niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
01/02/2015
Grzegorz Broński

Kaczyński: nagrania MSZ niczego nie wyjaśniają

Dodano: 30.03.2012 [17:05]
Opublikowane przez MSZ nagrania rozmów ministra Radosława Sikorskiego, przeprowadzone 10 kwietnia 2010 r., niczego nie wyjaśniają - ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem ich upublicznienie ma „pokryć blamaż z emeryturami”.

- Jeśli chodzi o treść przedstawionych nagrań, to one w żadnym wypadku niczego nie wyjaśniają - oświadczył Jarosław Kaczyński w rozmowie z dziennikarzami.

W ten sposób prezes PiS skomentował opublikowanie przez MSZ nagrań rozmów ministra Sikorskiego m.in. z Centrum Operacyjnym resortu z dnia 10 kwietnia 2010 r., przeprowadzone niedługo po katastrofie smoleńskiej.

- Oto dlaczego prawidłowo domniemałem, że samolot zszedł zbyt nisko - napisał Sikorski na Twitterze, odsyłając do materiału.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że opublikowanie tych nagrań ma „pokryć blamaż z emeryturami”.

- Tu nie chodzi nawet o odmowę referendum. (...) Tu chodzi o zachowanie obecnego premiera, z którego nerwami najwyraźniej jest już niedobrze. Tu chodzi o całokształt - powiedział prezes PiS.

Resort spraw zagranicznych podkreślił, że przedstawia nagrania swojego Centrum Operacyjnego wraz z informacją o połączeniach Sikorskiego przez telefon komórkowy z najważniejszymi osobami w państwie w związku z licznymi pytaniami polityków PiS, w tym Jarosława Kaczyńskiego.

Autor: 
Źródło: 
PAP
Kaczyński: nagrania MSZ niczego nie wyjaśniają - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Na proste pytania skąd Sikorski wiedział o błędzie pilotów i śmierci wszystkich pasażerów, udziela się połowicznej „odpowiedzi” i puszcza jakaś idiotyczną rozmowę z ambasadorem, który z odległości 150 metrów (we mgle?), na ucho i oko wypisuje akty zgonu. Powiedzmy, że ambasadorowi dałbym spokój, normalne u człowieka widzącego tragedię, emocjonalny opis zdarzenia, ale ten chłód urzędnika po drugiej stronie słuchawki, żadnego złamanego głosu, żadnego cienia wzburzenia, rozmowa jak z konkubiną, co kupić na kolację, dopiero robi wrażenie. Na drugie i ważniejsze pytanie, odpowiedzi nie ma żadnej, bo być nie może, Sikorski od pierwszych sekund ustawiał tę tragedię politycznie i tu jest trzecie pytanie. Dlaczego? A konkretniej, dlaczego tak rozpaczliwie, tak nachalnie, tak prymitywnie? Bez większych spisków i podejrzeń można nie przypuszczać, ale stwierdzić, że doskonale wiedział, jak „przygotował” tę wizytę i tylko z tego powodu, miał pełne krótkie majtki. Czego więcej dokonał, nie wiem, ale dziwić się nie będę, gdy kiedyś wyjdzie. Reszta towarzyszy z PO dołączała, towarzysz po towarzyszu, bo od Tuska, przez Komorowskiego, aż do Arabskiego i psychopaty Niesiołowskiego, wszyscy „podstawiali haki”. Od samego początku wyjaśnienie wszelkich okoliczności katastrofy, nawet z wyłączeniem zamachu, było dla towarzyszy z PO pogrzebem politycznym, definitywnym i na wieki. Stąd panika, stąd telefony z alibi, stąd sms-y do towarzyszy, stąd cała propaganda zainstalowana pięć minut po tragicznej informacji. Trzeba też przypomnieć, że nawet TVN, przez pierwszą godzinę podawał, że czworo pasażerów przeżyło, pomylił Jaka z tupolewem, natomiast pan Sikorski, na podstawie jednej telefonicznej rozmowy z ambasadorem patrzącym z tej samej odległości, co pozostali, świadkowie na miejscu, doszedł do ostatecznych wniosków.

Wiejski głupek, z odległości 150 metrów, widzi Poloneza sołtysa na drzewie i krzyczy do słuchawki innego wiejskiego głupka, że nikt się nie rusza. Jaka będzie reakcja wiejskiego głupka słyszącego taką relację innego głupka? Otóż żaden wiejski głupek, nie zadzwoni do sołtysowej z informacją, że sołtys i trójka dzieci nie żyje. Chłopstwo pod Szczekocinami nie oceniało „oznak” życia ze 150 metrów, ale poleciało do najbardziej zmiażdżonych wagonów i wyciągało ludzi. Minister Sikorski zadzwonił do Kaczyńskiego i na podstawie opisowych, telefonicznych obserwacji, widzianych ze 150 metrów, przekazał PEWNĄ wiadomość o śmierci wszystkich 96 ofiar. Co więcej ten skończony idiota, o mentalności i intelekcie poniżej wiejskiego głupka, miał jeszcze odwagę tę rozmowę ujawnić publicznie. Wniosek. Sikorski faktycznie jest skończonym idiotą albo Sikorski doskonale wiedział w czym bierze udział. Póki co żadnej wersji nie wykluczam. Tych chamskich, ordynarnych i propagandowych gestów rozpaczy, gubienia się we własnych plwocinach, nie da się już oglądać. Zamach jest prawie pewny, ze wszystkich wątków śledztwa ten postawiłbym na pierwszym miejscu, z niezmiernie wysokim prawdopodobieństwem. Jeśli dostanę nowe dowody i fakty, nie będę miał oporów, aby umieścić polskich pomocników w grupie radzieckich zamachowców. Tak mi podpowiada rozum, tak widzę relację faktów do propagandy.

z odległości 150 m nie sposób ocenić co się dzieje na obszarze paruset metrów, na którym rozrzucone były szczątki samolotu !! Ta rozmowa wydaje się być sztuczna. Natomiast ja nawet nie próbuję sobie wyobrazić co czułabym słuchając tego nagrania gdyby jedną z ofiar był ktoś z mojej rodziny. Wyć się chce: jak oni mogą tak traktować tych, którzy utracili tam swoich bliskich. Do jakiego stopnia trzeba być podłym i jaka gra tam na górze się toczy by nie mieć skrupułów i ujawniać czy też tworzyć taki prymityw.

... nie zasłania się wypowiedziami innych. Oni nie są szefem MSZ! Jak może minister powtarzać wypowiedziane na gorąco opinie, jako prawdy objawione? O winie pilotów ględził nawet podczas rozmowy z Obamą a więc już nie "na gorąco"! W dalszym ciągu nie odpowiedział na pytania:

1. Skąd wiedział, że wszyscy nie żyją?
2. Skąd wiedział o winie pilotów?

Interesują mnie konkretne odpowiedzi. Panie niby-ministrze! Pańska postawa przystoi dziecku złapanemu na kłamstwie, które zaczyna od: -To nie ja, to kolega...

New York-USA.
Doniosłe wyznanie Henry Kissingera , byłego, za prezydentury Nixona, Sekretarza Stanu USA, pokazuje to co się obecnie w świecie dzieje a zwłaszcza na Bliskim Wschodzie. Wypowiedział je w swoim luksusowym domu na Manhattanie najstarszy działacz państwowy, który ukończy w maju tego roku 89 lat, patrząc daleko w przyszłość i analizując bieżącą sytuację w świecie na forum geopolityki i gospodarki.

„Stany Zjednoczone minimalizują Chiny i Rosję a ostatnim gwoździem do ich trumny będzie Iran, który oczywiście, jest głównym celem Izraela. My pozwoliliśmy Chinom zwiększyć ich potęgę militarną, daliśmy czas Rosji żeby wylizała się z sowietyzacji, daliśmy im poczucie wyższości, oczywiście fałszywe, ale to wszystko razem szybko ich doprowadzi do zguby.
Nadchodząca wojna będzie na tyle poważna, że tylko jedno supermocarstwo będzie mogło wygrać i to będziemy my. Oto dlaczego Unia Europejska tak się spieszyła żeby stworzyć swoje supermocarstwo, ponieważ oni wiedzą co nadchodzi a aby przetrwać, Europa będzie musiała być jedną całością spójnego państwa. Ta niezwłoczność mówi mi, że oni dobrze wiedzą czego można od nas oczekiwać. Och, jak bardzo marzyłem o tyn zachwycającym momencie.
Kontrolując ropę naftową, kontroluje się narody, kontrolując żywność, kontroluje się ludy.”
Pan Kissinger dodał następnie: „Jeśli jesteś zwykłym człowiekiem to możesz przygotować się do wojny, wyjechać na wieś, ale powinieneś wziąć broń ze sobą ponieważ wszędzie będą wędrować hordy głodujących. Chociaż elita będzie miała własne schrony i bunkry dla specjalistów to powinna ona być na tyle ostrożna w czasie wojny jak zwykli obywatele ponieważ ich schronienia także będą zagrożone”.

Po kilku minutach milczenia żeby zebrać myśli, pan Kissinger ciągnął:

„Mówiliśmy naszym wojskowym, że będziemy musieli zająć dla siebie siedem bliskowschodnich krajów ze względu na ich zasoby bogactw naturalnych i oni praktycznie wykonali to zadanie. Wiecie jaką mam opinię o naszych wojskowych ale powinienem powiedzieć, że tym razem wypełniali rozkazy zbyt gorliwie. To jest zaledwie ostatni krok ponieważ Iran naprawdę zakłóca równowagę. Jak długo Chiny i Rosja będą stać i patrzeć jak Ameryka je wypiera? Wielki rosyjski niedźwiedź i chiński smok będą zmuszone wybudzić się ze snu a w tym czasie Izrael będzie musiał walczyć ze wszystkich sił żeby zabić jak najwięcej Arabów, tylu ilu tylko będzie mógł. Mam nadzieję, że jeśli wszystko pójdzie dobrze to połowa Bliskiego Wschodu będzie należała do Izraela. Nasza młodzież szkoliła się przez ostatnie dziesięciolecie, lub coś koło tego, w grach komputerowych i to jest interesujące widzieć w nowych grach takich jak „Call of Duty” i „Warfare 3”, to, że one odzwierciedlają dokładnie to co nadchodzi w najbliższej przyszłości z jej inteligentnym programowaniem.

Nasza młodzież w USA i na Zachodzie jest gotowa, ponieważ została ona zaprogramowana żeby być dobrymi żołnierzami, mięsem armatnim, a kiedy dostaną oni rozkaz wyjścia na ulice i walki z tymi obłąkanymi Chińczykami i Rosjanami to oni będą wykonywać rozkazy.

Z popiołów będziemy budować nowy świat a w nim będzie tylko jedno supermocarstwo i to będzie globalny rząd, który wygrywa zawsze. Nie zapominajcie, że Stany Zjednoczone mają najlepszą broń, której nie ma żaden inny naród i my pokażemy światu tę broń kiedy nadejdzie odpowiedni czas.”

Plan Nowego Porządku Świata (NWO) realizuje się na naszych oczach.Nasz rząd zdrady narodowej ma wytyczne do bezwzględnego wcielenia w życie.I to robi.Tak Parlament jak i Urząd Prezydencki słusznie dobrani do brudnej roboty, właściwie zmotywowani uczynią wszystko i jeszcze więcej by Polskę zrujnować, obezwładnić, wbrew jej interesom siłą zapędzić do powirzonej roli, bezwolnego narzędzia w obcych rękach.Narod nie ma nic do gadania.

Te rozmowy to sfalszowana wrzuta propagandowa obliczona na dostarczenie alibi sikorze i reszcie mafii

L.Kaczyński nie chciał Sikowera na Ministra Spraw Zagranicznych i jak Tussek narzucił go Prezydentowi.
Sikorski to zmienione nazwisko, jak każdy agent. Zmobilizujmy się i dowiedzmy, skąd on się wziął.

Czy ja słyszę oskarżenie antypolskiego nierządu Tuska..

"Nikt nie przypuszczał, że odpowiedzialny rząd kraju może uczynić z całym narodem to, co wcześniej czynili tylko obcy: w interesie utrzymania władzy oszukali i ograbili własny naród. Wypróbowali na swoich przeciwnikach politycznych wszystkie środki moralnego niszczenia, przypisali im własne kłamstwa. Przełożyli własne interesy nad interesy ogółu i nie próbują się już nawet powoływać na wyższe idee. Wszystkie warstwy społe­czeństwa obciążyli negatywnymi skutkami własnej niezdatności, fałszywego myślenia o historii oraz moralnego nihilizmu". Rządy te skończyły się w roku 2010 triumfalnym zwycięstwem Fideszu (61 procent głosów) na czele z premierem Orbánem. Podjęte reformy, zmiana konstytucji (w której zapisano między innymi obronę ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci), budowa silnej węgierskiej gospodarki wywołały histeryczne ataki europejskiej lewicy – pokolenia roku 1968. Na początku roku bieżącego ponad pięć tysięcy Polaków podpisało się pod listem do „węgierskich Przyjaciół”: Liczymy na Wasz sukces. Wasze powodzenie stworzy precedens i wzór do naśladowania w Polsce, w innych krajach postkomunistycznych, a także w rozpaczliwie szukającej nowych idei Europie. (…) Przyjmijcie nasze podpisy pod tym listem jako wyraz solidarności i dowód na to, że polsko-węgierska przyjaźń i wspólnota losu są stale prawdziwe.
Nim przyszło zwycięstwo, Orbán pozostawał wierny przesłaniu: Nie zrezygnowałem z marzenia, że Węgrzy będą dumni z własnej Ojczyny. Najważniejszym moim powołaniem, które wagą wyprzedza wszystkie inne życiowe zadania, jest nadać treść węgierskiemu sztandarowi, by cały naród mógł się pod nim zgromadzić i zbudować silne Węgry. Dzisiaj, przed tym zadaniem stoją również Polacy, a południowi „bratankowie” dodają nam nadziei i wiary, że nadejdzie czas budowy silnej Polski…

J.Szarek

To była spreparowana rozmowa Sikorskiego z Centrum Operacyjnym i wciąż podawana do publicznej wiadomości. Zawsze przy okazji rozpatrywania ważnych spraw, czy zaistniałych zdarzeniach, w dziwny sposób pojawiają się bulwersujące informacje, tzw wrzutki. Mam nadzieję, że te wszelkie przedsięwzięcia ekipy Tuska, będą miały wkrótce swój kres i obrócą się ze zdwojonym impetem przeciwko ekipie. Według wszelkich prawidłowości, musi do tego dojść.

Radek Sikorski do ludzi umiejacych przewidziec co bedzie za najdalej za tydzien sie nie zalicza. Udowodnil to wlasna "ciezka" praca i niewatpliwymi "osiagnieciami". Przy okazji pokazala swiatu, ze napewno nalezy do kategorii ludzi zwanych BROWN NOSE.
Taki wiec tuz jenteligencyji wzial sie za podrabianie dokumentow z przeszlosci. Nie przeczytal asshole co , kiedy. gdzie i jak bylo w Smolensku i odpalil jak przyslowiowy chory w k...l No coz ten typ tak ma.
Nam pozostaje tylko pusty smiech i politowanie.

Nie tak wyjaśniło , co utwierdziło w przekonaniu, że bydło o wszytkim wiedziało !
Czy też słyszeliście ten fałsz w słowach- Jezus Maria ?
Sikorski czekał tylko na potwierdzenie, że plan sie powiódł i nikt nie przeżył !

że nikt nie żyje. Skoro nikt nie biega to znaczy ,że nie żyje.Nie ,ma konieczności przeszukania szczątków wraku ,nie jest potrzebny lekarz do stwierdzenia zgonu. Wystarcza stwierdzenie ślepego ambasadora we mgle ze 150 merów ,że nikt nie żyje.

Bahrem, Godzina: 09:07:53 - 09:10:3

Może ktoś mi wyjaśni poniższe zdane z tego stenogramu:

AJB: Tak, samolot został całkowicie zniszczony
- P.CO: Czy to wiadomo było.. czy widać było katastrofę?
- AJB: Myśmy słyszeli tylko jak przelatywał nad lotniskiem nisko, potem wszystkie samochody zaczęły jechać w tamtym kierunku..

? z tego co wiemy samolot leciał z przeciwnej strony, jak więc mógł lecieć nad lotniskiem? i skąd wiadomo, że to leciał właśnie ten samolot, skoro była mgła?
Dla mnie co najmniej zastanawiające!

nie tylko dla Ciebie......

BAHRA -ambasadora- pod WARIOGRAF.

RADOSŁAWA APLEBAUMa takźe.

Pojawia się w nich informacja o jeszcze jednej liście pomordowanych - "89 nazwisk".

Wyłazi spod dywanu PEłna infiltracja tzw. MSZ przez kgb, lub gru usadowione tuż przy budynku MSZ.

Towarzysze zamachowcy plączą się w zeznaniach o czynach, rozmowach, a nawet miejscu Pobytu w chwili zamachu.

A co na świnsterze pisze jakiś pętak - nie ma najmniejszego znaczenia.

PO-PZPR. Dopóki nie udostępnią oryginalnych nagrań, to se może zdrajca swoje scenariusze wsadzić w kłamliwy ryj.

o interes kraju, którego był i jest ministrem, a nie tylko dyplomatołkiem, to zachowałby wstrzemięźliwość w wydawaniu takich pochpnych ocen! no ale jak widać nie reprezentuje on interesów polskich, a jest pachołkiem...
"Oto dlaczego prawidłowo domniemałem, że samolot zszedł zbyt nisko - napisał Sikorski na Twitterze"
radek Zdradek Sikorski zobaCył coś jak dziecko w tv i mówi, ze tak pofffiedział, bo tak pokazywali w tv hahahahah

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl