Szef Obywateli RP był gościem telewizji Wpolsce.pl. Ostro zaatakował Jarosława Kaczyńskiego

/ PrtSc/ wpolsce.pl

  

Lider Obywateli RP, znany z wywoływania burd na ulicach i prób blokowania miesięcznic smoleńskich oraz protestów pod Sejmem, został zaproszony do programu Wpolsce.pl. "Widzę dzisiaj prezesa rządzącej partii Jarosława Kaczyńskiego, który na dosyć prywatnych w końcu ceremoniach dysponuje usunięcie wbrew przepisom nas sprzed swojego oblicza policji państwowej" - opowiadał, rządy PiS nazywając z kolei "dopustem bożym".

Paweł Kasprzak, lider tak zwanych Obywateli RP, oznajmił w czerwcu br., że podczas kolejnych miesięcznic smoleńskich on i jego ludzie będą świadomie stawać w miejscach, w których nie mają prawa przebywać w myśl obecnej ustawy o zgromadzeniach. – Będziemy to robić, dopóki ustawa ta nie zostanie zmieniona – zagroził. 

Dzisiaj Paweł Kasprzak, jako gość zaproszony do magazynu nadawanego przez telewizję Wpolsce.pl, odniósł się do miesięcznic smoleńskich, mówiąc:

Widzę dzisiaj prezesa rządzącej partii Jarosława Kaczyńskiego, który na dosyć prywatnych w końcu ceremoniach - co prawda one się przeradzają w państwowe - dysponuje usunięcie wbrew przepisom nas sprzed swojego oblicza policji państwowej. I ona to robi z pełną świadomością łamania wszystkich możliwych przepisów prawa.

Mówił również o tym, jak protesty we Francji mają się do protestów w Polsce, skarżył się, że jest inwigilowany i utyskiwał na brutalność policji, a rządy Prawa i Sprawiedliwości określił jako "dopust boży".

Przypomnijmy jeszcze, że to właśnie Paweł Kasprzak wraz ze swoim kolegą został wwieziony na teren Sejmu w bagażniku byłej posłanki Nowoczesnej Joanny Schmidt.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tak długo atakowali Polskę, że przegapili „żółte kamizelki”. Europosłowie żądają debaty o Francji!

żółte kamizelki - Francja / KRIS AUS67; https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

  

Jak dowiedział się portal niezalezna.pl, podczas otwarcia sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów zgłosiła wniosek o przeprowadzenie debaty na temat kryzysu demokracji we Francji. W imieniu EKR wniosek przedstawił europoseł Ryszard Czarnecki.

Eurodeputowany PiS zwrócił uwagę, że gdy tak ochoczo debatowano nad rzekomo zagrożoną demokracja w Polsce, przegapiono to, co dzieje się we Francji.

Francja jest jednym z dwóch najważniejszych krajów UE. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni sytuacją w tym kraju - w ostatnie cztery weekendy na ulice francuskich miast wyszły setki tysięcy demonstrantów, ponad 2 tys. zostało aresztowanych, blisko 900 osób zostało rannych. Przed chwilą przyjęliśmy propozycję Grupy Zielonych, aby omawiać sytuację w Republice Czeskiej.

- mówił Ryszard Czarnecki.
 
Europoseł PiS przypomniał, że skoro wcześniej Parlament Europejski dyskutował na temat sytuacji w Rumunii, na Węgrzech, w Polsce, to teraz powinien zająć się ostatnimi wydarzeniami we Francji, ponieważ ta sytuacja jest ważna z punktu widzenia całej UE.
 
To są też nasze problemy, wydaje mi się, że taka debata jest konieczna, żeby uniknąć zarzutu hipokryzji, podwójnych standardów i że rozmawiamy tylko o krajach Europy Środkowo-Wschodniej a nie o krajach Europy Zachodniej, w tym Francji.
- mówił w Parlamencie Europejskim Ryszard Czarnecki.
 
Jak się dowiedzieliśmy Parlament Europejski nie poparł tego wniosku, jednak grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów zapowiada, że już w środę wystąpi do Konferencji Przewodniczących PE o przeprowadzenie debaty na temat kryzysu demokracji we Francji w czasie kolejnej sesji plenarnej.
 
Ponieważ od wielu dni ogniskuje to uwagę całego świata i dochodzi do bardzo niepokojących wydarzeń, brutalności policji, zatrzymań i ogólnego chaosu, więc jest oczywiste, że Parlament, który wcześniej reagował znacznie energiczniej w bardziej wątpliwych sytuacjach, powinien o tym porozmawiać.
- tłumaczy Ryszard Legutko, przewodniczący Grupy EKR.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, EKR

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl