niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 października 2016

Rozpad w SDM

Dodano: 15.05.2012 [07:32]
Muzycy zespołu Stare Dobre Małżeństwo poinformowali, że 15 kwietnia grupa zagrała ostatni koncert w dotychczasowym składzie.

W oświadczeniu muzyków SDM czytamy, że rozpad w zespole spowodowany jest nową wizją artystyczną założyciela Starego Dobrego Małżeństwa - Krzysztofa Myszkowskiego.

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia muzyków SDM:

Z żalem informujemy, że 15 kwietnia zespół Stare Dobre Małżeństwo zagrał swój ostatni koncert w dotychczasowym składzie. Niestety w nowej wizji artystycznej Krzysztofa Myszkowskiego nie znalazło się dla nas miejsce. Życzymy Mu powodzenia w realizacji jego muzycznych zamierzeń.

Wszystkim, którzy przez te lata wspierali nas swoją obecnością na koncertach, dając wyrazy sympatii i uznania dla naszej pracy, serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na podobne spotkania w niedalekiej przyszłości, gdyż często koniec bywa początkiem czegoś nowego.

Wojciech Czemplik
Ryszard Żarowski
Andrzej Stagraczyński
Dariusz Czarny
Przemysław Chołody

Autor: 
Źródło: 
Niezależna.pl
Rozpad w SDM - niezalezna.pl
foto: sdm.art.pl
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Zaraz ktoś mnie posądzi o sianie nienawiści , ale nagroda Nobla dla Boba Dylana bardzo mnie ucieszyła i zmusiła do zainteresowania się twórcą. Ku mojemu zdziwieniu jeden z utworów Dylana jest taki sam jak Pana Myszkowskiego z płyty Czarny blues o czwartej nad ranem - Zawirował świat . Takie przeróbki już były , ale wtedy podaje się nazwisko autora.Dziwi mnie , że taki twórca jak Myszkowski to pomija.Posłuchajcie sami.

https://www.youtube.com/watch?v=XgKb_0lyAX4
https://www.youtube.com/watch?v=B7a_2Cglupw

najwidoczniej taki z ciebie muzyk i znawca. jest podobieństwo owszem, lecz jeśli rozłożysz utwór na czynniki pierwsze zobaczysz że jest wiele różnic w linii melodycznej. czym innym jest ewidentny plagiat, czymś innym jest pewne podobieństwo. idąc takim tokiem myślenia jak twój, to wiele utworów blusowych byłoby plagiatami i artyści musieliby co pięć minut siadać na wokandach sądowych by doszukiwać się plagiatów. czym innym jest plagiat, czym innym jest inspiracja na podstawie jakiegoś utworu. a te hasło iż nie piszesz tego ze złośliwości, rozbawiło mnie na wskroś. oczywiście że ze złośliwości, to ewidentne. akurat w momencie jak SDM wydał nową płytę to konkretne to forum znów ożyło a wraz z nim cała plejada szczekaczy na Myszkowskiego, dajcie już spokój bo się kompromitujecie.

Panie wer , niech się Pan nie ośmiesza.Wojenka jakiś zespołów mnie nie interesuje , ale jako muzyk na pierwszy rzut oka harmonia , melodia i zaśpiew OOOO na początku refrenu przekonują mnie , że to jest to samo.

Panie gość, harmonia właśnie, więc proszę mi powiedzieć ile jest piosenek z układem akordów C d F C d F C ? Odpowiem Panu, TYSIĄCE, TYSIĄCE!!! Co do samej melodii, owszem tak jak pisałem podobieństwo jest lecz nie jest to ta sama linia melodyczna. Jeśli jesteś muzykiem nie zaprzeczysz, co do podobieństwa owszem już od dawna to wiedziałem, lecz nigdy bym nie przypisał temu kawałkowi zamierzonego plagiatu.... Tyle w temacie

Zaiks jest od badania tych spraw.Jeżeli Myszkowski zgłosił to pod swoim nazwiskiem to ma problem.

Krótka, subiektywna recenzja płyty „Memorabilia”.
Przepiękna okładka, stylowa, wysmakowana, łapie się u mnie do pierwszej trójki okładek SDM. To tak na wstępie.
Zawartość merytoryczna, czyli słowo i dźwięk. Kilka utworów znanych, trochę mniej znanych, oraz nigdy dotąd niepublikowanych. Piosenki znane słucha się dobrze, nowe interpretacje są ciekawe, inaczej zaśpiewane, inaczej zagrane. Nie są lepsze, czy gorsze od znanego kanonu, są inne. Kilka utworów bardzo dobrych, większość przeciętna, kilka wypełniaczy, standard. Piosenka z użyciem sekcji rytmicznej i przesteruj znalazła się tu chyba przez pomyłkę, traktuję ją nie jako wypełniacz, a raczej jako śmieć, przy całej reszcie jak kwiatek do kożucha.
Ogólnie płyta ciekawa, chociażby z racji zaproszonych gości, którzy fajnie ubarwiają swoim udziałem całość. Płyta potrzebna w sensie kolekcjonerskim, przeznaczona głównie dla fanów. Może dlatego wydana nie przez EMI a prywatnie.
Jeśli chodzi o ocenę tego albumu w kontekście całej dyskografii, to nie jest to ani album przełomowy, ani przebojowy, bo chyba nie miał być taki w założeniach. Słuszna decyzja o zrobieniu klipu do piosenki „Ludzie”, obok „Szczęścia” najlepiej brzmiący kawałek.
Reasumując. Słuchając gościnnych skrzypiec, dawno nie słyszanych na płytach SDM, żal za skrzypcami Wojtka. Żal za dawnym, czteroosobowym składem. Co by nie mówić, na rozpadzie stracili wszyscy. I SDM-M i U studni i my fani. Czytając wstęp do płyty na okładce, tracę jednak wszelką nadzieję na jakąkolwiek współpracę w rzeczonym, starym składzie. Krzysztof poprzez słowo do słuchacza, jawi się jako żelazna, niezłomna osobowość, idąca twardo swoim kursem. Dziwi mnie nieco i zasmuca jakikolwiek brak najmniejszego odniesienia do kolegów, z którymi przeszedł tyle mil i lat. Chyba, że to wspomnienie zawiera się w określeniu „gapowicz z obfitym bagażem egoistycznych roszczeń”. Obym się mylił. Nawet jeśli tak jest, to warto wznieść się ponad urazy, rachunki krzywd, ponad małostkowość.
Za tę płytę dziękuję Krzysztofowi i czekam na nowość pełną piosenek zwalających z nóg. Powodzenia.

Krzysiek , kłania się Sęk z Twoich czasów. Wspominasz ludzi, korzy stali daleko w cieniu Oli Kiełb. To od niej rozpoczynał / potem z Wojtkiem Czemplikiem / zespół podboje innych klubów studenckich i nagrania kasety. Odjęło Ci pamięć . Litości, nie napinaj się , Twoi fani wiedzą kto jest kto i gdzie jest jego miejsce w szeregu.

A ja widzę w tym wpisie sam jad i sączenie kwasu. Najwidoczniej teraz jasno wychodzi na jaw, kto w zespole był sprawcą oraz ojcem sukcesu. Mają Panowie zespół U Studni, niech się wykazują, tworzą, śpiewają, promują. Jeśli tak byli ważni w SDM , to w U STUDNI poradzą sobie bez problemu i odniosą sukces co najmniej taki jak w poprzednim zespole, nikt im nie przeszkadza ani niczego nie broni.

Panie Sęk, pozwolę sobie wyrazić swoją opinię. Jestem niemal równolatką zespołu i nie znam osobiście żadnej z osób, wokół których zrobiło się ostatnio takie zamieszanie. Rozumiem że Was, ludzi którzy mieli udział w powstawaniu zespołu lub też te osoby osobiście znali, kwestia ta żywo porusza. Ale nie dla wszystkich fanów te sprawy mają aż takie znaczenie. Pamięć ludzka bywa zawodna, a ocena przeszłości zawsze jest subiektywna; to samo wydarzenie pięć osób odbierze i zapamięta na pięć różnych sposobów.
Z mojego punktu widzenia to, które nazwiska znalazły się na najnowszej płycie, jest zupełnie bez znaczenia. Czy ten człowiek był pierwszy czy siódmy w historii, czy jego wkład w dorobek zespołu wyniósł 2% czy 15% - cóż to dla mnie za różnica? Nie znam nikogo z nich, a jedyne co dla mnie ważne to fakt czy potrafią stworzyć coś dobrego, coś co poruszy moją duszę i przeniesie mnie choć na chwile w inny, piękniejszy świat. A czy to będzie Kasia, Jacek czy Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków - nieistotne.

Nowa piosenka SDM do wiersza Leśmiana wyśmienita. Słychać w niej klasę, proszę jednak zauważyć iż nie jest to kompozycja Myszkowskiego i tutaj jest chyba klucz do ewentualnie dalszego sukcesu zespołu. Nie pisze tego złośliwie, stwierdzam jedynie fakt że lider zrobił już swoje i skomponował tyle świetnych utworów że nie musi już nic nikomu udowadniać. W sytuacji tak szerokiego repertuaru, teraz Myszkowski powinien stawiać nie tle co na ilość a jakość. Nikt już przecież nie odbierze mu zasług twórczych, zrobił już swoje a nawet i dużo więcej. Pomysł na koncepcję nowej płyty myślę że udany.

Nie taka nowa ten utwór z muzyką Krzysztofa można było już usłyszeć na pierwszej solowej płycie solowej.

MINOS w pieśniach strumyka solowym wydawnictwie Krzysztofa Myszkowskiego, owszem była piosenka do tego wiersza, lecz zupełnie inna wersja! Tą nową wersję skomponował Jarosław Nadstawny, i prawdę powiedziawszy biję na głowę kompozycję Krzysztofa.

Witam , chcę wyrazić swoje oburzenie z powodu odwołanego dziś koncertu w Koźminie. Kupiłam bilet by być na koncercie SDM w miejscu oddalonym o 50 km. I cóż , dowiedziałam się od organizatora ,że sprzedano za mało biletów , bo tylko 85. Od kiedy to kasa jest najważniejsza. Bywałam na koncertach starego SDM u w małych salach i się opłacało .
Drodzy muzykanci, nie artyści , szanujcie swojego widza , bo drugi raz w Kościanie już nie zagracie.Pozdrawiam i wyrazy uznania dla Dyrektora Domu Kultury za spokój , bo ta sytuacja nie wynikała z jego winy.

To w końcu gdzie ten koncert odwołano w Koźminie czy Kościanie, sam gościu nie wiesz na co kupiłeś bilet.

Artyści nie mają szacunku dla słuchaczy. Liczy się tylko kasa. Szkoda. Powinni zagrać nawet dla 50 osób, ale za mało kasy. To żenada po prostu. Każdy widz, fan jest ważny, ale nie dla nie wiem, organizatora czy zespołu

Napisz to na społecznościówce fb, czy innym shnapsie.Tu nie ma to żadnego znaczenia.

Żadnego biletu nie kupiłeś, chcesz tylko zamęt siać, z twojego wpisu widać, że kierujesz się złością - a SDM ma się świetnie. Gdzie Koźmin Wielkopolski a gdzie Kościan - następnym razem jak będziesz chciał gościu przyłożyć zespołowi, to się trochę bardziej postaraj heheheheheh bo tak to widać, że siejesz dym a ognia nie ma i woda w studni pusta heheheheh

Przepraszam wszystkich, oczywiście ,że jechałam z Kościana do Koźmina Wlkp, ale to drobiazg.

Ciekawa jestem kto z Kościana tak lubi SDM? Sama chciałam pojechać na ten koncert właśnie z Kościana :)

Ale o Kościanie czy o Koźminie mowa? To są chyba dwie różne miejscowości i to sporo od siebie oddalone.
Ale pomijając, nie wiem o co się tak rzucasz. Przecież to jest normalne ze przy takiej małej ilości sprzedanych biletów koncert się odwołuje. Pewnie że przykro że nie ma zainteresowania, ale nie znam zespołu który grałby dla 80 osób.

Ale przecież muzyk myszkowski wypowiada się, że szanuje (ponoć ;)) każdego odbiorcę. A tu wtopa. Dla 6tysięcznego miastka 80 słuchaczy to sporo. To tak jakby w Złocieńcu przyszło ok 200, a we Wrocku 800 osób. A że nie szanują ludzi bo nawet nie dano ogłoszeń w necie to już insza inszośc ;)

No to zeszli na psy

Jest takie staropolskie porzekadło o karawanie i wspomnianych wyżej psach i w przypadku zespołu się doskonale sprawdza.

Wobec znów odwołanego koncertu sdm (mdklubaczow.pl/uploads/graficzne/odwolanie_SDM.jpg) to rzeczywiście tylko Reqiuem albo głosy do niebios ;) Śmiechawa!

Krzysztofie, tak chyba mogę się zwracać do Ciebie , bo w klubie Sęk wypiliśmy duużo "herbaty" przy rozmowach o sztuce. Niepokoi mnie fakt , że z jakiś powodów bardzo gloryfikujesz artystyczne poczynania, o których. sam mówiłeś wtedy z rezerwą, czemu dałeś wyraz udzielając wywiadu Oli w książce . Mam ją z dedykacja od Ciebie.To są Twoje słowa: " Teraz oceniam te występy jako dramatyczne i żenujące, a już zupełnie nie rozumiem Wojtka Bellona, który nas z Arim zaprosił po jednym z konkursów na FAMĘ do Świnoujścia". Czy współczesna technika zrobi z tych autentycznych bohaterów - amatorów wybitnych artystów ? To dlaczego to , co kiedyś było żenujące teraz ma nas olśnić?Oby album "zerowy" nie okazał się zerem.Legendy SDM- u nie rozpuścisz w " sosie " kolegów ze studiów. Wybrałeś nową drogę , maszeruj i nie oglądaj się za siebie . Robert R.

Kogo interesuje dziś udział kiedyś Ali , Kasi , Marka ,Czarka . Czekamy na nowe, dobra piosenki, a takich brakuje . Dość kombatanctwa!!!!

Panie Robercie, aż dziwi, że pan Krzysztof rozmawiał z Panem o sztuce..... Może warto poczekać na płytę, a potem dokonać ewentualnej oceny / amatorskiej jak sądzę, bo chyba takiego dorobku artystycznego i twórczego jak Krzysztof Myszkowski Pan nie posiada/ Taka powinna być kolej rzeczy rozmawiając o sztuce i nie tylko...... Pozdrawiam

Ooooo zostało jeszcze paru muzyków na których K.M. się nie obraził? Może się podeprzeć.

Koronkowa zasłona nie zmieni faktu, że Ari czy "strzeszanki" to dziś amatorzy. Kolejna płyta-melanż, znowu pokaże, że parę fajnych nazwisk z "bezajacków" czy "dżemowców" będzie protezą dla kulawej twórczości aktualnego sdm. Kolejny dowód, że "lider" nie potrafi samodzielnie poprowadzić własnego autroskiego SDMu. Żadnego nowego otwarcia. Żadnej nowej koncepcji. Żadnej nowej myśli. Wegetacja wsteczna. Szkoda.

Przecież nikt nikogo nie zmusza do słuchania, każdy wybiera to co mu się podoba jest tylu wykonawców w tym kręgu muzycznym, że wszyscy znajdą coś dla siebie wystarczy chcieć poszukać. Nie bardzo rozumiem co mają na celu żale, że twórca tworzy taką czy inną płytę, taka jest jego wizja artystyczna a czy znajdzie grono odbiorców to okaże się z czasem jak płyta się ukaże i jaki będzie odbiór na koncertach. Różnorodność w twórczości jest dobrą rzeczą a nie dreptanie w miejscu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl