Świetny występ Moniki Hojnisz! Polka na podium Pucharu Świata

Monika Hojnisz / By Marcus Cyron - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58317371

  

Monika Hojnisz zajęła drugie miejsce w słoweńskiej Pokljuce w biegu na 15 km w pierwszych indywidualnych zawodach Pucharu Świata w tym sezonie. 27-letnia Polka po raz drugi w karierze stanęła na podium tego cyklu.

Hojnisz, która zaliczyła jedno pudło podczas ostatniej wizyty na strzelnicy, straciła 5,9 sekundy do Ukrainki Julii Dżymy. Trzecie miejsce zajęła Czeszka Marketa Davidova, która uzyskała czas gorszy od triumfatorki o 16,5.

Hojnisz po raz drugi znalazła się na podium PŚ. W 2013 roku była trzecia w biegu ze startu wspólnego na 12,5 km w mistrzostwach świata w Novym Mescie, a wyniki te są zaliczane do klasyfikacji PŚ.

Kinga Zbylut w czwartek zajęła 57. miejsce, Magdalena Gwizdoń uplasowała się o dwie pozycje niżej, a Kamila Żuk była 90.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Minister Suski o przemówienii premiera. Wbił też szpileczkę opozycji - "po drugiej stronie muszą być dżentelmeni"

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Przemówienie pana premiera było bardzo dobre - krótkie, zwięzłe, z wieloma przykładami. (...) Można powiedzieć, że w przemówieniu było wiele elementów pozytywnych, w treści i formie - powiedział Niezalezna.pl Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Premiera.

Zbliża się posiedzenie Rady Europejskiej. Muszę mieć pewność, że mój rząd ma mandat, ma poparcie większości parlamentarnej. Dlatego składam wniosek o wotum zaufania na ręce pana marszałka

- mówił w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

W rozmowie z Niezalezna.pl szef Gabinetu Politycznego Premiera, Marek Suski ocenił, że "przemówienie pana premiera było bardzo dobre - krótkie, zwięzłe, z wieloma przykładami".

Przemówienie pokazało rozwój Polski, sukcesy rządów Prawa i Sprawiedliwości. Jednocześnie to przemówienie było trochę dowcipne, nie było takie sztywne, jak dotychczasowe przemówienia niektórych premierów. Przemówienia słuchało się z dużym zainteresowaniem, ale też bez znudzenia. Można powiedzieć, że w przemówieniu było wiele elementów pozytywnych, w treści i formie

- dodał.

Odnosząc się do tego, czy opozycja tym razem posłucha premiera i dojdzie do dialogu z rządem minister Marek Suski wskazał, że "są dwie wersje".

W wersji optymistycznej jest tak, że Polsce przydałaby się konstruktywna opozycja - tak, jak na świecie są dżentelmeńskie umowy między opozycją a rządem, że się atakują i krytykują, ale nie przekraczają pewnych granic.
Wersja realistyczna jest taka, że żeby taka umowa mogła być, to po drugiej stronie muszą być dżentelmeni

- wskazał szef Gabinetu Politycznego Premiera.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl