niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
18/04/2014
Grzegorz Broński

Rozpad w SDM

Dodano: 15.05.2012 [07:32]
Rozpad w SDM - niezalezna.pl
foto: sdm.art.pl
Muzycy zespołu Stare Dobre Małżeństwo poinformowali, że 15 kwietnia grupa zagrała ostatni koncert w dotychczasowym składzie.

W oświadczeniu muzyków SDM czytamy, że rozpad w zespole spowodowany jest nową wizją artystyczną założyciela Starego Dobrego Małżeństwa - Krzysztofa Myszkowskiego.

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia muzyków SDM:

Z żalem informujemy, że 15 kwietnia zespół Stare Dobre Małżeństwo zagrał swój ostatni koncert w dotychczasowym składzie. Niestety w nowej wizji artystycznej Krzysztofa Myszkowskiego nie znalazło się dla nas miejsce. Życzymy Mu powodzenia w realizacji jego muzycznych zamierzeń.

Wszystkim, którzy przez te lata wspierali nas swoją obecnością na koncertach, dając wyrazy sympatii i uznania dla naszej pracy, serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na podobne spotkania w niedalekiej przyszłości, gdyż często koniec bywa początkiem czegoś nowego.

Wojciech Czemplik
Ryszard Żarowski
Andrzej Stagraczyński
Dariusz Czarny
Przemysław Chołody

Autor: 
Źródło: 
Niezależna.pl

Sprzedaż elektroniczna pomaga ominąć cenzurę oraz jest tańszym sposobem nabywania naszych gazet.
Opinie użytkowników

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Zajmijcie się lepiej twórczością zespołu u studni. Miałem ostatnio okazję wysłuchać nowych dokonań artystycznych owej kapelki na youtube. Sprawdzcie sobie, ktoś wpuścił pare nowych utworów. Toż to jakieś nijakie kluchy w stylu krakowiaczek jeden do tego zaśpiewane fatalnie bardzo fatalnie. Nowe kawałki nie róznią się niczym jeden od drugiego, strasznie niskich lotów piosenki broniące się jedynie dzięki skrzypcom. P Darek już się wypala, wyraźnie się powtarza stylistycznie lub plagiatuje Myszkowskiego. A jak już wyskoczy P Ryszard ze swoim wokalem i Jego interpretacją tymbarku czy jest już za poźno, to z całym szacunkiem dla P Ryszarda ale to jakiś koszmar. Ogólnie klimat jakiś taki przepraszam ale oazowo kwiatuszkowy. Jakoś nie mogę się przekonać do takiego czegoś. Nie twierdzę że w nowym sdm jest wszystko w porzadku ale jednak P Krzysztof z większą klasą się prezentuje, jakoś tak adykwatniej do wieku, no i oczywiście Jego wspaniały głos, kompozycje pierwsza klasa, co by nie mówić P Krzysztof ma lata doświadczeń jako frontmen, robi to lepiej.

Ale wydusiłeś :) Co ma piernik do lizaka? Po co skupiasz się na innych skoro to sdm dno? Jak nic dobrego nie da się napisać o sdm, a argumenty innych prawdziwie słuszne to chlastasz po innych, dla "zasady"? To dopiero brak klasy. Strasznie współczuję 50letnim rozgoryczonym starcom co z koncertu robią stypę, serwują rozpacz i rozgoryczenie kompletnie nieadekwatnie do przeżyć i wieku wielu z nas. brrrrrrrrr

toniczku a skąd ta złość? przecież miro uczynił zupełnie to samo co czynicie wy przeciwnicy sdm. aha ale zapomniałem że wam wolno pisać w zachwycie o u studni i porównywać do złego sdm, natomiast jak już ośmieli się ktoś napisać swoje zdanie o u studni to nagle jak cisza na tym forum od paru miesięcy to jest was setki :) czytałem poniżej w jednym z wpisów że cytuję " Tu zamordyzm nie działa. Na szczęście!" no właśnie nie działa więc i są ludzie którzy mają prawo również wypowiedzieć się także o u studni, przecież w końcu to również byli muzycy tego kultowego zespołu

Micha!
Manipulujesz. Tutaj nikt nie pisze o Studni. To forum rozczarowanych poczynaniami nowego Starego/???/ Dobrego Małżeństwa Prześledź wpisy to zobaczysz,że sie mylisz nazywając krytykujących przeciwnikami sdmu.
Poczynania U Studni nie mają znaczenia. Jesli ktos ich polubi to nie na złość sdmowi.Legenda sdmu musi się obronić sztuką.
Taki juz los legendy.
Czy się obroni? Dla jednych pewnie tak, dla innych nie.
Dla mnie ten zespół przestał istnieć. C'est la vie

"to również byli muzycy tego kultowego zespołu" - dobrze, ze nie zaprzeczasz oczywistosciom :) przynajmniej tyle, bo reszta to jakieś dyrdymały typu fajnie, że kumpel opluł przechodnia :p Koncerty sdm są kiepskie, a co ma do tego U studni? Byłem na sdm, u Studni mnie wogle nie interesuje i jak napiszę o spadającej formie sdm w stosunku do dawnego SDM to od razu muszę odnosić to do innych formacji? jakaś paranoja

Dobrze, że to niezależne forum istnieje. Ewidentnie widać, że pan Myszkowski korzysta z uwag krytycznych.
Krytykowano keyboard i wycofał. Krytykowano kierowcę-ochroniarza - już nad nim tak nie wisi. Krytykowano bazarek szmaciano-kubkkowy - i nie ma. Krytykowano foty za dychę - już są za piątaka ;) (choć nadal to obciach i bliżej do popkulturki). Nie można ignować publiczność i jej emocje. Każdy kto z tego żyje to wie. Myszkowski też. Oby odczadził swój mózg z czadu pochlebców.

M. musi zmienić muzyków,bo strasznie zaniżył poziom aranżacji i wykonania,o warsztacie nie wspomnę.....

Ludzie, sprawa jest bardzo prosta, Pan Myszkowski powinien mieć odwagę podać na plakacie nazwiska artystów, / jest ich tylko trzech /. Problem będzie rozwiązany i setki ludzi nie będą się czuli oszukani. To takie proste , ale uczciwe wobec starych fanów.Nie będzie więcej powodów do niezadowolenia.

I znów czytam opinie, które są sprzeczne do bólu!No to, jak to jest? Jednym się podoba, innym nie. Czyli jest ok! Tak ma być! Nie wiem dlaczego niektórzy, na siłę, próbują odebrać KM prawo śpiewania tego o czym chce? Jak się nie podoba, to po co tracić czas na słuchanie i komentowanie? Zostawcie zatem zespół tym, którym sie podoba. To takie proste i oczywiste.
PS.
Ktoś, kto nie żył równolegle z KM, nie czuje klimatu czasu, ani wtedy, ani dzisiaj.Dlatego, lepiej niech zamilczy.

Tu zamordyzm nie działa. Na szczęście!
"po50" - jak się nie podoba, to po co tracisz czas na czytanie i komentowanie?
Zespół niech sobie śpiewa co chce. Odbiorca mam prawo mówić czy pisać jak to odbiera. Niezależnie czy "żył równolegle z KM" czy nie. Ośmieszasz siebie i sdm km takim wpisem. A ci co kasują niepasujące wpisy gdzieś tam zapominają, że to i tak krąży pomiędzy ludźmi w formie zrzutów ekranu. Wobec takiego zafałszowywania widać, jak wielkim fałszem są gadki ze sceny.
Mimo swej 54 nie czuję klimatu sdm-myszkowskiego. I nie pojmuję dlaczego u "admiratora słowa"(ponoć!)słowa innych są zniewolone aż do kasacji.

No Twój wips jest "mistrzowski"! Nie ma zamordyzmu (jak twierdzisz) , to co tu sam wypisujesz? Żenada po prostu!

a jaki to "zamordyzm' widzisz we wcześniejszym wpisie? ktoś napisał co i jak odbiera. Nikt nic tu nie kasuje i nie mówi, że o słabym odbiorze sdm pisać "nie wolno". Taki zamordyzm jest na fanpejdzu sdm, o mailach wysyłanych z oficjalki sdm nie wspomne bo pewnie ladują w koszu i nigdy nie docierają do myszkowskiego. Żałosne jest to, że kasują i blokują na fanpejdzu sdm. Tam nikt nie jest anonimowy. Wiec te wypowiedzi lider powinien czytać po wielekroć i wyciągnąć jakieś konstruktyne wnioski zanim obudzi sie z własną legendą w nocniku.

O koncercie sdm w Jeleniej Górze: "Smutny spektakl ...Chyba lepiej dla reszty SDM,że pan Myszkowski zbzikował i postanowił działać na własną rękę zanudzając problemami z samym sobą wciąż jeszcze liczną,ale coraz bardziej skonfundowaną publiczność,której wciska za kazdym razem ,że miłość do starych kawałków SDM to obciach,bo teraz to On-Artysta para się sztuką przez duże S.I to sa komentarze wychodzących.Ktoś zażartował,że pan Krzystof powinien zjeśc snickersa,ale chyba je,bo kasa za płyty była upakowywana do pudełka po tych batonach." (wpis na profilu fb sdm-m). I co tu pisać więcej? Samo sedno.

Komentarz był bardzo niewygodny więc już ze strony sdm-m na fb został usunięty. Typowe dla Myszkowskiego filtrowanie prawdy.

Byłam na koncercie w Jaworze i było naprawdę pięknie. Dziwisz się, że wpis został osunięty skoro jest obraźliwy "pisząc o Panu Myszkowskim -zbzikowal itd". Członkowie zespołu "U Studni" też na swojej stronie usuwają wpisy obraźliwe, które też krążą w sieci i nikt tego nie porusza, bo po co. Uważam, że zarówno U Studni jak i SDM są zespołami które mają swoich odbiorców i bardzo dobrze robią jeśli usuną wpisy z portali gdzie piszący opluwa członków zespołu, czy też ich gości. To bez sensu. Jeśli ktoś uważa, że koncert SDM czy U studni był zły wg jego oceny, to niech drugi raz nie idzie, niech nie komentuje, da szansę słuchaczowi ocenić. Niech dany odbiorca sam w sobie określi czy mu się podobało czy też nie i niech podejmie decyzję, czy po raz kolejny zagości na koncercie danej grupy.

"Niech dany odbiorca sam w sobie określi czy mu się podobało czy też nie" - no to własnie określił i miał prawo to wypowiedzieć tak czy inaczej. Odwaliło wam czy jak? Od kiedy to nie wolno ludziom się dzielić emocjami po filmach, koncertach, itd? Jeśli tak to niech muzyk gra sobie w klopie, po co przelewa emocje ze sceny skoro nie wolono dzielić się emocjami?? Jestescie niekonsekwetni. Po co ilono więc piszesz że było "pieknie"? Zachowaj ten fałszywy obraz dla siebie. Ja wyrobiłem sobie zdanie. I jest inne.
PS. Nikt tu nie odnosił się do innej formacji wiec nie mieszaj w kadzi.

Byliśmy w Ostrowie, druga i ostatnia próba w tym mieście dla nas ,zespół stoi w miejscu , w dodatku w złym miejscu.Ludzie wychodzili podczas bisów .

W Jaworzu też. Szkoda słów. A te foty tria sdm za 5 plnów to żenada. Żadnego ducha z dawnego SDM :(((

Nazwijmy rzacz po imieniu. Jaka sztuka , jaki poziom ? Ludzie czy wy uszu nie macie.???
To jest sztuka!!!
http://www.youtube.com/watch?v=5jmjBXoyugM

Zauważacie róznicę?

a my zostaliśmy do końca na koncercie SDM bo był Wspaniały!!! W Rzeszowie Filharmonia pełna! Dziękujemy, dziękujemy! Czekamy na kolejne spotkania.

Jakoś nie ma zachwyconych wpisów na profilu sdm. Wiadomo, ze obsługa i kierowca zostaje do konca hehehehe, a po wypłacie jest zawsze wspaniały koncert :p

Nie przesadzaj z ta euforią. Ani na sali, ani na scenie jej nie było. Dwa bisy to jak na rzeszófek niewiele.

Koncert uratowały stare przeboje , mam wrażenie ludzie do końca tylko na to czekali , a że było tego za mało to były bisy .Niestety stare hity nie brzmią tak jak powinny , Pan M powinien szukać innych muzyków

Byłam w Filharmonii, zresztą wypełnionej po brzegi (dostawki). Koncert fenomenalny, cztery bisy. Słyszałam komentarze ludzi wychodzących z koncertu, wszyscy bez wyjątku zauroczeni tym, co wydarzyło się na scenie.
Brawo, brawo i jeszcze raz brawo dla SDM.
Ludzie, dajcie sobie spokój z tymi obraźliwymi wpisami. SDM jest wielki, nic tego nie zmieni.
U Studni też niech sobie występuje,na swoim poziomie. Życzę im jak najlepiej.

co znaczy bez wyjątku ?, jak jesteś fanatykiem ,to wypisujesz takie bzdury, wiele rzeczy było ok , ale za mało staroci, reszta to niski poziom

Byłam na koncercie w Rzeszowie i jeśli uważasz, że były 2 bisy to byliśmy na innych koncertach. Dziekuje zespołowi SDM było naprawdę cudownie.

Wyluzujcie. Dwa niby bisy (Dopóki bolisz, Ogień zapłonie w nas, Ruszaj się Bruno a potem Gloria, Z nim będziesz szczęśliwsza)to przecież standard i w zasadzie cześć koncertu (taka gra wstępna do prawdziwych bisów i owacji). Ważne co po tym standardzie nastąpi. I zależy w dużej mierze od rozpalonej publiki i euforii zespołu udanym koncertem. A tu zonk :P promocyjnie Rozdrażnienie i na odczepne rozwleczone Bieszczadzkie anioły, a po nich już tylko Zaręczynowy blues. Koncert średni. I w zasadzie niewiele się różnił od tego sprzed roku. Nie ma o co drzeć piór i czym się ekscytować. Wyluzujcie.

Koncert w Rzeszowie był uroczy. Myślę, że obie strony były zadowolone. Byłam na wielu koncertach i tutaj naprawdę była super atmosfera. Przyjeżdżajcie do nas częściej- Rzeszów zaprasza! A atmosferę koncertu najlepiej oddaje relacja BAZOWEGO CZŁOWIEKA http://bazaludzizmgly.wordpress.com/.

Relacja chłodna. Nic nowego jak się przeczyta dwie wcześniejsze. Ciepełko tylko w wspominkach sprzed dekady(!) czyli z lepszych czasów małżonków przed rozwodem. Niewiele z tego wynika. Jesli już to tyle, że aura chłodna a odkryciem koncertu krzyk zamiast śpiewu. Wątpliwy to "urok". Skończcie wypowiadanie się za "obie strony" Byliśmy. Jako element tej "drugiej strony" jesteśmy rozczarowani. Smutna twarz pana M też nie świadczyła o zbytnim zadowoleniu (co rzeczywiście w Rz. rzadkie). I skończie to pisanie za innych, bo ile ludzi tyle odczuć. Zresztą towarzyskim tematem number one jest nie pełna sala i co grano, a kogo nie było:P

Cokolwiek by kto nie mówił o SDM,to fenomen polega na tym, że dyskusja tu trwa w najlepsze i to już tyle czasu od rozpadu. Znaczy to, że SDM zaistaniał naprawdę, a nie był wypromowanym produktem określonej epoki.Wg mnie porównania nowego i starego SDM nie mają sensu, a już w ogóle porównania do U Studni. Tak jak zmienia się człowiek, tak zmienił się SDM (czytaj Myszkowski) i ja go rozumiem. Tak jak ja, nie myślę już o "manowcach", tak trudno wymagać od niego by śpiewał w tym klimacie. I mniej mnie interesuje powód rozpadu. Słucham nowego SDM z aprobatą, podoba mi sie klimat nowych utworów, tak co do słów jak i muzyki. Ale może już jestem starszym panem, podobnie jak KM i podobne mamy problemy i troski. Przychodzi taki czas, ze trzeba zwolnić i się zastanowić nad tym i owym. Pozdro dla nowego SDM.

Informacja o depeszach PAP | Kontakt | © 2008-2014 Słowo Niezależne Sp. z o.o. Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.