Misiło - Petru, Gasiuk-Pihowicz - Lubnauer... Choć przyjaźnie się kończą, internet pamięta

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Dawniej przyjaciele, dzisiaj rywale. Po wczorajszym rozpadzie klubu Nowoczesnej, internauci przypominają przyjaźnie, które odeszły do lamusa. Piotr Misiło - wyrzucony z Nowoczesnej nie znalazł miejsca u boku Petru - przeszedł do klubu PO, Kamila Gasiuk-Pihowicz podpadła Lubnauer, która mówi o niej, że jest "politykiem wiecowym, ale w kuluarach daje się ogrywać”. Schetyna zaciera ręce, a internet... pamięta.

Wczoraj rozsypał się klub Nowoczesnej. Siedmiu posłów .N oraz wykluczony niedawno Piotr Misiło przeszło do klubu Platformy Obywatelskiej. Katarzyna Lubnauer w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" powiedziała, że Kamila Gasiuk-Pihowicz (która była szefową klubu Nowoczesnej) podjęła błędną, pozbawioną realizmu decyzję.

Pytana o to, co dla Nowoczesnej oznacza utrata siedmiu posłów, Lubnauer wskazała w odpowiedzi: "Kamila (Gasiuk-Pihowicz) to polityk wiecowy, ale w kuluarach daje się ogrywać". Podkreśliła jednocześnie, że większość posłów Nowoczesnej nie chce wspólnego klubu parlamentarnego PO i N.

- Wyrazili to podczas głosowania w Klubie Parlamentarnym Nowoczesnej. Takiego samego zdania są struktury naszej partii. Chcemy ścisłej współpracy Nowoczesnej z PO, ale nie utraty parlamentarnej podmiotowości. Siłą Koalicji Obywatelskiej musi być różnorodność, a nie podporządkowanie jednej partii. Musimy być atrakcyjni dla różnych wyborców, bogaci w mnogość poglądów, a nie tylko dla elektoratu Platformy

- tłumaczyła polityk.

Choć dzisiaj panie weszły na wojenną ścieżkę, jeszcze niedawno ich przyjaźń kwitła:


Podobnie wygląda dawna zażyłość Ryszarda Petru i Piotra Misiło. Kiedy ten ostatni został wyrzucony z Nowoczesnej Petru zapowiedział, że nie dołączy do jego nowej formacji Teraz!. 

- Nie jest to osoba, o której bym marzył w swoim ugrupowaniu. Życzę mu wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia

- powiedział w programie portalu Wirtualna Polska.

Przy okazji Ryszard Petru wspomniał, że Misiło był jednym z pierwszych, który zakwestionował jego przywództwo w Nowoczesnej. Nieco ponad rok temu Misiło zdecydował się wystartować w wyborach krajowych na szefa N. Kilka tygodni przed ogłoszeniem startu, Piotr Misiło przegrał wybory na szefa struktur regionalnych partii na Pomorzu Zachodnim.

A jeszcze kilka lat temu obaj panowie zgodnie bawili się na Święcie Pasztecika:

Jak widać, choć przyjaźnie się kończą, internet pamięta. I podsumowuje:

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Już ponad 4,5 tys. zatrzymanych protestujących we Francji

Zdjęcie ilustracyjne / Bobo Boom CC BY 2.0

  

Ponad 4,5 tys. osób zostało zatrzymanych we Francji od 17 listopada, kiedy rozpoczęły się protesty oddolnego ruchu „żółtych kamizelek” - wynika z najnowszych danych, przekazanych dziś przez francuską policję.

Łącznie siły porządkowe zatrzymały na terenie całego kraju 4 523 osoby.

4 099 osób zostało zatrzymanych na 48 godzin.

Tylko w minioną sobotę zatrzymano rekordową liczbę blisko 2000 osób, przy czym 1 709 zostało umieszczonych w areszcie na 48 godzin - precyzują źródła policyjne, na które powołuje się agencja AFP.[polecam:http://niezalezna.pl/249657-prezydent-francji-chce-wprowadzic-stan-wyjatkowy-ekonomiczny-i-spoleczny-chodzi-o-protesty]

Protesty „żółtych kamizelek” zaczęły się od sprzeciwu wobec zapowiadanej przez francuski rząd podwyżki od stycznia 2019 r. akcyzy na paliwo. Mimo że władze przed kilkoma dniami ogłosiły, że zawieszają jej wprowadzenie na cały rok 2019, sobotnie demonstracje nie ustały, a przyczyną niezadowolenia ich uczestników jest cała polityka gospodarcza rządu prezydenta Emmanuela Macrona.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl