niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24/04/2014
Grzegorz Wierzchołowski

Rozpad w SDM

Dodano: 15.05.2012 [07:32]
Rozpad w SDM - niezalezna.pl
foto: sdm.art.pl
Muzycy zespołu Stare Dobre Małżeństwo poinformowali, że 15 kwietnia grupa zagrała ostatni koncert w dotychczasowym składzie.

W oświadczeniu muzyków SDM czytamy, że rozpad w zespole spowodowany jest nową wizją artystyczną założyciela Starego Dobrego Małżeństwa - Krzysztofa Myszkowskiego.

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia muzyków SDM:

Z żalem informujemy, że 15 kwietnia zespół Stare Dobre Małżeństwo zagrał swój ostatni koncert w dotychczasowym składzie. Niestety w nowej wizji artystycznej Krzysztofa Myszkowskiego nie znalazło się dla nas miejsce. Życzymy Mu powodzenia w realizacji jego muzycznych zamierzeń.

Wszystkim, którzy przez te lata wspierali nas swoją obecnością na koncertach, dając wyrazy sympatii i uznania dla naszej pracy, serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na podobne spotkania w niedalekiej przyszłości, gdyż często koniec bywa początkiem czegoś nowego.

Wojciech Czemplik
Ryszard Żarowski
Andrzej Stagraczyński
Dariusz Czarny
Przemysław Chołody

Autor: 
Źródło: 
Niezależna.pl

Sprzedaż elektroniczna pomaga ominąć cenzurę oraz jest tańszym sposobem nabywania naszych gazet.
Opinie użytkowników

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Już niedługo SDM rozbuduje skład o nowych muzyków i zabrzmi jak nigdy dotąd :)

czas na strategiczne ruchy bo sale pustoszeją?

nic dziwnego ceny biletów zarypiaste w świdniku 55pln i 60 w dniu koncertu! aż o dwie dychy drożej nż na Federację!

W mojej opini KM przetrwa, a U Studni przepadnie i tyle!

Co to znaczy przetrwa? Czy o tym ,że przetrwał bedzie świadczyła ilośc ludzi na koncercie? Nie będzie 500 osób to nie będzie.KM będzie sfrustrowany jesli będzie porównywał obecny skład do poprzedniego.
Obecny jest zaledwie cieniem wczesniejszego.
U Studni moim zdaniem ma duzo powodów do radości.
Nie mam wątpliwości ,że wielu zaskoczył fakt, iż w tak krótkim czasie od rozpadu muzycy się pozbierali.
Graja koncerty. Płyta cieszy się powodzeniem. Na łagodnej liście przebojów piosenki zajmuja czołowe miejsca.
Jeśli będą swoje wyniki odnosili do sdm, to frustracja będzie narastała.
Uważam ,że istnienie tych dwóch zespołów jest mozliwe, ale skala skuteczności będzie duzo niższa od tej z okresu świetności sdm.
Obecny sdm z jednej strony ma łatwiejsze pole działania ponieważ posluguje się nazwą, która zapisała się w świadomości ludzi przez dziesięciolecia. Problemem zespołu jest jednak znaczny spadek formy.

Zespół to się od razu pozbierał, po tak "szokującej" informacji o rozpadzie... pięć dni po
http://www.ursynow.waw.pl/page/index.php?str=484&id=4135
wiedział co robi, widać, że to było działanie przemyślane i planowane od dłuższego czasu....

przemyślane i planowane przez Myszkowskiego przecież sam na filmie stwierdza nie stało się nic, znaczy planowal i osiagnąl cel, a że prowadzi to na manowce i rozpieprzył super kapele to juz historia. Nie ma co mielić od nowa. Chyba że dla zmyły by się wydawało jaki to "wielki" temat :P a to wielka lipa

No tak, ale tu chodziło o SDM nie o solistę lidera :P pan KM przetrwa, niestety - SDM nie przetrwało :(
czas pokazuje, że hybryda trio-sdm to w zasadzie solista z dogrywaczami , nic więcej. I po temacie.
Niech im wszystkim gwiazdka pomyślnosci ;) a panom Wojciechom: Czemplikowi i Gołoszowi, dziś szczególnie!

z nowymi piosenkami zespół Ustudni dopiero będzie miał wzięcie na zabawach i festynach. Ach, a jak sie p. O rusza!

na SDM w Chełmie kompletny brak zainteresowania biletami/ patrz podgląd sali /, a taki podobno dobry zespół

dobrze że większość sal w którym grał zespół u studni nie było podglądu miejsc podczas rezerwacji, to by dopiero była kompromitacja.

Zdjęcia z koncertów US też takie, żeby publiczności nie pokazać, bo jej niewiele. Zespół publikuje te "wygodniejsze" a
prawdziwe można obejrzeć
http://www.galeria.moja-ostroleka.pl/thumbnails.php?album=8067

Manipulujesz. Zobacz na fot. w czasie koncertu (o! z tego samego - zdjęcie 9! www.galeria.moja-ostroleka.pl/displayimage.php?album=8067&pos=9#zdjecie) a nie przed - jak się ludzie dopiero schodzą.
Po co komu takie fałszywki i podjazdy. Opamiętajcie się!
www.galeria.moja-ostroleka.pl/displayimage.php?album=8067&pos=9#zdjecie

Tylko że U studni propaguje to, że lubią kameralnie, turystycznie :) i fajnie! Też mi temat :P

pomimo upływu lat sdmo-myszkowskiego chętnie korzysta z image p.Oli nawet teraz :)np. najbliższy koncert w chełmie reklamowany jest utworem z jej udziałem. więc po co te kąśliwości?

A tak wogóle to doborowe piosenki U studni z doborowym towarzystwem - miodzio i kultowe: bellonowskie bytowanie, stachurowe tańcowanie:
"Bracia kamraci z drogi pod chmurami, spotka się nas na balu kupa luda, Ech ! - jak zadudni niebieska tancbuda."

Ale co cu tłumaczyć zaczadziałym jadem?

u studni to słabizna, sdm to słabizna, i tak oto z jednej wyśmienitej kapeli powstały dwa badziewne projekty. jeden to u studni udający sdm, drugi to sdm co z sdm nie ma nic wspólnego. tak oto kończy się legenda, ale co poradzić, to ich wybór, ich chore zawistne serca. wesołych świąt wielkiej nocy.

Jest jeden istotny zysk z zaistniałej sytuacji.Niespełniony i zakompleksiony papaj przerodził się w Wielkiego Krytyka Muzycznego.

To doskonała przemiana, skoro papaj zyskał takie uznanie. Szkoda, że o sdm nie ma już co pisać dużymi literami: sdm to tylko sdm :(

Wszystkim zawiedzinym nowym sdm polecam pójść za radą miro71: tak, lepiej zająć się twórczością U studni, pójść na koncert, nałapać super energii i pozytywów międzyludzkich. Doświadczyłem. To lepsze niż tkwić w sdmowych oparach absurdu legendy dokonującej samozniszczenia.

Zajmijcie się lepiej twórczością zespołu u studni. Miałem ostatnio okazję wysłuchać nowych dokonań artystycznych owej kapelki na youtube. Sprawdzcie sobie, ktoś wpuścił pare nowych utworów. Toż to jakieś nijakie kluchy w stylu krakowiaczek jeden do tego zaśpiewane fatalnie bardzo fatalnie. Nowe kawałki nie róznią się niczym jeden od drugiego, strasznie niskich lotów piosenki broniące się jedynie dzięki skrzypcom. P Darek już się wypala, wyraźnie się powtarza stylistycznie lub plagiatuje Myszkowskiego. A jak już wyskoczy P Ryszard ze swoim wokalem i Jego interpretacją tymbarku czy jest już za poźno, to z całym szacunkiem dla P Ryszarda ale to jakiś koszmar. Ogólnie klimat jakiś taki przepraszam ale oazowo kwiatuszkowy. Jakoś nie mogę się przekonać do takiego czegoś. Nie twierdzę że w nowym sdm jest wszystko w porzadku ale jednak P Krzysztof z większą klasą się prezentuje, jakoś tak adykwatniej do wieku, no i oczywiście Jego wspaniały głos, kompozycje pierwsza klasa, co by nie mówić P Krzysztof ma lata doświadczeń jako frontmen, robi to lepiej.

Ale wydusiłeś :) Co ma piernik do lizaka? Po co skupiasz się na innych skoro to sdm dno? Jak nic dobrego nie da się napisać o sdm, a argumenty innych prawdziwie słuszne to chlastasz po innych, dla "zasady"? To dopiero brak klasy. Strasznie współczuję 50letnim rozgoryczonym starcom co z koncertu robią stypę, serwują rozpacz i rozgoryczenie kompletnie nieadekwatnie do przeżyć i wieku wielu z nas. brrrrrrrrr

toniczku a skąd ta złość? przecież miro uczynił zupełnie to samo co czynicie wy przeciwnicy sdm. aha ale zapomniałem że wam wolno pisać w zachwycie o u studni i porównywać do złego sdm, natomiast jak już ośmieli się ktoś napisać swoje zdanie o u studni to nagle jak cisza na tym forum od paru miesięcy to jest was setki :) czytałem poniżej w jednym z wpisów że cytuję " Tu zamordyzm nie działa. Na szczęście!" no właśnie nie działa więc i są ludzie którzy mają prawo również wypowiedzieć się także o u studni, przecież w końcu to również byli muzycy tego kultowego zespołu

Micha!
Manipulujesz. Tutaj nikt nie pisze o Studni. To forum rozczarowanych poczynaniami nowego Starego/???/ Dobrego Małżeństwa Prześledź wpisy to zobaczysz,że sie mylisz nazywając krytykujących przeciwnikami sdmu.
Poczynania U Studni nie mają znaczenia. Jesli ktos ich polubi to nie na złość sdmowi.Legenda sdmu musi się obronić sztuką.
Taki juz los legendy.
Czy się obroni? Dla jednych pewnie tak, dla innych nie.
Dla mnie ten zespół przestał istnieć. C'est la vie

"to również byli muzycy tego kultowego zespołu" - dobrze, ze nie zaprzeczasz oczywistosciom :) przynajmniej tyle, bo reszta to jakieś dyrdymały typu fajnie, że kumpel opluł przechodnia :p Koncerty sdm są kiepskie, a co ma do tego U studni? Byłem na sdm, u Studni mnie wogle nie interesuje i jak napiszę o spadającej formie sdm w stosunku do dawnego SDM to od razu muszę odnosić to do innych formacji? jakaś paranoja

Dobrze, że to niezależne forum istnieje. Ewidentnie widać, że pan Myszkowski korzysta z uwag krytycznych.
Krytykowano keyboard i wycofał. Krytykowano kierowcę-ochroniarza - już nad nim tak nie wisi. Krytykowano bazarek szmaciano-kubkkowy - i nie ma. Krytykowano foty za dychę - już są za piątaka ;) (choć nadal to obciach i bliżej do popkulturki). Nie można ignować publiczność i jej emocje. Każdy kto z tego żyje to wie. Myszkowski też. Oby odczadził swój mózg z czadu pochlebców.

M. musi zmienić muzyków,bo strasznie zaniżył poziom aranżacji i wykonania,o warsztacie nie wspomnę.....

Ludzie, sprawa jest bardzo prosta, Pan Myszkowski powinien mieć odwagę podać na plakacie nazwiska artystów, / jest ich tylko trzech /. Problem będzie rozwiązany i setki ludzi nie będą się czuli oszukani. To takie proste , ale uczciwe wobec starych fanów.Nie będzie więcej powodów do niezadowolenia.

I znów czytam opinie, które są sprzeczne do bólu!No to, jak to jest? Jednym się podoba, innym nie. Czyli jest ok! Tak ma być! Nie wiem dlaczego niektórzy, na siłę, próbują odebrać KM prawo śpiewania tego o czym chce? Jak się nie podoba, to po co tracić czas na słuchanie i komentowanie? Zostawcie zatem zespół tym, którym sie podoba. To takie proste i oczywiste.
PS.
Ktoś, kto nie żył równolegle z KM, nie czuje klimatu czasu, ani wtedy, ani dzisiaj.Dlatego, lepiej niech zamilczy.

Tu zamordyzm nie działa. Na szczęście!
"po50" - jak się nie podoba, to po co tracisz czas na czytanie i komentowanie?
Zespół niech sobie śpiewa co chce. Odbiorca mam prawo mówić czy pisać jak to odbiera. Niezależnie czy "żył równolegle z KM" czy nie. Ośmieszasz siebie i sdm km takim wpisem. A ci co kasują niepasujące wpisy gdzieś tam zapominają, że to i tak krąży pomiędzy ludźmi w formie zrzutów ekranu. Wobec takiego zafałszowywania widać, jak wielkim fałszem są gadki ze sceny.
Mimo swej 54 nie czuję klimatu sdm-myszkowskiego. I nie pojmuję dlaczego u "admiratora słowa"(ponoć!)słowa innych są zniewolone aż do kasacji.

No Twój wips jest "mistrzowski"! Nie ma zamordyzmu (jak twierdzisz) , to co tu sam wypisujesz? Żenada po prostu!

Informacja o depeszach PAP | Kontakt | © 2008-2014 Słowo Niezależne Sp. z o.o. Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.