Oni powalczą o Grammy!

nagroda Grammy / By Source (WP:NFCC#4), CC BY-SA 4.0, https://en.wikipedia.org/w/index.php?curid=57549899

  

Shawn Mendes, Janelle Monae, Drake, H.E.R, Lady Gaga i Bradley Cooper znaleźli się w gronie nominowanych do przyszłorocznych nagród Grammy. Nominacje do najważniejszych nagród amerykańskiego przemysłu muzycznego ogłoszono na trzy miesiące przed zaplanowaną galą Grammy.

Na tytuł autora najlepszego albumu mają szanse: Cardi B, Brandi Carlile, Drake, H.E.R., Post Malone, Janelle Monae, Kacey Musgraves i Kendrick Lamar.

O najlepszy debiut mijającego roku zawalczą: Chloe X Halle, Luke Combs, Greta Van Fleet, H.E.R., Dua Lipa, Margo Price, Bebe Rexha, and Jorja Smith.

W kategorii "album rockowy" nominowano: Alice In Chains, Fall Out Boy, Ghost, Greta Van Fleet oraz Weezer.

Jako najlepsi artyści R'n'B do rywalizacji staną: Toni Braxton, Leon Bridges, Lalah Hathaway, H.E.R. i PJ Morton.

Lady Gaga i Bradley Cooper znaleźli się w gronie nominowanych w kategorii Najlepsza piosenka.

61. gala Grammy odbędzie się 10 lutego. Pełna lista nominacji znajduje się na stronie www.grammy.com. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ponad 13 mln zł na inwestycje uzdrowiskowe

/ PhotoMIX-Company

  

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego zatwierdził projekty budowy infrastruktury uzdrowiskowej, które zostaną dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego. Ponad 13 mln zł na ten cel otrzymają gminy Frombork i Lidzbark Warmiński.

Jak poinformował Urząd Marszałkowski w Olsztynie, koszt planowanej przez władze Lidzbarka Warmińskiego budowy infrastruktury uzdrowiskowej ma wynieść 15,4 mln zł, z czego 10,9 mln zł to dofinansowanie z RPO. Frombork na przygotowanie terenu aktywnego wypoczynku i kinezyterapii, promenady uzdrowiskowej oraz plaży miejskiej nad Zalewem Wiślanym otrzyma 2,6 mln zł wsparcia, a całkowity koszt projektu ma wynieść ponad 3 mln zł.

Obie te miejscowości mają wyznaczone tzw. obszary ochrony uzdrowiskowej, dzięki czemu w przyszłości będą mogły ubiegać się o status uzdrowiska. Aby tak się stało, muszą najpierw wybudować odpowiednią infrastrukturę dającą możliwość prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego.

Zgodnie z planami samorządu, w Lidzbarku miałoby być prowadzone lecznictwo uzdrowiskowe związane z chorobami ortopedyczno-urazowymi, chorobami układu nerwowego, reumatologicznymi i kardiologicznymi. W mieście od trzech lat istnieją Termy Warmińskie, czyli kompleks basenów wykorzystujących wody typu chlorkowo-sodowego, które mogą być stosowane do celów balneologicznych.

Przyszłe uzdrowisko we Fromborku również miałoby wykorzystywać właściwości klimatu i wód ze źródeł termalnych. Są to wody chlorkowo-sodowe, wydobywane z głębokości ponad 970 m. Mogą być stosowane do kąpieli leczniczych przy schorzeniach narządu ruchu oraz wspomagająco w inhalacjach i kuracjach pitnych. Po wybudowaniu zakładów leczniczych do Fromborka mogliby przyjeżdżać pacjenci z urazami narządów ruchu, chorobami reumatologicznymi, naczyń obwodowych i układu nerwowego.

Obecnie jedynym uzdrowiskiem w województwie warmińsko-mazurskim jest Gołdap, gdzie kuracjusze mogą korzystać m.in. z tężni, pijalni wód i grot solnych. Do połowy 2020 r. za 26,5 mln zł powstanie tam zakład przyrodoleczniczy wykorzystujący borowiny i wodę solankową, będzie też rozbudowana promenada zdrojowa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl