Kompleksowe szkolenie w wielkopolskiej brygadzie

/ mat. 17. WBZ / http://17wbz.wp.mil.pl/pl/1_2695.html

  

Żołnierze 15. batalionu Ułanów Poznańskich z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej przez ostatnie dwa dni intensywnie szkolili się na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu.

Ułani z wielkopolskiej brygady w trakcie dwóch intensywnych dni szkolenia odbyli strzelania z każdego etatowego środka ogniowego. Strzelcy wyborowi wykorzystując wielkokalibrowy karabin wyborowy Tor oraz karabin wyborowy Sako wykonywali strzelania do celów na różnych odległościach do ponad 1000m - podaje 17. WBZ.

Szkolenie taktyczne miało na celu doskonalenie współdziałania żołnierzy na szczeblu drużyny oraz plutonu, gdzie scenariusz zakładał, iż po znalezieniu się w kontakcie ogniowym żołnierze mieli przejść do obrony podczas, której mieli zabezpieczyć ewakuacje rannego z pola walki, a następnie wykonać natarcie na punkt oporu przeciwnika - czytamy.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 17. WBZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem w Londynie

Tomasz Sakiewicz / klubygp.pl

  

Już w najbliższy piątek 14 grudnia w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie odbędzie się spotkanie z redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomaszem Sakiewiczem. Organizatorem są Kluby Gazety Polskiej w Londynie.

Spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem odbędzie się 14 grudnia o godzinie 19:00 w POSK (Polski ośrodek społeczno-kulturalny). Adres: 238-246 King Street W6 0RF.

Zapraszają organizatorzy - Kluby Gazety Polskiej w Londynie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl