Pancerniacy szkolili się w Żaganiu

/ mat. 16. DZ / http://16dz.wp.mil.pl/pl/4_471.html

  

Od 12 listopada pododdziały 1. Brygady Pancernej szkoliły się na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Żagań. Podczas manewrów żołnierze doskonalili swoje umiejętności.

W ramach przyjętego harmonogramu szkolenia poligonowego dowódca 1. Brygady Pancernej przeprowadził ćwiczenie instruktażowo-metodyczne dla dowódców batalionów i dywizjonów na bazie ćwiczenia prowadzonego przez dowódcę 3. batalionu zmechanizowanego wraz z 5. kompanią zmechanizowaną - podaje oficjalny portal 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. 

Ćwiczenie osiągnęło zakładany cel szkoleniowy, jakim było doskonalenie umiejętności dowódców w przygotowaniu i prowadzeniu ćwiczeń taktycznych z kompanią - czytamy.

Podczas szkolenia żołnierze z 1.bz, 3.bz, 1.bcz oraz kompanii rozpoznawczej odbyli także strzelania bojowe z BWP-1, moździerzy oraz broni strzeleckiej. Następnie pododdziały brygady stanęły przed sprawdzianem, jakim było ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. Lampart 18, podczas którego sprawdzeniu podlegał 3. Zamojski batalion zmechanizowany.  W trakcie realizacji zadań pododdziały batalionu wykonywały szereg zadań taktycznych i ogniowych, które zostały ocenione przez dowódcę jednostki i kierownictwo ćwiczenia - informuje 16. DZ.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 16. DZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Połasił się na saszetkę. Jeszcze tego samego dnia został złapany

Policja / malopolska.policja.gov.pl

  

Kryminalni z Komisariatu Policji w Andrychowie zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież saszetki z pieniędzmi i dowodem osobistym.

Do zdarzenia doszło 10 grudnia br. w godzinach popołudniowych, w jednym ze sklepów na terenie Andrychowa. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę jednego z klientów, ukradł położoną na ladzie saszetkę, w której znajdowało się około 2500 złotych oraz dowód osobisty, po czym uciekł. Gdy pokrzywdzony zorientował się, że został okradziony poinformował andrychowski komisariat, którego funkcjonariusze od razu zajęli się sprawą  i przeprowadzili analizę monitoringu. Zebrali również informacje od pracowników sklepu i okradzionego mężczyzny, co pozwoliło na wytypowanie sprawcy, który jeszcze tego samego dnia został zatrzymany i trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

34-letni mieszkaniec gminy Andrychów usłyszał już zarzut kradzieży (art. 278 KK), do którego się przyznał. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Skradzione przedmioty wróciły do właściciela.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl