niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
10 lutego 2016

Rozpad w SDM

Dodano: 15.05.2012 [06:32]
Muzycy zespołu Stare Dobre Małżeństwo poinformowali, że 15 kwietnia grupa zagrała ostatni koncert w dotychczasowym składzie.

W oświadczeniu muzyków SDM czytamy, że rozpad w zespole spowodowany jest nową wizją artystyczną założyciela Starego Dobrego Małżeństwa - Krzysztofa Myszkowskiego.

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia muzyków SDM:

Z żalem informujemy, że 15 kwietnia zespół Stare Dobre Małżeństwo zagrał swój ostatni koncert w dotychczasowym składzie. Niestety w nowej wizji artystycznej Krzysztofa Myszkowskiego nie znalazło się dla nas miejsce. Życzymy Mu powodzenia w realizacji jego muzycznych zamierzeń.

Wszystkim, którzy przez te lata wspierali nas swoją obecnością na koncertach, dając wyrazy sympatii i uznania dla naszej pracy, serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na podobne spotkania w niedalekiej przyszłości, gdyż często koniec bywa początkiem czegoś nowego.

Wojciech Czemplik
Ryszard Żarowski
Andrzej Stagraczyński
Dariusz Czarny
Przemysław Chołody

Autor: 
Źródło: 
Niezależna.pl
Rozpad w SDM - niezalezna.pl
foto: sdm.art.pl
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Ja to tu tylko zostawię: Poetycka Płyta Roku 2015 https://bazaludzizmgly.wordpress.com/

Piotra Woźniak " Tata Adama" !!!!!
Rewelacyjna muzyka, aranżacje, brzmienie.
Piotr to najwyższej próby artysta.

tylko na Woźniaku świat się nie poznał, przez tyle lat i ciągle w niszy bez większych sukcesów

Arek Zawiliński
https://www.youtube.com/watch?v=-uQdZS9DVtA

Trafiłam tu przypadkiem i mam tylko jedno pytanie, czy ktoś wam za to płaci żeby te komentarze pisać czy to z braku zajęcia i pasji w życiu? Bo nie bardzo rozumiem co ma na celu ta cała dyskusja?

Po wpisach typu "geniusz", "mistrz" rzeczywiście ktoś musi mieć niezłe apanaże, by regularnie pisać takie głupoty. Tylko dla sdm to szkoda i ośmieszenie.

Dla mnie nowy skład SDM to kwintesencja klasy i nic mi więcej nie potrzeba w brzmieniu. A gadanie o niskiej jakości brzmienia to zwykła żenada. Jeśli uważają Państwo, że Myszkowski jako artysta z 30 letnim stażem w branży muzycznej do tego kompozytorem wszystkich szlagierów sdm nic nie znaczy, gdyż zabrakło np Pana Czemplika, to cóż ja nie mam więcej pytań :) Sdm w nowym składzie jest rewelacyjny, i proszę uwierzyć wiele wiele osób, szczególnie doceniających nowe dokonania Myszkowskiego do Rybowiczowskich wierszy, podzieli moje zdanie. Jeśli nie zauważyli Państwo że nowa forma to nie jest już ten słodki SDM sprzed lat, to radzę iść na U Studni, tam tego zachwytu nad światem aż za nadto. A swoją drogą, Pan Krzysztof już przerobił te klimaty dawno temu zaczynając na makatkach i skończywszy na beretce, i to do tego tworząc o klasę wyżej niż cała studnia razem wzięta. Sory wine tu

Po mojemu to nowy SDM to ściema , która jedzie na nazwie . Dziewczyna zabrała mnie na taki koncert. Facet ratuje się starymi kawałkami- podobno miało być tylko kilka , ale widzę , że to one zdominowały koncert. Kobita obok wyszła , bo poczuła się oszukana. Stare hity w nowym odegraniu / bo to coś nie jest aranżacją/ to już krzyk rozpaczy.Obserwując ten zespół widzę , że tam nie ma radości z grania, po prostu .A na koniec tytuł "nowa przeszłość " jest zerżnięty z Barańczaka.No cóż leader SDM zawsze na kimś jedzie - po prostu ten tytuł wymyślił wcześniej Barańczak.

hehehe ty chyba na baranie jedziesz, tytuł jest z wiersza! Rybowicza! jak masz pretensje to nie ten adres.
Myszkowski nie musi jechać na nazwie to to on stworzył i nadal tworzy SDM wszystko jest Jego i w obrębie własnej twórczości może wszystko!!!
Wiadomo kto jedzie na nie swoich zasługach i nazwie "Rozpoczynamy czwarty rok naszej działalności "-wciąż nie jesteśmy U STUDNI tylko nadal "byłymi muzykami kiedyś nic nie współtowrzyliśmy a dzisiaj nic nie tworzymy co by ludziom spodobało i żeby na koncerty chodzili "

"Może wszystko" ;) szkoda, ze coraz z marniejszym skutkiem. No i nie do końca "może wszystko" ;) skoro teksty Stachury, Ziemianina, Rybowicza, a nawet Loebla, śpiewają inni (nawet z lepszym skutkiem!).
Siedząc na koncercie myślałem o tym dlaczego tyle starego przerobionego i coraz słabszego? Dlaczego tak mało tego nowego zapowiadanego w zajawce przy reklamie koncertu? Żadnych nowych soczystych brzmień z okresu nowego tria sdm. Skoro "wszystko może" to dlaczego nie może śpiewać tego co zapowiadają sprzedając bilety?

pytaczu alboś ograniczony umysłowo albo świadomie trolujesz na maksa. co nowego pytsz? ano wszystko, i to już od płyty mówi mądrość. po za tym albo nie jesteś w temacie lub ścieme walisz. sdm wydał kopresję ciszy dla przypomnienia dwupłytowy album W PEŁNI AUTORSKI, z tekstami Myszkowskiego, z soczystym surowym profesjonalnym akustycznym brzmieniem bez ŻADNYCH OZDOBNIKÓW! Na taki wyczyn może sobie pozwolić tylo wytrawny i uznany muzyk, czyli wystawić się praktycznie SAM z treścią i muzą bez natłoku aranżacji. I pytasz co tu nowego? Wszystko jest nowe, nowy archetyp z genialnym założycielem SDM Myszkowskim a daleko za nim tandeta o nazwie U Studni, gdzie w śmieszny sposób naśladownictwo lidera żenadą pachnie na odleglść. Myszkowski był w stanie pójść dalej, zrobić krok do przodu, oni niestety nie zrobili nic co by ich odróżniło i odseparowało od naklejki sdm, ciągle jadą po legendzie ich lidera, i z marnym skutkiem zjadają swój własny ogon, nawet nie do końca swój własny tylko po części ogon ich byłego szefa. a szkoda bo grać przecież potrafią nawet może i lepiej od Myszkowskiego, tyle że charyzmy niestety nie mają.

Pytasz - moje odczucia takie same. "Prawdo" - twój wywód nie zmienia faktu że na koncertach przerobione starocie których nie da się w tej niby nowej wersji słuchać. Tez jak pytasz chciałbym usłyszeć właśnie utwory z tych nowych płyt, które wymienisz. A co jest? Stara sieczka i tylko ze dwa trzy nowe. Zamiast pisać banialuki i hejtowac innych to wpisz playlistę z koncertu. Pisanie o nowych aranżacjach ze soczyste itp to kompletna porażka. Nawet wbrew temu co sam Myszkowski mówi. Wiec jak to ostatecznie - forma oszczędna czy soczysta? Sami nie wiedzą? Ten dysonans na koncercie czuć i napięcie na scenie też. Po ostatnim koncercie było przykro. Przeciętnie. Żeby nie rzec- nijak. Żal.

Finian na koncercie jest chyba 9 nowych utworów z nowej płyty, jeśli to mało to dodam, że są jeszcze dwa nowiusieńkie utwory, na żadnej płycie ich nie ma!!!1 Idź ty faktycznie na koncert a nie siejesz ferment nic nie wiedząc. /a jęsli byłeś do gdzie i kiedy?/
Pełne sale na koncertach SDM i sześć - siedem a czasem i więcej bisów świadczy o tym, że ludziom się P O D O B A !!!!
Studnia marna podróba i zjadacz ogona nigdy takich wyników mieć nie będzie, choć by tobie i innym się klawiatura od achów i ochów zapaliła!!!!
Studnia porównania z SDM nigdy nie wytrzyma, a przy Myszkowskim słabość Czarnego aż boli. Więc obrońcy tandety dajcie lepiej spokój.

Zabawne. Nikt nie pisze nic o Studni tylko "wielbiciele" sdm. Brak poziomu i brak argumentów. Ktoś mówi o playliście. Dlaczego zwyczajnie nie wpisać? ?? To by był argument. A tak jest tylko żałosna pyskówka fanatyków i ignorantów. Bo trzeba być nie lada ignorantem by głosić bzdury typu "prawdy" itp. głosicieli że oto jakaż to "odwaga" zagrać akustycznie. Boki zrywać! Zawilinski bije na głowę.

filan, byłem już na trzech koncertach i odczucia mam zupełnie inne niż Ty, to kwestia gustu a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje, Ty możesz nie lubić inni będą zachwyceni takie życie. swoją drogą, Myszkowski ma prawo robić rozpiskę tak jak mu pasuje, i według mnie jest w owej rozpisce utworów dobrze wypośrodkowana kwestia staroci i nowości, wszystko jest tak jak trzeba. a co do meritum Twojego wywodu, to chyba niestety zupełnie ne zrozumiałeś o czym napisałem, otóż nowa odsłona w zespole o której pisałem nie objawia się tylko na koncertach, przede wszystkim nową odsłonę masz na płytach które się pojawiły. i znów wracam do początku wywodu, jednym się kompletnie nie spodoba dla innych będzie niezbędne do życia. co do studni, pisałem jedynie o obiektywnych faktach, bo tak sie właśnie prezentują jako niby nowy zespół a tak naprawdę są tandetnym substytutem sdm, to nie jest ambitne.

Po tytule też myślałem ,że płyta jest do wierszy Barańczaka.

Tak, Myszkowski tworzy wielkie rzeczy np. pisze piosenki o autobusach :D U studni- ciepły klimat koncertowy,życzliwość w stosunku do publiczności. Nowe Sdm to umoralnianie, wieczne rozliczanie. Jak kto lubi.Duża przesada jednak z określaniem K.M. mianem geniusza, tudzież wielkiego artysty. Do jednego i drugiego bardzo Mu daleko.

Myszkowski to Geniusz i Wielki Artysta!!! Ludzie Go cenią i szanują - świadczy o tym wierna Publiczność od 32 lat! Krzysztof Myszkowski jako Artysta się zmienia, dojrzewa a Publiczność trwa przy Nim, pragnąc się rozwijać i chcąc również iść do przodu.
U studni to flaki z olejem, cofanie się do czasów dawno minionych u Myszkowskiego świadczy o ich niskim potencjale i możliwościach, co widać na koncertach. Odeszli od Myszkowskiego i popłynęli. Pan Czarny nie ma nic do przekazania, raczej to gitarzysta niż lider, czy "artysta z jakąkolwiek wizją". Dobrze wyglądał na koncercie, który dał na przyczepie. Może to właściwa droga.

Fala hejtu przelewa się i nie oszczędza nikogo. KM niestety też, ale jego geniusz i twórczość się obroni, bo jest wielki! Pozdrawiam KM w nowym 2016 roku( rówieśnika)

Dostaje się też U Studni, dla mnie robią bardzo dobre rzeczy , brawa dla Poety.Ps. słowo geniusz to dobre może dla Mozarta.

dla mnie KM to geniusz! Nie odbieraj mi tego, bo to byłoby tak, jakbyś wymazał moją młodość! A ona była i ciągle w sercu trwa.Bieszczady (moje) były zawsze z muzyką KM i żaden Czarny, czy jak mu tam, tego nie zmieni!

Dla wszystkich, którzy w sposób perfidny i upokarzający wyrażają się o nowej twórczości Pana Krzysztofa, wklejam post nikogo innego jak tylko wielkiego i legendarnego Marka Gałązki na temat Pana Krzysztofa i jego nowej twórczości. Źródło sdm-myszkowski nieoficjalna strona zespołu facebook.. Mam nadzieję że ten wpis zamknie wreszcie buzie tym wszystkim pseudo znawcom.

Tutaj nie ma miejsca na jakikolwiek zawód. Krzysiu jest w pełni dojrzałym artystą, a to co teraz muzycznie robi z Rybowiczem ma absolutnie najwyższy znak jakości. Znam częściowo ten materiał z koncertów Krzysztofa &co i jestem pod wielkim wrażeniem powrotu do archetypicznego, surowego grania i śpiewu Krzysztofa. Czekam takoż z niecierpliwością. Przy okazji na ten Nowy Rok skrzydlatych pieśni.

Marek Gałązka

myszowaty o gałazce ma inne zdanie ; p w tym kontekście - powyższa opinia wątpliwej jakości ;) nachalne udowadnianie, że coś jest super trąci reklamowym bublem ; p. dajcie spokój bo dla sdm to żenujące, tak jak żenujące jest opiniowanie generała ballady km przez kaprala mg

he.co a skąd ty wiesz jakie zdanie ma o p. Gałązce p. Myszkowski??? Jesteś Jego kolegą, przyjacielem, a może studniarzem? Pan Myszkowski to człowiek, który szanuje tak uznanych artystów jak p. Gałązka, a sądząc po wpisie pana Gałązki łączą Ich przyjazne relacje!!!

Pan Myszkowski nie szanuje NIKOGO oprócz siebie niestety.Stąd to całe zamieszanie.Człowiek, ktorego głos porywał na koncertach tłumy, którego piosenki znał niemal każdy nagle stał się kim? No właśnie... Odkryl w sobie misjonarza, takiego co jest jedyny słuszny nieomylny i najlepszy.Obłuda bije z Niego na kilometry i to BOLI fanów dawnego SDM i już nikt i nic tego nie zmieni.

SDM jest jeden! Krzysztof Myszkowski jest jego twórcą! Szanujemy Artystę, tak jak On szanuje publiczność i zwykłych ludzi! W odróżnieniu od innych, którzy okłamują publiczność w oświadczeniach i nie tylko, jedynie dla własnych korzyści.

"On szanuje publiczność i zwykłych ludzi! W odróżnieniu od innych" - a to dobre. No tak, zwłaszcza tych szanuje,którzy na koncertach chcą słuchać dawnych kawałków SDM, a którym wielkokrotnie zarzucał niedojrzałość... A jak traktował dawnych czlonków SDM? To już jest temat na zupełnie inne opowiadanie, które z czasem z przestanie być tajemnicą.

KM to zdolny i ponadprzeciątny artysta, ale szanuje TYLKO SIEBIE. Taka prawda...

Najwyższy czas by ludzie, którym wyrządził krzywdę, których upokorzył, wykorzystał, uchylili "rąbka tajemnicy"
Ktoś w końcu powinien przebić ten balonik pychy i samouwielbienia :-(

ciekawe czy są w ogóle tacy którzy zostali wykorzystani i stracili coś przez Myszkowskiego a nic nie zyskali.... raczej każdy się przy nim albo dzięki niemu obłowił

Niezły żart;) mysz zawsze żerował i żeruje na innych. Wielu milczy bo im zwyczajnie łyso że dali się tak wyfymać. Może kiedyś taka książka z relacjami tych naiwnych ujrzy światło dzienne i oświeci ciemnogród fanatyków. Sponsorów nie braknie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl