"Skończą jak Ruch Palikota". Gryglas wymienia powody obecnego stanu Nowoczesnej

Nowoczesna / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Wygląda na to, że Nowoczesna podzieli los Ruchu Palikota z poprzedniej kadencji, ale taka jest już chyba specyfika polskiej polityki - wschodzą gwiazdy, są one sezonowe i zaraz spadają - ocenił w rozmowie z Niezalezna.pl poseł Porozumienia - Zbigniew Gryglas. Polityk w październiku 2017 r. opuścił Nowoczesną.

Obserwuję to z dużego dystansu, bo Nowoczesna to dla mnie dość zamierzchła przeszłość. Patrzę na to jednak z dużym smutkiem, bo jakiś sentyment pozostał. Nowoczesna była spontanicznym ruchem, który przyciągnął wiele osób - powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl poseł Zbigniew Gryglas.

Zdaniem polityka Porozumienia było kilka spraw, które doprowadziły Nowoczesną do obecnego stanu.

Po pierwsze - kwestia finansowa. Błąd, który odebrał finansowanie to dla każdej partii jest poważny cios. Po drugie - Madera. Po trzecie - poważna, ideologiczna sprawa - pamiętna konwencja z maja ubiegłego roku, kiedy to partia bardzo skręciła w lewo, deklarując nowe projekty ustaw dotyczące związków partnerskich czy liberalizacji aborcji i wiele osób o poglądach centrowych czy lekko konserwatywnych, nie mogło takiego kierunku zaakceptować. Po czwarte - koalicja z PO. Nowoczesna powstała w kontrze do PO, więc część osób była zdezorientowana tym, co się dzieje. Kierunek "anty-PiS" nie wystarczy, trzeba mieć dla Polski propozycję - wymienił.

W ocenie Zbigniewa Gryglasa "wygląda na to, że Nowoczesna podzieli los Ruchu Palikota z poprzedniej kadencji, ale taka jest już chyba specyfika polskiej polityki - wschodzą gwiazdy, są one sezonowe i zaraz spadają".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trwa obława na zamachowca w Strasburgu. Policjanci grupami wchodzą do domów

Strasburg / tvp.info/screenshot

  

W strasburskiej dzielnicy Neudorf trwa duża operacja policyjna, w której udział bierze m.in. grupa interwencyjna RAID - podaje agencja AFP. To tam we wtorek urwał się ślad za zamachowcem, który dokonał ataku w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego.

Na miejscu jest wiele samochodów policyjnych. Zablokowano ruch w pobliżu dzielnicy. Widać tam również w pełni uzbrojonych policjantów, którzy grupami wchodzą do domów.

W wyniku wtorkowego zamachu zmarły trzy osoby, a kilkanaście zostało rannych, w tym polski obywatel.

Napastnik jest poszukiwany. Policja zidentyfikowała podejrzanego jako urodzonego w Strasburgu 29-letniego Cherifa Chekatta. Sprawca był notowany w tzw. kartotece "S", co oznacza, że mógł stanowić "zagrożenie terrorystyczne".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl