Jakubiak: To, co zrobiła Nowoczesna to przykład politycznej schizofrenii. Oszukali swoich wyborców

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Dziwię się, że Nowoczesna idąc ze sztandarami "precz z PO" nagle idzie do PO. To dla mnie przykład jakiejś politycznej schizofrenii. Oszukali swoich wyborców idąc przeciwko PO, a teraz są w PO - mówił w rozmowie z niezalezna.pl poseł Marek Jakubiak.

Wczoraj klub PO zmienił nazwę na Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska; dołączyło do niego osiem osób: siedmioro dotychczasowych posłów Nowoczesnej, w tym dotychczasowa szefowa klubu tej partii Kamila Gasiuk-Pihowicz, a także Piotr Misiło - wyrzucony w ubiegłym tygodniu z Nowoczesnej. Oznacza to, że klub Nowoczesnej przestał istnieć i stał się kołem. Wiceszefową klubu PO-KO została Gasiuk-Pihowicz.

- Już w lutym mówiłem, że dojdzie do separacji i w końcu do niej doszło. I tak długo wytrzymali. Część Nowoczesnej to ludzie, którzy byli w PO i znów są w PO, a część ludzi była po to, żeby kontestować to, co robi PO

- ocenił w rozmowie z Niezalezna.pl poseł Marek Jakubiak.

Poseł podkreślił, że "mniej więcej połowa Nowoczesnej przyszła do Sejmu z tego powodu co ja - przeciwko władzy PO".

Dziwię się, że Nowoczesna idąc ze sztandarami "precz z PO" nagle idzie do PO. To dla mnie przykład jakiejś politycznej schizofrenii. Oszukali swoich wyborców idąc przeciwko PO, a teraz są w PO

- dodał. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Podłość Tuska wobec May. Uderzył w słaby punkt, kiedy najmniej oczekiwała

Theresa May / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Dziś premier Wielkiej Brytanii Theresa May, która od miesięcy boryka się z problematycznymi negocjacjami ws. Brexitu, oświadczyła że rząd przełożył planowane na jutro głosowanie w parlamencie nad projektem umowy wyjścia kraju z Unii Europejskiej. Już kilka godzin po tym szefowa brytyjskiego rządu otrzymała kolejny cios… Szef RE Donald Tusk napisał na Twitterze, że zdecydował o zwołaniu szczytu UE ws. Brexitu w czwartek. Jak podkreślił, „nie ma mowy” o renegocjacji porozumienia UE z W. Brytanią ws. Brexitu, czyli zabrał May jeszcze jedną szansę na „ucieczkę”.

Szefowa brytyjskiego rządu przyznała, że gdyby obecna propozycja umowy z UE została poddana pod głosowanie już jutro, to zakończyłoby się ono „porażką (rządu) z wysoką różnicą głosów”. May, szefowa Partii Konserwatywnej, podkreśliła, że „słuchała bardzo uważnie tego, co było powiedziane w tej izbie i poza nią” na temat proponowanego porozumienia, w szczególności krytyki dotyczącej tzw. mechanizmu awaryjnego dotyczącego Irlandii Północnej.

Ktokolwiek to poprowadzi [proces wyjścia Wielkiej Brytanii z UE], będzie miał ten sam problem z większością [w parlamencie, której obecnie nie ma premier May] i będzie musiał negocjować z Demokratyczną Partią Unionistyczną (DUP) [koalicjant Partii Konserwatywnej (CP) w rządzie w Londynie i partia rządząca w Irlandii Północnej]. Więc pani May nie może, jak to kiedyś robili byli premierzy – Margaret Thatcher czy Tony Blair – po prostu podjąć decyzji i jej wprowadzić. Oni mieli wystarczająco dużą większość. Ona musi negocjować wszystko, każdy podpunkt, i tak samo musiałby każdy w jej sytuacji

- mówiła w niedawnym wywiadzie dla „Gazety Polskiej Codziennie” Ann Noreen Widdecombe – brytyjska emerytowana poseł z Partii Konserwatywnej. Była członkiem parlamentu przez ponad 20 lat (1987–2010). W 1993 r. przeszła z anglikanizmu na katolicyzm.

CZYTAJ WIĘCEJ: Unia Europejska w końcu wybuchnie

Jednak mimo trudnej sytuacji w samym Londynie na odcisk premier May zadecydował dziś na nadeptać Donald Tusk…

„Postanowiłem zwołać szczyt unijny w sprawie Brexitu w czwartek. Nie będziemy renegocjować umowy, w tym backstopu, ale jesteśmy gotowi porozmawiać o tym, jak ułatwić ratyfikację (umowy - przyp. red.) przez Wielką Brytanię. Ponieważ czas ucieka, omówimy również nasze przygotowanie do scenariusza bez umowy”

- napisał Tusk dziś wieczorem na Twitterze.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl