klops – tylko 162 mln dol. Strzały w kinie i studio ma 28 mln dol. w plecy. Odkuje się na świecie. Liczy na miliard za bilety. A po stronie widzów 12 zabitych, 59 rannych. I nie pytają w mediach, czy dobrze, że w ogóle powstała ta seria.

„Jestem Jokerem!” – wołał morderca, ale nikt nie przebije morderczego cynizmu Jacka Nicholsona w roli sprzed 23 lat. Próbował Heath Ledger w „Mrocznym rycerzu” sięgnąć w mroki swojej duszy. A potem nie pomogły mu środki przeciwlękowe ani pigułki nasenne. Brał, aż przedawkował. Co zniósł stary wyga, tego nie wytrzymał dobry chłopiec z Australii.

Czołowy krytyk amerykański uspokaja w „New York Timesie”, że James Holmes szukał rozgłosu. Jakby starał się odsunąć winę od twórców i producenta. Jakby utalentowane trucie publiczności fascynacją złem nie miało konsekwencji. Liczy się ten miliard za bilety.


Autor: 
Krzysztof Kłopotowski
Źródło: 
Gazeta Polska Codziennie
Klątwa Jokera - niezalezna.pl
foto: arch.
Tagi:

@waska, @Fizyk. Wy naprawdę poważnie chcecie obarczać twórców winą za to, że dzieciaki chodzą na filmy dla widzów dorosłych ?

Przepraszam za sformułowania, ale jeśli ktoś ma optykę "konia Przewalskiego" albo horyzonty zawężone do wąskich specjalizacji, no cóż humanistą nie jest, po analizie trudno mu o syntezę, taki nie ma tzw. oglądu z góry, nie zobaczy niczego. Są mocodawcy, którzy intencjonalnie manipulują naszą rzeczywistością dla pomnażania zysków, w tym przypadku bardziej poszerzania obszarów władzy i uprawnień, są zleceniobiorcy i tu kast jest mnogość, większość nieświadoma manipulacji (niedouczeni w zakresie logiki i zwykle hedoniści) i są zwykli zjadacze chleba, też parę warstw społecznych, a więc winą obarczyć należy całą "sitwę", nie wyłączając leniwych umysłowo rodziców, sami nie powinni oglądać bzdur. życie to prawdziwe, nie przespane i przesiedziane dostarcza dosyć adrenaliny. A swoją drogą fenomenem jest dla mnie, że w dobie tzw. globalizacji i postępu informatycznego człowiek i całe społeczeństwa zatracają zdolność do samodzielnego, logicznego myślenia i rozwoju funkcji poznawczych, czy samostanowienia. To dopiero świadczy o manipulacji.Proszę więcej czytać, szukać wnikać i analizować, Łączyć fakty tj. układać te puzzle. Osobiście nie wierzę w przypadki.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl