Mobilna odsłona Anakondy-18

/ mat. 12. SDZ. / https://12sdz.wp.mil.pl/pl/galleries/fotogaleria-fotop/mobilna-anakonda18-u/

  

Mobilne Stanowisko Dowodzenia (Mobile Command Group) 12. Batalionu dowodzenia Ułanów Podolskich jest przygotowane do pokonywania dużych odległości oraz zapewnienia łączności między dowódcą a podwładnymi. To jedna z części trzeciej fazy manewrów Anakonda-18.

MCG składa się ze specjalistów od łączności, osłony przeciwlotniczej, logistyki, a także z osobistej ochrony dowódcy dywizji. Dzięki zgraniu wszystkich elementów dowódca może w ruchu dowodzić swoimi wojskami nawet z odległości kilkuset kilometrów - czytamy na portalu 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. 

Trzeci etap Anakondy-18, trwający od 26 listopada to faza dowódczo-sztabowa, wspomagana komputerowo. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 12. SDZ.
Tagi

Wczytuję komentarze...

"Z mało jakich rzeczy jestem tak dumny". Tak premier Morawiecki odparł atak ws. ustawy o IPN

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

- Z mało jakich rzeczy jestem aż tak dumny, jak z deklaracji, którą udało nam się podpisać z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu - powiedział dziś w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki odniósł się do zjadliwych pytań dotyczących noweli ustawy o IPN. "Z mało jakich rzeczy jestem aż tak dumny, jak z deklaracji, którą udało nam się podpisać z panem premierem Netanjahu. Tam odbudowaliśmy właściwie pozycję Polski poprzez to, że Izrael mówi dzisiaj jednym głosem z Polską o winach niemieckich" - oświadczył premier. "To, na co w waszych czasach przymykaliście oczy, na polskie obozy śmierci, na to, że hańbiono polskie imię, my na to nie pozwalamy i na to nie pozwolimy" - podkreślił Morawiecki, zwracając się do posłów opozycji.

27 czerwca Sejm uchwalił, Senat przyjął bez poprawek, a prezydent podpisał nowelizację ustawy o IPN. Uchyla ona artykuły: 55a, który grozi karami grzywny i więzienia za przypisywanie polskiemu narodowi i państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie III Rzeszy i art. 55b, który głosi, że przepisy karne mają się stosować do obywatela polskiego oraz cudzoziemca - "niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu".

Jeszcze tego dnia premierzy Polski i Izraela: Mateusz Morawiecki w Warszawie oraz Benjamin Netanjahu w Tel Awiwie podpisali wspólną polsko-izraelską deklarację.

Podkreślono w niej, że relacje między Polską i Izraelem oraz między ich społeczeństwami "opierają się na głębokim zaufaniu i zrozumieniu" oraz współpracy "na arenie międzynarodowej, jak również w kwestiach związanych z zachowaniem pamięci i nauczaniem o Holokauście". [polecam:https://niezalezna.pl/249990-to-bylo-12-dobrych-miesiecy-eksperci-oceniaja-rok-rzadow-premiera-mateusza-morawieckiego]

Premier podczas dzisiejszego wystąpienia w Sejmie odpowiedział też na pytanie dotyczące podatków od korporacji międzynarodowych. "A myślicie państwo, że z czego tak pięknie rośnie CIT, skoro obniżyliśmy podatek CIT dla małych i średnich firm już wcześniej z 19 na 15 proc., a teraz z 15 na 9 proc.? Przecież właśnie z międzynarodowych wielkich korporacji i je opodatkowaliśmy; galerie handlowe, wielkie instytucje, wielkie domy handlowe, te, które wcześniej prawie wcale nie płaciły podatku, dzisiaj zaczęły płacić. Dużo trudniej jest uciekać do rajów podatkowych. Wprowadziliśmy takie reguły w ramach podatku CIT, że dzisiaj na koniec listopada plany osiągną prawie wartość całoroczną, a jeszcze za grudzień dojdzie kilka miliardów podatku CIT" - mówił szef rządu.

"Mamy wielki sukces w opodatkowaniu międzynarodowych korporacji, wiedzieliśmy jak się za nie wziąć od strony podatkowej, jak spowodować, żeby nie uciekały tak łatwo do rajów podatkowych jak w waszych czasach"

- dodał.

Szef rządu wskazał jednocześnie, że CIT to była "klęska" PO, dodając, że wpływy z tego podatku spadły za rządów poprzedników. "W tym roku będzie to ok 43 mld, czyli w ciągu 2-3 lat podnieśliśmy wpływy z tego podatku pomimo obniżki CIT dla wszystkich małych i średnich firm" - mówił.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl