Andrzej Gwiazda mocno o Wałęsie. "Pełnił rolę opaski na oczy lub zasłony dymnej w czasie pieriestrojki"

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Wałęsa pełnił niesłychanie ważną rolę polityczną i to międzynarodową - opaski na oczy lub zasłony dymnej w czasie pieriestrojki w Polsce. Był jedynym gwarantem, że można Polaków tak zmanipulować, że zgodzą się, ażeby pieriestrojka poszła wbrew polskim interesom - mówił na antenie TVP Info Andrzej Gwiazda.

Sąd Okręgowy w Gdańsku orzekł, że b. prezydent Lech Wałęsa ma przeprosić lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wyrok dotyczy sprawy, jaką wytoczył Kaczyński b. prezydentowi, o ochronę dóbr osobistych. Chodzi m.in. o wypowiedzi Wałęsy, że szef PiS jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską. Wyrok nie jest prawomocny.

To wydarzenie było jednym z tematów programu Michała Rachonia na antenie TVP Info, którego gościem był m.in. Andrzej Gwiazda. I wywołało dyskusję o przeszłości Lecha Wałęsy.

Zdaniem Gwiazdy jeżeli sąd używa słowa "rzekoma współpraca" ze służbami PRL, to dla przeciętnego człowieka jest to zaprzeczenie tej współpracy.

- Wielki problem, dlaczego Wałęsa się nie przyzna. Tutaj sięgnijmy do autorytetu - na pewno Władimir Putin takim autorytetem jest. Władimir Putin powiedział: czekistą się nie bywa, czekistą się jest

- mówił.

Na pytanie prowadzącego, czy Lech Wałęsa "cały czas jest człowiekiem bezpieki", stwierdził, że "jeżeli się nie przyznał, to jest". "Prostym wyplątaniem się ze współpracy jest publiczne przyznanie się do współpracy", gdyż "wtedy ta zależność się kończy", stwierdził Andrzej Gwiazda.

- Pamiętajmy, jak skończył Litwinienko (...) Być może Lech Wałęsa ma nie tylko obawę, że straci publiczność, którą robią mu dziennikarze pytając przy każdej okazji o zdanie, ale powstaje pytanie o jego rolę. Bo na pewno rola Wałęsy nie polegała na tym, że doniósł na swojego kolegę Jasińskiego. Wałęsa pełnił niesłychanie ważną rolę polityczną i to międzynarodową - opaski na oczy lub zasłony dymnej w czasie pieriestrojki w Polsce. Był jedynym gwarantem, że można Polaków tak zmanipulować, że zgodzą się, ażeby pieriestrojka poszła wbrew polskim interesom. Jeżeli to bierzemy pod uwagę, to Wałęsa przyznać się nie może

- mówił.

Zobaczcie sami:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tak długo atakowali Polskę, że przegapili „żółte kamizelki”. Europosłowie żądają debaty o Francji!

żółte kamizelki - Francja / KRIS AUS67; https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

  

Jak dowiedział się portal niezalezna.pl, podczas otwarcia sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów zgłosiła wniosek o przeprowadzenie debaty na temat kryzysu demokracji we Francji. W imieniu EKR wniosek przedstawił europoseł Ryszard Czarnecki.

Eurodeputowany PiS zwrócił uwagę, że gdy tak ochoczo debatowano nad rzekomo zagrożoną demokracja w Polsce, przegapiono to, co dzieje się we Francji.

Francja jest jednym z dwóch najważniejszych krajów UE. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni sytuacją w tym kraju - w ostatnie cztery weekendy na ulice francuskich miast wyszły setki tysięcy demonstrantów, ponad 2 tys. zostało aresztowanych, blisko 900 osób zostało rannych. Przed chwilą przyjęliśmy propozycję Grupy Zielonych, aby omawiać sytuację w Republice Czeskiej.

- mówił Ryszard Czarnecki.
 
Europoseł PiS przypomniał, że skoro wcześniej Parlament Europejski dyskutował na temat sytuacji w Rumunii, na Węgrzech, w Polsce, to teraz powinien zająć się ostatnimi wydarzeniami we Francji, ponieważ ta sytuacja jest ważna z punktu widzenia całej UE.
 
To są też nasze problemy, wydaje mi się, że taka debata jest konieczna, żeby uniknąć zarzutu hipokryzji, podwójnych standardów i że rozmawiamy tylko o krajach Europy Środkowo-Wschodniej a nie o krajach Europy Zachodniej, w tym Francji.
- mówił w Parlamencie Europejskim Ryszard Czarnecki.
 
Jak się dowiedzieliśmy Parlament Europejski nie poparł tego wniosku, jednak grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów zapowiada, że już w środę wystąpi do Konferencji Przewodniczących PE o przeprowadzenie debaty na temat kryzysu demokracji we Francji w czasie kolejnej sesji plenarnej.
 
Ponieważ od wielu dni ogniskuje to uwagę całego świata i dochodzi do bardzo niepokojących wydarzeń, brutalności policji, zatrzymań i ogólnego chaosu, więc jest oczywiste, że Parlament, który wcześniej reagował znacznie energiczniej w bardziej wątpliwych sytuacjach, powinien o tym porozmawiać.
- tłumaczy Ryszard Legutko, przewodniczący Grupy EKR.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, EKR

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl