Operacja Baltops-19 rozpoczęta

/ zdj. ilustracyjne / flickr.com

  

Wstępna konferencja planistyczna do międzynarodowego ćwiczenia pk. Baltops-19 odbyła się w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W konferencji uczestniczyło 150 osób z czternastu krajów - informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Konferencję otworzyli zastępca inspektora MW DG RSZ kontradmirał Krzysztof Zdonek oraz zastępca dowódcy 2. Floty USA kontradmirał John Mustin. Odtworzona w sierpniu 2018r. 2 Flota USA jest odpowiedzialna za przygotowanie i przeprowadzenie ćwiczenia Baltops 2019. Ćwiczenie rozpocznie się i zakończy w Kilonii w Niemczech. Rejon ćwiczenia będzie obejmował Bałtyk Południowy od Zatoki Meklemburskiej aż po wybrzeża Litwy, Łotwy i Estonii - czytamy.

Przyszłoroczna edycja ćwiczenia tradycyjnie będzie obejmowała szerokie spektrum działań bojowych ze szczególnym akcentem na prowadzenie operacji desantowych - podaje DG RSZ

Siły Zbrojne RP planują skierować do udziału w ćwiczeniu okręt transportowo-minowy, 2 trałowce, 11 statków powietrznych oraz grupę specjalistów do wsparcia komórek dowodzenia i kontroli ćwiczenia.

Podczas konferencji kontradmirał John Mustin złożył wizytę w 3 Flotylli Okrętów. Admirał Mustin spotkał się z inspektorem MW wiceadmirałem Jarosławem Ziemiańskim. Admirałowie rozmawiali na temat roli i kierunków rozwoju flot oraz konieczności dostosowania możliwości operacyjnych do wyzwań, jakie w przyszłości staną przed siłami morskimi.

Następnie zastępca dowódcy 2 Floty USA, spotkał się z zastępcą dowódcy 3 Flotylli Okrętów komandorem Wojciechem Sową. Na spotkaniu w gdyńskiej Flotylli admirałowi zaprezentowano m. in. strukturę i zadania jakie realizuje 3 Flotylla Okrętów oraz rezultaty udziału jednostek 3. FOkr. w międzynarodowych ćwiczeniach i operacjach morskich oraz stałej obecności w Siłach Najwyższej Gotowości NATO.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem w Londynie

Tomasz Sakiewicz / klubygp.pl

  

Już w najbliższy piątek 14 grudnia w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie odbędzie się spotkanie z redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomaszem Sakiewiczem. Organizatorem są Kluby Gazety Polskiej w Londynie.

Spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem odbędzie się 14 grudnia o godzinie 19:00 w POSK (Polski ośrodek społeczno-kulturalny). Adres: 238-246 King Street W6 0RF.

Zapraszają organizatorzy - Kluby Gazety Polskiej w Londynie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl