niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
2 grudnia 2015

Matka wyskoczyła z dzieckiem z 10. piętra

Dodano: 28.04.2012 [12:39]
31-letnia matka, trzymając 3-miesięczną córkę na rękach wyskoczyła w sobotę z 10. piętra bloku w centrum Krakowa. Kobieta zginęła na miejscu, dziecko w stanie krytycznym przewieziono do szpitala, ale lekarzom nie udało się go uratować.

Jak poinformował rzecznik małopolskiej policji nadkom. Mariusz Ciarka, według wstępnych ustaleń kobieta z córeczką wyszła rano ze swojego mieszkania na spacer. Po godzinie 13. kilka ulic dalej weszła do wieżowca i wyskoczyła z dzieckiem z okna na klatce schodowej na 10 piętrze. Kobieta zginęła na miejscu, dziecko przez kilka godzin bezskutecznie ratowano w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu.

Policja wstępnie wykluczyła udział osób trzecich w zdarzeniu. Jak ustalono, ofiara nie leczyła się psychiatrycznie i nie zgłaszała wcześniej problemów natury emocjonalnej. O jej problemach nie wiedział mąż, który został przesłuchany. Policja zapewniła rodzinie pomoc psychologiczną.

Jak oceniła psycholog i psychoterapeutka Izabella Grzyb, specjalizująca się w leczeniu zaburzeń okresu ciąży i okołoporodowego to, że kobieta nie była leczona psychiatrycznie, jeszcze o niczym nie świadczy, ponieważ depresja poporodowa może rozwijać się do kilku miesięcy po porodzie.

"Oczywiście nie można diagnozować pacjenta bez zebrania dokładnego wywiadu i ocena tego zdarzenia może być jedynie przypuszczeniem, ale najsensowniejszym wytłumaczeniem tragedii może być rozumienie jej w kategoriach samobójstwa rozszerzonego. To sytuacja, w której człowiek w ciężkim stanie psychicznym dokonuje samobójstwa i pozbawia życia bliską osobę lub osoby" - zaznaczyła Grzyb.


Autor: 
Marek Nowicki
Źródło: 
PAP
Matka wyskoczyła z dzieckiem z 10. piętra - niezalezna.pl
foto: Joe D/creativecommons.org/ licenses/by-sa/1.0/deed.en
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Bez stresowe wychowanie mlodziezy - z chwila napotkania malej przeszkody " stres / NIPORADNOSC/" - humanisci z bozej laski - i tyle

Przyczyna tego byla pewnie bieda. Coraz wiecej ludzi nie mana utrzymanie. Moja corka po skonczniu studiow przez 3 lata szukala pracy. Teraz pracuje nie w swoim zawodzie , zarabia 1500 zl. Jest szczesliwa bo takie sa zarobki w krajach III swiata. O dziecku nawet nie chce myslec. Bo jak nie mozna utrzymac siebie to dziecko to tylko nieszczescie idla dziecka i dla matki. Za komuny byly cudowne czasy. Nie bylo problemu z utrzymanie. Wiele rodzi bylo wielodzietnych. U nas w domu na 5 osobowa rodzine pracowal sam ojciec i bylo dobrze. teraz w wolnym kraju mamy gowno a nie dobrobyt.

to wina tuska!

a pewnie takich przypadkow w Polsce jest pelno. Ludzie nie daja rady psychicznie. Moze to zasluga jej meza , moze depresji, ale ta ilosc samobojstw w Polsce w ostatnich latach przeraza...biedne dzieciatko ktore niczemu niewinne musi teraz meki przezywac

O czym piszecie o psychiatii???!!! - zagrozeni eksmisja , utrata pracy i dlugi za prad ,gaz no i jeszcze debety do splacenia - to sie tyraz leczy psychiatrycznie???!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl