Przedsiębiorcy z regionu mają swojego rzecznika

/ Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], from Wikimedia Commons

  

Pierwszy lokalny oddział Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców został uroczyście otwarty w Krakowie. Jak podkreślił wicepremier Jarosław Gowin, przed instytucją stoi wiele zadań związanych z wprowadzaniem w życie Konstytucji Biznesu.

„Mamy pełną świadomość, że przed tą instytucją jest ogrom zadań, co tutaj dużo mówić - walki. Wolność wymaga ciągłej walki (…), Konstytucja Biznesu też jest tylko zespołem i zestawem mądrych, ale przepisów, teraz pytanie, w jaki sposób te przepisy będą wdrażane i interpretowane przez administrację państwową, skarbową i rozmaite urzędy”

- mówił wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego na otwarciu instytucji.

Jak podkreślił, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz pracownicy jego biura zostali powołani, by przejąć od przedsiębiorców ciężar tej walki.

„Oni rzeczywiście prowadzą tę walkę, jak komandosi zrzuceni na wrogi teren. Wrogi, bo najeżony rozmaitymi absurdami, nadmiarem przepisów, złą administracją, arbitralnie interpretowanym prawem przez urzędy i sądy (..). To jest to wielkie wyzwanie, które stoi przed ludźmi, którzy już teraz pracują”

- podkreślił Gowin.

Zaznaczył, że jego obecność na otwarciu krakowskiego oddziału jest „wyrazem wdzięczności i hołdu dla polskich przedsiębiorców”. „Wy jesteście solą polskiej ziemi, to wy tworzycie miejsca pracy, to z waszych podatków utrzymywane są edukacja, kultura, funkcjonowanie państwa i świętym obowiązkiem każdego rządu i urzędu państwowego i samorządowego jest tworzenie warunków do swobodnej, nieskrępowanej, twórczej działalności polskich przedsiębiorców” - podkreślił wicepremier.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców został powołany na sześcioletnią kadencję, aby chronić interesy mikro, małych i średnich firm (które stanowią 99,8 proc. podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w Polsce) oraz poprawić jakość otoczenia prawnego, w którym funkcjonują. Głównym zadaniem rzecznika jest wdrożenie w życie zapisów Konstytucji Biznesu. Funkcję tę sprawuje Adam Abramowicz.

Zaznaczył, że otwarcie biura w Krakowie jest przejawem decentralizacji działalności tego urzędu. Oddział zlokalizowany w stolicy Małopolski - wyjaśnił Abramowicz - będzie się zajmował wstępną analizą wniosków składanych do rzecznika przez przedsiębiorców, ich oceną i kierowaniem do dalszego procedowania.

Jak poinformował rzecznik, jego warszawskie biuro zostanie otwarte 19 grudnia. Planowane jest także uruchomienie placówek w Poznaniu, Gdańsku i Białymstoku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Premier o "rosnącej pozycji Polski w UE". "Często pytają mnie o to prezydenci i premierzy innych państw"

Mateusz Morawiecki / Twitter.com/@PremierRP

  

Kancelaria Premiera opublikowała spot, w którym Mateusz Morawiecki odpowiada na pytanie o przyszłość Polski w Unii Europejskiej. - Jesteśmy w Unii Europejskiej, należymy do niej i jest naszą przyszłością. Potrafimy być w Unii Europejskiej bardzo skuteczni - powiedział szef rządu.

W udostępnionym na Twitterze przez Kancelarię Premiera nagraniu, Mateusz Morawiecki zapytany został o to, czy rząd ma zamiar wyprowadzić Polskę z UE, ponieważ tak interpretowane są niektóre wypowiedzi polityków partii rządzącej. 

- To jest oczywiście piramidalna bzdura, czy jak mówi się teraz - absolutny fake news. My jesteśmy w Unii Europejskiej, należymy do niej i UE jest nasza przyszłością. Potrafimy być w Unii Europejskiej bardzo skuteczni, np. w kwestii przymusowej relokacji uchodźców, gdzie wynegocjowaliśmy pełną dobrowolność, ale także w obszarze negocjacji budżetowych. Tutaj pokazujemy, z każdym kolejnym spotkaniem, że będzie przyrost środków względem pierwotnego planu Komisji Europejskiej

- odpowiedział premier Morawiecki.

Szef rządu zaznaczył, że Polska ma "bardzo dobrą, rosnącą pozycję w UE".

- Być może to się niektórym nie podoba, ale na pewno służy to interesom Polski i na pewno jest to w interesie Polski, byśmy w UE trwali i pozostali

- stwierdził Mateusz Morawiecki.

Przypomniał, że w 2019 r. przypada 15. rocznica wstąpienia Polski do UE. 

- Chcemy z radością ją celebrować (...). Warto też podkreślić naszą skuteczność i to, że w rozmowach z różnymi premierami i prezydentami jestem pytany o to, jak zrobiliśmy to, że w taki sposób dbamy o nasze dochody, że jednocześnie mamy środki na politykę społeczną, rozwojową, ale w tym samym czasie maleje nam deficyt budżetowy. To pokazuje, że stajemy się bardzo ważnym rozmówcą, że - mogę to powiedzieć - edukujemy innych, w jaki sposób prowadzić politykę gospodarczą

- podkreślił premier.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl