niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29/08/2015
Redaktor wydania: Paweł Krajewski

Rozpad w SDM

Dodano: 15.05.2012 [07:32]
Muzycy zespołu Stare Dobre Małżeństwo poinformowali, że 15 kwietnia grupa zagrała ostatni koncert w dotychczasowym składzie.

W oświadczeniu muzyków SDM czytamy, że rozpad w zespole spowodowany jest nową wizją artystyczną założyciela Starego Dobrego Małżeństwa - Krzysztofa Myszkowskiego.

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia muzyków SDM:

Z żalem informujemy, że 15 kwietnia zespół Stare Dobre Małżeństwo zagrał swój ostatni koncert w dotychczasowym składzie. Niestety w nowej wizji artystycznej Krzysztofa Myszkowskiego nie znalazło się dla nas miejsce. Życzymy Mu powodzenia w realizacji jego muzycznych zamierzeń.

Wszystkim, którzy przez te lata wspierali nas swoją obecnością na koncertach, dając wyrazy sympatii i uznania dla naszej pracy, serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na podobne spotkania w niedalekiej przyszłości, gdyż często koniec bywa początkiem czegoś nowego.

Wojciech Czemplik
Ryszard Żarowski
Andrzej Stagraczyński
Dariusz Czarny
Przemysław Chołody

Autor: 
Źródło: 
Niezależna.pl
Rozpad w SDM - niezalezna.pl
foto: sdm.art.pl
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

właśnie słuchałem nowe poczynania u studni na youtube, i nic by nie było w tym dziwnego gdyby nie fakt przeczytania komentarza pod ową piosenką który w stu procentach oddaje moje oczucia.

wklejam komentarz i poniżej link.... przepraszam autora jeśli sobie nie życzył :)

Proszę wybaczyć ale z zespołu, który miał szansę stać się kolejną perłą na scenie muzycznej , stajecie się powoli grupą która bardziej kojarzy się z ruchem światło i życie. Szkoda aby tak ambitni muzycy jak Wy, marnowali w taki sposób swój talent i potencjał. Wybaczcie, ale z roku na rok coraz bardziej oczuwa się to, iż brak wam takiej osoby przewodniej jaką mieliście gdy graliście w sdm . Cofacie się niestety.

https://www.youtube.com/watch?v=tDDnIBYqbPI

Minęły wakacje. Chorzy na nienawiść ludzie wracają do swoich stałych(jakże ulubionych) zajęć.

Autorka komentarza sama wpisała się na you tube pod filmem , apotem na niezależnej , ale jaja !!!A może nich kupi płytę z kolędami w wykonaniu Krzysztofa Myszkowskiego , przyda jej się kubeł zimnej wody na łeb na te gorące dni.

Oj zabolało ,że zespół coś robi obok głównego nurtu i to w sposób doskonały.A może Myszkowski też doskonale śpiewa kolędy , życzę mu tego.

Śpiewanie i granie na chwałę Pana nazywasz marnowaniem potencjału?Żartujesz?

Jak ktoś chce ujrzeć u studni w bieszczadach, to tylko teraz, bo właśnie byli muzycy jadą tam zarabiać pieniądze, w innym czasie nikt tam ich nie ujrzy - raz do roku dla kasy

Basista sdm już pochalturzyl dla kasy w biesach (i nie tylko) z zawilcem i to ci nie przeszkadzało ? Obłudnictwo na maksa! Twoj wpis rykoszetem spiewajaco ośmiesza piwnych grajkow aktualnego sdm. Opamiętania!

Ale boli że Muzycy będą grać a były lider będzie siedział z burasem w knajpie albo podwinie ogon. Widać osoba tropiaca każdy krok u studni już tak bardzo jest znudzona twórczością sdm i jej bylejakoscia że teraz u studniarzy poszukuje wartości i natchnienia. Jakby sdm było beściakiem to po co komu martwienie się poziomem studniarzy? To nie studniarzy potrzebują frontmena. To sdm poza głosem wokalisty nie ma ju nic więcej do zaoferowania od strony muzycznej. Przykra prawda.

chyba żartujesz człowieku. Myszkowski ma dużo więcej do zaoferowania niż cała studnia razem wzięta zarówno wokalnie jak i muzycznie, a z tym siedzeniem Myszkowskiego z burym toś dopiero się skompromitował. siedzi bo ma prawo do wypoczynku po ciężkim koncertowaniu przez cały rok, w przeciwieństwie do studniarzy którzy występują okazjonalnie w Kościołach lub knajpach do kotleta.

Bądź realisto realistą;) obiektywnym - ludzie u studni to pasjonaci muzyki: utalentowani i pracowici , realizujący się na różnych płaszczyznach życiowych i muzycznych. Z sukcesami! Nie są mnonotematyczni bo potrafią wiele. I to zaleta. To nie jest dla niektórych osiągalne. Widac to u myszowatego - bez dopływu świeżej krwi kisi się w tych samych nutach. I ta jego muza nudzi już aż tak że zamiast pisać o nagraniach sdm to celebruje się nagrania studniarzy. Hehehehehe

Wystarczy spojrzeć na grafik koncertów obu wykonawców i nic więcej nie trzeba dodawać.

Grafik to nie wszystko. Myszkowski sam mowi w wywiadzie ze nie potrafi nic innego wiec jest niewolnikiem grafiku.
Ci co mają inne pasje i nastawienie nie muszą mieć zadyszki koncertowej. Żyją swoim rytmem i swoim życiem. Trudno to zrozumieć?

oj try try a o jakich Ty pasjach piszesz? prawda jest taka że studnia nie ma muzycznie specjalnie nic do roboty więc biorą się za cokolwiek aby jakoś przetrwać ze swym projektem. jakoś przed rozpadem nikomu z nich nie przeszkadzała zadyszka koncertowa, jestem pewien że studniarze liczyli iż założą nową formację i przyciągną do siebie rzesze fanów sdm, ale niestety zostały resztki a większość pozostała przy Myszkowskim, co jest oczywiście normalne bo to właśnie ten człowiek był i jest głównym sprawcą sukcesu zespołu sdm. możecie sobie pisać co chcecie, pluć jadem w stronę lidera ale prawda broni się sama, Myszkowski to dojrzły artysta, który konsekwentnie idzie do przodu, nie boi się ryzykować i tę szczerość fani odczuwają, dlatego wciąż sdm jest na szczycie, i uwierz nawet gdyby studniarze zangażowali kwartet smyczkowy czy nawet całą orkiestrę symfoniczną, nie przebiją sdm, bo taki talent jak Myszkowski to niesamowita rzadkość

Taki talent, powiadasz? A jak tam sprzedaż płyt "geniusza"? Zgodnie ni na koncerty socjalne i emeryci kupują? Żałosny twój ton obnaża miernote skoro musisz co jakiś czas wciskać kit o genialnym i deprecjonwać innych. Cyrk jakich mało z małpką na łańcuszku lejącą tu pustosłowie. Dobrze ktoś napisał wcześniej: zeszmacenie i fałsz.
PS. Bolą sukcesy pana Czemplika i innych? Dają radę bez "geniusza". Robią swoje i żyją dobrze - z życzliwością wokół.twoj jad tego nie zmieni.

Zastanawiam się kogo ta sytuacja najbardziej boli? Nie rozumiem tej całej napinki w jedną jak i w drugą stronę każdy ma prawo słuchać to co lubi i nikt nikogo do tego nie zmusza jak i do przychodzenia na koncerty. Dla mnie osobiście jest to spór jałowy jest jak jest i zaklinanie rzeczywistości nic nie zmieni dlaczego tak trudno uszanować wam zastany stan rzeczy. Ktoś może mi rozjaśni o co tak naprawdę chodzi bo chyba nie o muzykę?

Festiwal nienawisci; zniecheca mnie do sdm to że otoczeniu Myszkowskiego zależy by opluwać wszystkich i wszystko. Tylko ludzie nie są idiotami. Wystarczy być na koncercie jednej i drugiej drużyny i wszystko jasne. Każdy może sobie wybrać ale chore z nienawiści personelowe (sam Myszkowski tak nazywa; menago to też tylko personel!) sączą jad i nienawiść bo tylko to w sobie mają. Zwykłych ludzi to nic nie obchodzi. Idą na koncerty U studni, bawią się świetnie, trochę humoru, trochę refleksji, bez fałszywego mentorstwa. Wczorajsza liczna publika biesach tego dowodem.

to Ty żartujesz katolu. nie mam nic kompletnie do śpiewów religijnych i chwalenia Boga poprzez śpiew, taniec, postawę itp... tyle że chyba w żaden sposób nie zrozumiałeś o co chodziło autorowi tego wpisu. sądze że było tam wyraźnie napisane że zespół po odejściu z sdm ma problem z określeniem swojej własnej tożsamości. bo nagrali płytę w klimacie udającym styl Myszkowskiego, teraz z kolei zamiast wypracowywać własną pozycję na rynku muzycznym, coraz częściej występują w duetach i z zupełnie innymi osobami, grając nie swój własny repertuar. no nie pisz że to jest ten szczyt marzeń o który chodzi tak doskonałym muzykom. można chwalić Pana w swoich utworach, ale w duchu i klimacie wypracowanym przez siebie, tak aby to było u studni a nie jak słusznie autor zauważył ruch światło i życie

Dochodzą słuchy ze źródeł dobrze poinformowanych, że istnieje szansa na reaktywację zespołu w pierwotnym, czteroosobowym składzie!!!! Na razie ponoć jest chęć stron do rozmów. Jeśli to prawda, to byłaby to najlepsza wiadomość dla WSZYSTKICH.

Pani manager robi co może ,jest niezastąpiona! Wszędzie!

Odgrzewanie starego, to chyba jedyny ratunek dla K.M. Nowe piosenki są słabe, a zespół to zaledwie cień dawnego.
Okazuje się, że jednak koledzy mieli duży wkład w budowaniu znaku firmowego.

o tak! dlatego teraz grają do kotleta i na festynach a Myszkowski w Filharmoniach!

Jak na razie to Myszkowski urlopuje i to w sezon ciekawych imprez do których tak kiedyś ciągnął w Polskę i grał. Czas pokazał kto tak na prawdę jedzie do swojej publiczności w teren - sudety czy biesy. Teraz widać że dla wokalisty sdm jakby były to tylko wakacyjne epizody przy okazji "siedzenia na wsi" (jak to sam określa).
Podziwiam byłych muzyków SDM za ich autentyczną pasję muzykowania i stałą, nieprzerwaną obecność w biesach. Do zobaczenia!

dobrze napisane - wciąż byłych muzyków!!!! tak w Polskę ruszyli, że jeszcze nie zdążyli sobie swojej "marki" wyrobić - czy kiedyś w końcu staną się muzykami U studni!? czy "pasja" pieniądza im naklejki nie odklei! A byłych muzyków poza zarabianiem pieniędzy w "biesach" to czy ktoś jeszcze kiedyś tam widział?!!! Nieprzerwana obecność heheheheh raz do roku w robocie - koncert - kasa - wyjazd - i do zobaczenia za rok heheheh

Kiepska riposta. Pokazuje że wpis jorg celny i oddaje prawdę. To boli? Przecież muzycy zawsze będą dla nas marką którą tworzyli prawie 30 lat! I nic w tym dziwnegoi będą dla wielu z nas TYM SDM a dopiero potem U studni.
Co do "kasy" -szkoda komentarza. Najwyraźniej nie znasz realiów albo specjalnie jatrzysz. Widać myślisz tylko o kasie. Nie dziwne skoro tylko o tym nasi aktualne sdm. Jakoś nie kwapi się zagrać w biesach - no bo to nie te pieniądze; ) i nie ta filharmonia;) ? Najwyraźniej.

ubaw in to jeszcze skomentuj miłość byłych muzyków do biesów - kiedy poza zarabianiem pieniędzy można ich tam spotkać? w końcu tacy biesowi to może jak sami zarabiają na biesach to może i w biesach coś zostawiają,może wspierają kaczeńcową krainę. Czy można ich tam spotkać poza zarabianiem pieniędzy? No a jaką markę swoją tworzą, co wspólnie osiągnęli, takie talenty a po festynach muszą się pałętać, zamiast swoją publiczność do filharmonii zaprosić może rzeszowskiej ?

Hehe te festyny ością w gardle; p bardziej głupich papug niż samego myszy. Co prócz kasy zyskał zamieniając żywe klimaty na pełną geriatrycznych filharmonie?

proste pytanie, czy byli członkowie bywają w biesach oprócz wizyt kiedy zarabiają pieniądze? czy koś ich w innym czasie ,może widział? proste pytanie!

hehe myszkowski tam mieszka więc co to za rewelacja że jest? a kto widział go na Stachuriadzie czy innych podobnych waznych imprezach z graniem dla żywego odbiorcy? Pytanie kto widział myszkowskiego w filharmonii poza zarabianiem przez niego pieniędzy na scenie pominę bo odpowiedź znana :P

pytanie dotyczy byłych muzyków - czy ktoś na to proste pytanie odpowie? proste pytanie - a brak odpowiedzi, na pytanie przecież pytaniem się nie odpowiada!
Czy byli muzycy bywają w biesach o których tyle śpiewają i podobno tacy są z nimi związani, czy tylko jeżdżą tam tylko wtedy jak mają możliwość zarobienia pieniędzy? Tyle biesowych piosenek śpiewają czyżby tylko z potrzeby zarabiania pieniędzy?

Co znaczy "tyle śpiewają"? Raptem dwie piosenki ? Widac jssno. Zakłamanie twoją naturą.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl