niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
18/04/2015
-
1 % SWS)

Benedykt XVI przyjedzie do Polski?

Dodano: 12.07.2012 [15:20]
Benedykt XVI otrzymał zaproszenie do złożenia wizyty w naszym kraju. Miałby przyjechać w 2015 roku z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Jak poinformowała dzisiaj Kancelaria Prezydenta, Bronisław Komorowski wystosował do papieża list, w którym podkreślił, że Polacy z wdzięcznością i wzruszeniem wspominają pierwszą pielgrzymkę Benedykta XVI do naszego kraju w 2006 roku.

Według podawanych informacji papież miałby odwiedzić nasz kraj w 2015 r. z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Wprawdzie wypada ona w 2016 r., ale obchody zaczną się rok wcześniej.

Benedykt XVI odwiedził już Polskę w maju 2006 roku. Głównym punktem czterodniowej pielgrzymki był pobyt w byłym niemieckim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. Papież odwiedził też miejsca bliskie swojemu poprzednikowi - Janowi Pawłowi II. Był w Warszawie, Częstochowie, Krakowie, Wadowicach, Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnikach.

Pielgrzymka odbyła się pod hasłem: "Trwajcie mocni w wierze". W każdym miejscu, które odwiedził, był bardzo serdecznie witany. Wierni skandowali: "Benedetto, Benedetto", "Kochamy Ciebie", a w Kalwarii Zebrzydowskiej papież usłyszał nawet "Wir lieben Dich".Autor: 
gb
Źródło: 
PAP
Źródło: 
Niezależna.pl
Benedykt XVI przyjedzie do Polski? - niezalezna.pl
foto: Broc; creativecommons.org/licenses/by/3.0 /deed.en

Co kaska sie skonczyla. Trzeba wydoic biedny naiwny narod polski.

W tym przedwczesnym pryjezdzie cos jest. Jedyne co mi przychodzi do glowy to aby nie obchodzic tej rocznicy i zalatwic wszystko wizyta ojca swietego w kraju ktory przyjedzie pewno na bardzo krotko. Jest w tym cos takiego samego jak wizyta wlodzia p nie 10 a 7 kwietnia. te same osoby zapraszajace te same intencje falszywe.

Myślę, że będzie to z pewnością pouczająca pielgrzymka nie tylko dla nas, ale również dla niektórych hierarchów...
Dziękuję, Ojcze Święty. Przybądź, Pasterzu i wmocnij nas swą mądrością.

wyborczym nie pasuje do tych katolickich hipokrytów: Prezydenta, rządu, sejmu i zaprzyjaźnionych telewizji.

Nergal z jednej strony, a Benedykt z drugiej. To jest targowisko!

A WYBORY TO KIEDY??po wizycie czy przed??Bo ida torem ich propagandy sukcesu raczej przed wyborami.

czyzby szykowali kolejny zamach na terenie Polski.Turowski ma doswiadczenie,wprawdzie w Rzymie mu nie wyszlo

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl