niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 listopada 2015

Rozpad w SDM

Dodano: 15.05.2012 [06:32]
Muzycy zespołu Stare Dobre Małżeństwo poinformowali, że 15 kwietnia grupa zagrała ostatni koncert w dotychczasowym składzie.

W oświadczeniu muzyków SDM czytamy, że rozpad w zespole spowodowany jest nową wizją artystyczną założyciela Starego Dobrego Małżeństwa - Krzysztofa Myszkowskiego.

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia muzyków SDM:

Z żalem informujemy, że 15 kwietnia zespół Stare Dobre Małżeństwo zagrał swój ostatni koncert w dotychczasowym składzie. Niestety w nowej wizji artystycznej Krzysztofa Myszkowskiego nie znalazło się dla nas miejsce. Życzymy Mu powodzenia w realizacji jego muzycznych zamierzeń.

Wszystkim, którzy przez te lata wspierali nas swoją obecnością na koncertach, dając wyrazy sympatii i uznania dla naszej pracy, serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na podobne spotkania w niedalekiej przyszłości, gdyż często koniec bywa początkiem czegoś nowego.

Wojciech Czemplik
Ryszard Żarowski
Andrzej Stagraczyński
Dariusz Czarny
Przemysław Chołody

Autor: 
Źródło: 
Niezależna.pl
Rozpad w SDM - niezalezna.pl
foto: sdm.art.pl
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Czytam i ze śmiechu pękam. Fani zespołu U Studni twierdzą że muzycy nie grają w filharmoniach gdyż im to nie odpowiada, więc świadomie wybierają puby, małe salki, czasem Koścoły lub festyny. Ludzie, albo jesteście naiwni albo ślepo myślicie że taki stan rzeczy in odpowiada. Grają tam gdzie grają bo nie mają wyjścia. Ktoś tu pisał o jakości SDM i braku brzmienia, ho ho ho :) Fakt, brzmienie SDM jest teraz inne, powiedziałbym bardziej surowe lecz w pełni profesjonalne i przede wszystkim wyśmienity wokal Myszkowskiego wraz z kompozycjami które na żywo sprawiają że ciary po plecach chodzą. A muzycy U Studni? Cóż, grają jak zawsze profesjonalnie, skrzypce Czemplika rewelacyjne, tyle że te wokale, no ludzie nikt w pełni świadomości umysłowej nie powie że są one dobre. Dobre nie są, są wręcz beznadziejne, kompozycje bez wyrazu. Myszkowski to marka tak jak Rojek, więc żadne szczekanie nie zmieni tu niczego w faktach jakie są. Czyli SDM wciąż na szczycie, U Studni pszędzie jak może, i nie jest to złośliwość tylko suche FAKY.

Wszystko jasne: zgodnie z chłodną opinią wszystkie ahy i ochy o sdm-m wpisuje jedna osoba. No bo te krytyczne wielu osób RÓŻNYCH! - choćby na fb sdm-m kasuje się i blokuje profile. W imię "jedynej" pseudoprawdy:)- fałsz fałszem pogania.

i widzisz drogi lesio, jesteś tego najlepszym przykładem że to co napisałem poniżej jest w stu procentach trafione :) co do cenzury, nie wiem jak jest na fb-sdm-m bo nie zaglądam i nie wiem, wiem natomiast ilu fanów jest na koncertach sdm-myszkowskiego i widzisz, jeśli te wasze(twoje?) wpisy byłyby prawdziwe i czegoś warte, już pierwszy koncert w 2012 roku byłyby dla wielu ostatnim koncertem i już więcej by nikt na następny koncert nie poszedł jeśli rzeczywiście miałoby być tak strasznie z nowym sdm. ha ha, jednak mamy już 2015 rok a koncertów przybywa i sale dalej PEŁNIUTKIE :) więc to co pisałem jest zupełnie uzasadnione i nie jest z choinki urwane gdyż fakty mówią same za siebie. jeśli tak wielu byłoby rozczarowanych nowym składem to gwarantuje że dziś tj w 2015 roku, nie było by już dosłownie nikogo. rozważ to co napisałem i sprawdź frekwencję zespołu U Studni, w równym czasie każdy z tych muzyków poszedł swoją drogą, jakoś wielkich sal Studnia nie ma.

A może U studni właśnie taką drogę wybrało - koncertów bardziej kameralnych niż komercyjnych tłumów. Najwyrażniej daje im to więcej satysfakcji. sdm-m też poszło swoją drogą i skoro wielkie sale dają myszkowskiemu satysfakcję artystyczną niech się spełnia w tej swojej "nowej" pop formule.
Pisanie w kółko o "pełniutkich" "wielkich" salach jest żałosne. Zwłaszcza, że marketing dwóch, trzech agencji i menadżera działa ostro, a zawsze przed koncertem można kupić - co dawniej było marzeniem już na miesiąc przed koncertem (bez szczególnej reklamy). Wyluzujcie, bo śmieszno ;))) Dajcie żyć - jednym i drugim - tak jak chcą. A odbiorcom - prawo do lubienia lub nie.

Biwaku, czy ty naprawdę jesteś tak naiwny i myślisz że w dzisiejszych czasach agencje reklamowe mają duży wpływ na promocję zespołu? Otóż naiwne jest twoje myślenie, dzisiaj ludzie sami poprzez internet i oficjalne strony znajdują sobie koncerty. Dzisiaj zaglądasz na stronę internetową i jeśli w pobliżu miejsca gdzie mieszkasz ma się odbyć koncert, rezerwujesz sobie bilet, płacisz za niego online i drukujesz, cała filozofia. Znasz stronę kup bilecik? Tak właśnie działa to w przypadku sdm, czyli ludzie sami szukają i nikt ich do tego na siłę nie namawia. Druga sprawa to kłamiesz pisząc iż kiedyś nie do pomyślenia było aby w dniu koncertu kupić bilet, piszesz bzdury niejednokrotnie kupowałem bilet w dniu koncertu, zależało to od konkretnego miasta, w niektórych bilety były dawno wyprzedane w niektórych bilety były dostępne do ostatniej chwili. Tak jest do dziś.

Strzelasz do pustej bramki, pele. Te reklamy na kup bilecik itp to się same robią? To właśnie od tego są agencje artystyczne i menadżerskie obsługujące zespół. Dawniej i bez tego robili swoje a biletów np w Toruniu już by nie uświadczył. Teraz - jak jest wiadomo - ponad setka do wyboru. To tak gwoli prawdy. A jaki będzie poziom koncertu? Zobaczy się.

Kiedyś też światła nie było..... świat idzie do przodu, jeśli nie zauważyłeś. Poziom koncertów SDM od trzech lat jest taki sam NAJWYŻSZY! Gdyby U studni był tak wysoki poziom, też graliby w filharmoniach, to tak gwoli prawdy. Pamiętam czasy jeszcze w starym składzie, że bilety można było kupić także przed samym koncertem. Tak też teraz bywa zwłaszcza, przed koncertem U studni, choć jak ktoś słusznie zauważył piosenki tak porywają......

Z tego co widzę, nie ma co za bardzo przejmować się Waszymi negatywnymi ocenami nowego składu SDM, bo to co tu piszecie nie jest w żadnej mierze rzeczywistym stanem. Wyjaśnię dlaczego tak myślę, otóż widać że 95 procent opinii tutaj, przynajmniej od jakiegoś roku jest pisana przez te same osoby, które robią tutaj sztuczny tłok i chcą zrobić nieprawdziwy obraz odczuć i oceny nowego składu zespołu. A dlaczego dochodzę do tego wniosku? Otóż jakim dziwnym przypadkiem, nie wpisuje się tutaj przez wiele tygodni czy miesięcy dosłownie nikt, poczym ktoś wpisuje jedną pozytywną opinię o SDM i w jakiś dziwny sposób, jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki, nagle pojawiają się dziesiątki negatywnych ripost. Więc wniosek jeden, większość z Was świadomie lub nie, robi za trolów którzy nie wiem dlaczego, robicie wszystko co tylko można by popsuć innym opinie o nowym składzie zespołu. Tu nie trzeba być Sherlokiem aby to odkryć.

Słucham różnych wykonawców. U wszystkich znajduję coś fajnego dla siebie. Jestem zdumiony zaciekłością w udowadnianiu kto jest lepszy od kogo. Wszyscy artyści mają lepsze i gorsze piosenki. To chyba normalne. Normalne również jest to, że jedne zespoły są bardziej popularne, a inne mniej.
Doświadczam różnych nastrojów podczas koncertów.
Cenne jest to, że mogę wybrać się na koncert zespołu, który w danym momencie zaspokoi moje potrzeby estetyczne.
Czy piszący na tym portalu bywają tylko na koncertach SDM lub U Studni? Jeśli tak jest, to jest mi was szkoda. To wskazuje na biedę emocjonalną i estetyczną.Jeśli macie swój ulubiony zespół, to ma to oznaczać, że gardzicie innymi zespołami? Małe to i żałosne.

Ależ akte, spójrz na temat przewodni artykułu, jest on o rozpadzie SDM. Więc o czym niby mamy tu pisać, o dżemie, o budce suflera, o pink floyd? Dyskutujemy tutaj o sdm i studni gdyż to jest bezpośredni powód dla którego tu się wpisujemy. Więc proszę nie zarzucaj tutaj ludziom czy to tym od sdm czy studni, że nie mają swojego gustu muzycznego i że słuchają tylko wyżej wymienionych kapel. Właśnie że słuchamy i to wielu rzeczy, możemy się nie zgadzać co do oceny obecnych składów, lecz nikomu nie zarzucamy braku gustu.

Koncert w Katowicach- FANTASTYCZNY!!! Panowie się rozkręcają, Krzysiek bez dwóch zdań jest niesamowitym twórcą, mimo tylu kompozycji ma się wrażenie iż jest w nim jeszcze kopalnia nieodkrytych melodii. Cóż mogę jeszcze dodać, u studni jest przy Krzyśku malutkie i słabiutkie, takie dziecko bez rodzica, sorry taka jest prawda.

Czy ktoś wie co się stało z Menago- Karoliną?

Eugeniuszu, Panowie się rozkręcają ? Na starość ? trochę pózno.A tak na poważnie to byłam na dwóch ciekawych koncertach w sąsiadujących o 20 km miasteczkach obu tych zespołów.Oba bardzo udane , ale U Studni ma jeszcze tą spontaniczność i radość grając całkiem nowe piosenki przez 90 minut się nie nudziłam. Na SDM jak zwykle , pierwsze 30 minut nudzimy się na nowej twórczośći leadera za to potem długo oczekiwane przeboje z dawnych dziejów. Eugeniuszu, Twój rodzic jest już zmęczony tym co robi , to widać bardzo na jego twarzy, życzę mu więcej radości o pokory.

Na pierwszych 30 minutach muszą się tylko ci, co zatrzymali się w rozwoju i nie potrzebują odkrywać nowych lądów! Ciekawe, czy w życiu zawodowym też tak mają - współczuję pracodawcą takich "rozwojowych" pracowników. A panu Myszkowskiemu dziękuję, że jest Artystą twórczym i poszukującym i nie odcina kuponów z minionych czasów, szczególnie że takich z ciągiem dalszym niewielu zostało. W sztuce, kto w miejscu stoi umiera.! Na szczęście Publiczność SDM jest poszukująca i pragnąca odkrywać wciąż nowe lądy!!! Koncerty są FANTSTYCZNE bo jest nowe i stare!!! Całe bogactwo Twórczości SDM!!!!

Panie poszukujący , Przecież o tym wszyscy piszą ,że Pan myszkowski przez większą część koncertu odcina kupony , bo ludzie wyszli by z sali. Zyczę Panu Myszkowskiemu takiego koncertu w którym zagra same nowe piosenki , jak robi to U Studni i zobaczy co stanie się z frekwencją.

cała prawda, do tego ten jego beczący ogniskowy głos

Panie gość, po piersze Krzysztof większość repertuaru jaki gra w chwili obecnej to nowe utwory, pierwsza część koncertu to w większości nowości. Po drugie Krzysztof stworzył tyle cudownych piosenek że taki koncert mógłby trwać bez końca, dosłownie. I w tym kontekście nie rozśmieszaj mnie Panie gość jeśli piszesz o utworach U studni, jeszcze by tego brakowało aby grali utwory Krzysztofa? Swoją drogą druga płyta Studniarzy to klapa do kwadratu, bez Krzysztofa starczyło im weny na zaledwie jeden krążek, bo tu przyznaje iż znalazło się tam kilka perełek tj Lubię gdy, Testament poety, Cyrklowo i linijkowo. No niestety jest to koniec. Druga płyta wyraźnie słabsza kompozytorsko. Popatrz na Krzysztofa, ledwie wydał w pełni autorską płytę a już szykuje się kolejna solowa. Do tego Krzysztof już w tej chwili ma materiał na kolejne trzy płyty. Człowieku to nie ta liga. Nie odbieram studniarzom umiejętności instrumentalnych bo te akurat mają niezaprzeczalnie, lecz bez Krzysztofa stali się rzemieślnikami bez dobrego materiału i jedynie legenda grania w sdm pozwala im na jakiekolwiek istnienie, nie zazdroszczę ale takie są fakty.

no i legenda k.m. ginie jak słaby film w kinie... wszystko ładnie spiep....ł

A gdzie zespół u studni gra?! Wszędzie gdzie popadnie, żeby przetrwać. Czemu to nie gra w filharmoniach, jak ludzie tacy zachwyceni, SDM gra na największych salach a na koncertach jest po prostu świetnie! Nie pamiętał takich koncertów w poprzednim składzie. Niech PAN Czarny poprowadzi zespół u studni do filharmonii i tak zagra, żeby miał pięć bisów. W końcu to nie powinno być takie trudne, jak nowe piosenki tak PORYWAJĄ!

Hmmm...
Wiesz co, chyba tak naprawdę nie miałeś okazji być na koncertach poprzedniego składu skoro tak mówisz. Od 2005 do 2012 to był najlepszy okres w historii SDM-u. Biletów nie można było dostać już na miesiąc przed koncertem. Wiem, bo bywałam po 4 razy w roku na ich koncertach. Pięć bisów?? Tylko napisz ile trwa teraz koncert?? Bisy rozpoczynają się po 1,5 godzinie. Cały koncert trwa okrąglutkie (a chwilami niepełne ) dwie godziny. Za minionych czasów 2,5 godziny to był standard... a zdarzało się, że w Warszawie grali prawie trzy, bo na takim byłam... Wówczas ze starego repertuaru grali góra 3-4 utwory. Teraz jest to prawie 50 % koncertu. Zmiana jest znacząca... I takie są fakty. Wiem, bo mam porównanie. Mogę porównać obiektywnie, bo nie jestem zaślepiona jak niektóre osoby tu piszące...
Na koncercie U studni też byłam. Niestety tylko na jednym, bo grają bardzo daleko ode mnie. Koncert był rewelacyjny. Wyszłam z niego z uśmiechem od ucha do ucha, podekscytowaniem, "pozytywnym rozdygotaniem" i potokiem myśli. Po SDMowym koncercie też tak jeszcze czasem dzięki Bogu mam...

Fakty są takie, że na koncerty SDM ludzie wciąż licznie chodzą, dlatego są w stanie zapełnić największą filharmonię, a U studni jakoś publiczności nie porwało, skoro nawet raz nie zagrało w żadnej filharmonii.
A dla mnie najlepszy okres w historii SDM właśnie trwa!!! Nowy skład jest świetny, a za starym tęskni chyba tylko stary skład i ci co się na U studni zawiedli, bo słuchacze SDM idą dalej w nowej lepszej odsłonie - jak fakty same przez siebie przemawiają na koncertach wciąż nas mnóstwo!

No właśnie!! Trafiłeś w sedno.
Nowe SDM + stary repertuar = pełne sale koncertowe :)
Lubię SDM, ale pewne rzeczy trzeba nazwać po imieniu...

Warto czytać ze zrozumieniem, jak tego brakuje przy prozie, to co tu oczekiwać gdy chodzi o poezję. SDM w takiej formie gra koncerty od lat - są nowości i stare piosenki. Nic się w tej kwestii nie zmieniło. Układ i proporcje są świetnie zachowane i to się ludziom podoba. Myszkowski od ponad trzydziestu lat tworzy więc ma z czego wybierać. To Jego dorobek artystyczny ten starszy i ten najnowszy - ma prawo układać rozpiskę koncertową jak chce. Nowych piosenek jest na koncercie na szczęści dużo i to ludzi cieszy. Może wybierz się najpierw na koncert zanim się po raz kolejny ośmieszysz!
Jak razi w oczy tych co stoją w miejscu, że człowiek po prostu się rozwija!

Żeby nie być gołosłowną, zamieszczam link do strony, na której prowadzący audycję zamieszcza spis utworów z koncertu, na którym akurat jest.
https://bazaludzizmgly.wordpress.com/
9 staroci na 22 utwory. Nie wliczyłam Zgodliwości (z albumu Tabletki ze słów z 2005) i Triumfu sprawiedliwości oraz Zemsty słów z Odwetu pozorów (2009).
Poniżej link do koncertu z marca 2012.
Można sprawdzić... tylko zjedźcie kursorem i poszukajcie relacji Z SDMem rozmowa, z 3 marca 2012.
https://bazaludzizmgly.wordpress.com/

Żeby nie być gołosłowną, zamieszczam link do strony, na której Irek Jarecki zawsze umieszcza spis utworów z koncertu, na którym akurat jest...
https://bazaludzizmgly.wordpress.com/
9 staroci na 22 utwory. Nie wliczyłam w to Zgodliwości (z albumu Tabletki ze słów, 2005), Zemsty słów i Triumfu sprawiedliwości, bodajże z Odwetu pozorów z 2009r.

"Uderz w stół a nożyce się odezwą"...
Nie obrażaj ludzi, których nie znasz... czyli mnie... Napisałam opinię, a Ty człowieku zaraz przypuściłeś atak na MOJĄ osobę, bo OŚMIELIŁAM SIĘ NAPISAĆ COŚ CO JEST niezgodne z Twoja oceną, i obiektywne?? TAK, WŁAŚNIE TAK! OBIEKTYWNE!! Bo nie jestem zaślepiona jak niektórzy tu piszący... CHODZĘ NA KONCERTY SDM OD 20 LAT I DLATEGO MAM PRAWO NAPISAĆ TO CO NAPISAŁAM, porównując to co było jeszcze niedawno a co jest w tej chwili...
Osobiście wolałam, kiedy 90% koncertu to były nowe utwory (czytaj: z ostatnich 2 płyt).
W tej chwili utrzymanie tych proporcji byłoby NIEMOŻLIWE ze względu na frekwencję a może coś innego... A co miałam na myśli, niech inteligentni sami się domyślą ...
Trzeba umieć czytać MIĘDZY WIERSZAMI...
Pozdrawiam Cię człowieku i życzę więcej zrozumienia dla bliźniego, który ma inne zdanie niż Ty , a mniej sądów i nienawiści...

KM był i jest ok! Trochę szkoda, że już nie usłyszymy nigdy na żywo KM z Kiełb i skrzypcami (wiadomo czyimi).Byłoby pewnie pięknie?!

To już było. Krzysztof poszedł dalej. To kreatywny artysta.

starość nie radość,to słychać niestety....

Dalej? Dla mnie się cofną w jakąś malignę. Byłem na koncercie i dla mnie to klapa sdm. Miny odbiorców wokół mnie jak i zapewne sprzedaż płyt to odzwieciedla (a że szykuje kolejną? czemu nie - może któras zacznie się sprzedawać).

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl