niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
18/04/2015
Grzegorz Wierzchołowski
1 % SWS)

Kaczyński: nagrania MSZ niczego nie wyjaśniają

Dodano: 30.03.2012 [18:05]
Opublikowane przez MSZ nagrania rozmów ministra Radosława Sikorskiego, przeprowadzone 10 kwietnia 2010 r., niczego nie wyjaśniają - ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem ich upublicznienie ma „pokryć blamaż z emeryturami”.

- Jeśli chodzi o treść przedstawionych nagrań, to one w żadnym wypadku niczego nie wyjaśniają - oświadczył Jarosław Kaczyński w rozmowie z dziennikarzami.

W ten sposób prezes PiS skomentował opublikowanie przez MSZ nagrań rozmów ministra Sikorskiego m.in. z Centrum Operacyjnym resortu z dnia 10 kwietnia 2010 r., przeprowadzone niedługo po katastrofie smoleńskiej.

- Oto dlaczego prawidłowo domniemałem, że samolot zszedł zbyt nisko - napisał Sikorski na Twitterze, odsyłając do materiału.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że opublikowanie tych nagrań ma „pokryć blamaż z emeryturami”.

- Tu nie chodzi nawet o odmowę referendum. (...) Tu chodzi o zachowanie obecnego premiera, z którego nerwami najwyraźniej jest już niedobrze. Tu chodzi o całokształt - powiedział prezes PiS.

Resort spraw zagranicznych podkreślił, że przedstawia nagrania swojego Centrum Operacyjnego wraz z informacją o połączeniach Sikorskiego przez telefon komórkowy z najważniejszymi osobami w państwie w związku z licznymi pytaniami polityków PiS, w tym Jarosława Kaczyńskiego.

Autor: 
Źródło: 
PAP
Kaczyński: nagrania MSZ niczego nie wyjaśniają - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

z odległości 150 m nie sposób ocenić co się dzieje na obszarze paruset metrów, na którym rozrzucone były szczątki samolotu !! Ta rozmowa wydaje się być sztuczna. Natomiast ja nawet nie próbuję sobie wyobrazić co czułabym słuchając tego nagrania gdyby jedną z ofiar był ktoś z mojej rodziny. Wyć się chce: jak oni mogą tak traktować tych, którzy utracili tam swoich bliskich. Do jakiego stopnia trzeba być podłym i jaka gra tam na górze się toczy by nie mieć skrupułów i ujawniać czy też tworzyć taki prymityw.

... nie zasłania się wypowiedziami innych. Oni nie są szefem MSZ! Jak może minister powtarzać wypowiedziane na gorąco opinie, jako prawdy objawione? O winie pilotów ględził nawet podczas rozmowy z Obamą a więc już nie "na gorąco"! W dalszym ciągu nie odpowiedział na pytania:

1. Skąd wiedział, że wszyscy nie żyją?
2. Skąd wiedział o winie pilotów?

Interesują mnie konkretne odpowiedzi. Panie niby-ministrze! Pańska postawa przystoi dziecku złapanemu na kłamstwie, które zaczyna od: -To nie ja, to kolega...

L.Kaczyński nie chciał Sikowera na Ministra Spraw Zagranicznych i jak Tussek narzucił go Prezydentowi.
Sikorski to zmienione nazwisko, jak każdy agent. Zmobilizujmy się i dowiedzmy, skąd on się wziął.

Czy ja słyszę oskarżenie antypolskiego nierządu Tuska..

"Nikt nie przypuszczał, że odpowiedzialny rząd kraju może uczynić z całym narodem to, co wcześniej czynili tylko obcy: w interesie utrzymania władzy oszukali i ograbili własny naród. Wypróbowali na swoich przeciwnikach politycznych wszystkie środki moralnego niszczenia, przypisali im własne kłamstwa. Przełożyli własne interesy nad interesy ogółu i nie próbują się już nawet powoływać na wyższe idee. Wszystkie warstwy społe­czeństwa obciążyli negatywnymi skutkami własnej niezdatności, fałszywego myślenia o historii oraz moralnego nihilizmu". Rządy te skończyły się w roku 2010 triumfalnym zwycięstwem Fideszu (61 procent głosów) na czele z premierem Orbánem. Podjęte reformy, zmiana konstytucji (w której zapisano między innymi obronę ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci), budowa silnej węgierskiej gospodarki wywołały histeryczne ataki europejskiej lewicy – pokolenia roku 1968. Na początku roku bieżącego ponad pięć tysięcy Polaków podpisało się pod listem do „węgierskich Przyjaciół”: Liczymy na Wasz sukces. Wasze powodzenie stworzy precedens i wzór do naśladowania w Polsce, w innych krajach postkomunistycznych, a także w rozpaczliwie szukającej nowych idei Europie. (…) Przyjmijcie nasze podpisy pod tym listem jako wyraz solidarności i dowód na to, że polsko-węgierska przyjaźń i wspólnota losu są stale prawdziwe.
Nim przyszło zwycięstwo, Orbán pozostawał wierny przesłaniu: Nie zrezygnowałem z marzenia, że Węgrzy będą dumni z własnej Ojczyny. Najważniejszym moim powołaniem, które wagą wyprzedza wszystkie inne życiowe zadania, jest nadać treść węgierskiemu sztandarowi, by cały naród mógł się pod nim zgromadzić i zbudować silne Węgry. Dzisiaj, przed tym zadaniem stoją również Polacy, a południowi „bratankowie” dodają nam nadziei i wiary, że nadejdzie czas budowy silnej Polski…

J.Szarek

To była spreparowana rozmowa Sikorskiego z Centrum Operacyjnym i wciąż podawana do publicznej wiadomości. Zawsze przy okazji rozpatrywania ważnych spraw, czy zaistniałych zdarzeniach, w dziwny sposób pojawiają się bulwersujące informacje, tzw wrzutki. Mam nadzieję, że te wszelkie przedsięwzięcia ekipy Tuska, będą miały wkrótce swój kres i obrócą się ze zdwojonym impetem przeciwko ekipie. Według wszelkich prawidłowości, musi do tego dojść.

Radek Sikorski do ludzi umiejacych przewidziec co bedzie za najdalej za tydzien sie nie zalicza. Udowodnil to wlasna "ciezka" praca i niewatpliwymi "osiagnieciami". Przy okazji pokazala swiatu, ze napewno nalezy do kategorii ludzi zwanych BROWN NOSE.
Taki wiec tuz jenteligencyji wzial sie za podrabianie dokumentow z przeszlosci. Nie przeczytal asshole co , kiedy. gdzie i jak bylo w Smolensku i odpalil jak przyslowiowy chory w k...l No coz ten typ tak ma.
Nam pozostaje tylko pusty smiech i politowanie.

Nie tak wyjaśniło , co utwierdziło w przekonaniu, że bydło o wszytkim wiedziało !
Czy też słyszeliście ten fałsz w słowach- Jezus Maria ?
Sikorski czekał tylko na potwierdzenie, że plan sie powiódł i nikt nie przeżył !

że nikt nie żyje. Skoro nikt nie biega to znaczy ,że nie żyje.Nie ,ma konieczności przeszukania szczątków wraku ,nie jest potrzebny lekarz do stwierdzenia zgonu. Wystarcza stwierdzenie ślepego ambasadora we mgle ze 150 merów ,że nikt nie żyje.

Bahrem, Godzina: 09:07:53 - 09:10:3

Może ktoś mi wyjaśni poniższe zdane z tego stenogramu:

AJB: Tak, samolot został całkowicie zniszczony
- P.CO: Czy to wiadomo było.. czy widać było katastrofę?
- AJB: Myśmy słyszeli tylko jak przelatywał nad lotniskiem nisko, potem wszystkie samochody zaczęły jechać w tamtym kierunku..

? z tego co wiemy samolot leciał z przeciwnej strony, jak więc mógł lecieć nad lotniskiem? i skąd wiadomo, że to leciał właśnie ten samolot, skoro była mgła?
Dla mnie co najmniej zastanawiające!

nie tylko dla Ciebie......

BAHRA -ambasadora- pod WARIOGRAF.

RADOSŁAWA APLEBAUMa takźe.

PO-PZPR. Dopóki nie udostępnią oryginalnych nagrań, to se może zdrajca swoje scenariusze wsadzić w kłamliwy ryj.

o interes kraju, którego był i jest ministrem, a nie tylko dyplomatołkiem, to zachowałby wstrzemięźliwość w wydawaniu takich pochpnych ocen! no ale jak widać nie reprezentuje on interesów polskich, a jest pachołkiem...
"Oto dlaczego prawidłowo domniemałem, że samolot zszedł zbyt nisko - napisał Sikorski na Twitterze"
radek Zdradek Sikorski zobaCył coś jak dziecko w tv i mówi, ze tak pofffiedział, bo tak pokazywali w tv hahahahah

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl