Beata Mazurek o "przystawce PO" i długach Nowoczesnej. Mocny komentarz!

Beata Mazurek / Fot.Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości nie ma wątpliwości, że Nowoczesna jest przystawką Platformy Obywatelskiej i było to wiadome od dawna. Beata Mazurek zastanawia się też, kto spłaci długi Nowoczesnej i sugeruje, że być może powinna zająć się tym... Platforma Obywatelska.

Klub Platformy Obywatelskiej zmienił wczoraj nazwę na Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Do klubu dołączyło osiem osób: siedmioro dotychczasowych posłów Nowoczesnej, w tym szefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz, a także Piotr Misiło, który został w ostatni piątek wyrzucony z Nowoczesnej. Oznacza to, że klub Nowoczesnej w Sejmie przestał istnieć i stał się kołem.

- Dawno było wiadomo, że Nowoczesna jest przystawką PO - komentowała dziś rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Podkreśliła jednocześnie, że przechodzenie z klubu do klubu nie jest w polityce niczym nowym. - Z całą pewnością Kamila Gasiuk-Pihowicz, jako przewodnicząca klubu poselskiego zadała nóż w plecy Katarzynie Lubnauer - stwierdziła Mazurek.

- Jestem ciekawa, czy posłowie Nowoczesnej przejście kolegów partyjnych do klubu PO-KO będą tak samo komentować i będą używać tak dosadnych słów, jak używali w stosunku do radnego Wojciecha Kałuży

- mówiła Mazurek.

Wojciech Kałuża, który choć startował do sejmiku województwa śląskiego z list Koalicji Obywatelskiej, zawiązał w tym sejmiku koalicję z PiS. Porozumienie programowe PiS z Kałużą umożliwiło PiS-owi stworzenie zarządu województwa – Kałuża został jego wicemarszałkiem. Politycy PO i Nowoczesnej mówili, że w sejmiku śląskim doszło do korupcji politycznej; oceniali, że radny Kałuża oszukał swoich wyborców.

Mazurek była pytana, czy w związku z tym, że Nowoczesna w Sejmie utraciła status klubu i stała się kołem, wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak (Nowoczesna) utraci swoją funkcję. - Nie rozmawialiśmy jeszcze na ten temat, nie rozważaliśmy takiej ewentualności. Ta decyzja i rozmowa przed nami - oświadczyła.

Mazurek spekulowała też, kto spłaci długi Nowoczesnej, jeśli partia przestanie istnieć.

- Być może zrobią zrzutkę publiczną kolejny raz. Być może ich zobowiązania w ramach różnych negocjacji przejmie PO

- dodała.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Doradca Donalda Trumpa zachwycony spotkaniem z polskim ministrem. "Oczekujemy, że zrobimy więcej"

John Bolton i Krzysztof Szczerski / Twitter.com/@PolishEmbassyUS

  

Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton, który wczoraj spotkał się w Waszyngtonie z ministrem Krzysztofem Szczerskim, napisał dzisiaj na Twitterze: "Świetne spotkanie wczoraj z Krzysztofem Szczerskim, szefem kancelarii polskiego prezydenta".

"Oczekujemy z satysfakcją, że w 2019 roku zrobimy razem więcej"

- dodał Bolton.

Szczerski powiedział dziennikarzom, że jego spotkania są „częścią misji zmierzającej do przekonania opinii publicznej i amerykańskich polityków do realizacji w praktyce deklaracji”, jaką prezydent Donald Trump i prezydent Andrzej Duda podpisali na zakończenie spotkania w Białym Domu 18 września. [polecam:https://niezalezna.pl/249975-minister-szczerski-z-wizyta-w-usa]

Głównymi tematami rozmowy Bolton-Szczerski miały być współpraca Polski z USA w dziedzinie bezpieczeństwa oraz kluczowe zagadnienie stałego rozmieszczenia sił amerykańskich w Polsce.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl