"Uchodźcy" szturmują Hiszpanię. Ogromny wzrost liczby nielegalnych imigrantów z Afryki!

/ Devanath

  

Liczba migrantów, którzy między styczniem a listopadem 2018 r. dotarła do Hiszpanii w sposób nielegalny, wzrosła w porównaniu z analogicznym okresem 2017 r. aż o 165 proc. - poinformowały hiszpańskie media, przytaczając alarmujące dane MSW w Madrycie.

Ze statystyk resortu wynika, że tylko w jedenastu miesiącach 2018 r. do Hiszpanii nielegalnie dostało się w sumie ponad 59 tys. osób.

Najwięcej migrantów przeprawiło się morzem z Maroka lub Algierii do południowej i południowo-wschodniej części kraju. Część przybyszów od strony marokańskiej dotarła łodziami na teren hiszpańskich terytoriów w Afryce Północnej, Ceuty i Melilli.

MSW szacuje, że do 30 listopada br. samymi łodziami do Hiszpanii przypłynęły ponad 52 tys. nielegalnych migrantów. Oznacza to, że w porównaniu z 11 miesiącami ub.r. nastąpił blisko trzykrotny wzrost liczby migrantów, którzy dostali się na terytorium Hiszpanii drogą morską bez ważnych dokumentów. Najwięcej przypłynęło ich na archipelag Balearów - łącznie ponad 1800 łodzi przetransportowało tam 50,3 tys. przybyszów z Czarnego Lądu.

W tym samym czasie przez ogrodzenia graniczne z Marokiem do Melilli i Ceuty dostało się 6,3 tys. migrantów> Do enklaw tych wdarło się odpowiednio 4,4 tys. i 1,9 tys. osób.

W listopadzie br. szef hiszpańskiego MSW Fernando Grande-Marlaska udał się do Rabatu, by omówić współpracę graniczną między obu krajami. Negocjował m.in. usprawnienie deportacji do Maroka obywateli tego kraju, w tym szczególnie dzieci przebywających bez opieki w Hiszpanii.

Jego resort szacuje, że obecnie na terytorium Hiszpanii przebywać może bez opieki około 12 tys. nielegalnych niepełnoletnich migrantów pochodzenia marokańskiego. MSW wskazuje też na Maroko i Algierię jako kraje, których obywatele najliczniej wdzierają się do Hiszpanii.

Rządzący od czerwca Hiszpanią socjaldemokratyczny gabinet Pedra Sancheza - mimo pierwotnie realizowanej polityki "otwartych drzwi" dla migrantów - zaostrzył w ostatnich miesiącach politykę ich przyjmowania. W ostatnich tygodniach MSW w Madrycie nakazało przeprowadzenie kilku masowych deportacji afrykańskich migrantów do Maroka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dzieci z hospicjum odwiedziły policjantów. Były prezenty i zabawa

Policja / malopolska.policja.gov.pl

  

6 grudnia odbyła się świąteczna akcja charytatywna policjantów Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Po raz drugi krakowscy policjanci OPP podjęli bezpośrednią współpracę z Małopolskim Hospicjum dla Dzieci przy ul. Odmętowej.

Oddział Prewencji Policji w Krakowie odwiedzili podopieczni Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Odmętowej. Gości przywitał m.in. Dowódca OPP – mł. insp. Jarosław Nowak w towarzystwie przedstawicieli czterech kompani oraz Przewodniczącego ZT NSZZP asp. szt. Artur Kochan.

Przybyli mieli okazję porozmawiać z pełniącymi służbę w małopolskiej jednostce policjantami i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Rodzice oraz ich pociechy zapoznali się także ze sprzętem, który funkcjonariusze Oddziału Prewencji używają w codziennej służbie. W trakcie mikołajkowego spotkania dzieci były bardzo zainteresowane nowym otoczeniem i nie bały się kontaktu ze wzruszonymi policjantami.

Podobnie jak w ubiegłym roku, funkcjonariusze przekazali prezenty dla kilku rodzin wyznaczonych przez zespół Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Podarunki zakupione zostały ze środków pieniężnych zebranych w trakcie corocznej zbiórki zgodnie z prośbami zawartymi w listach do Świętego Mikołaja.

Policjanci nie zapomnieli także o zakupie niezbędnych środków pielęgnacyjnych wskazanych przez pracowników hospicjum. Rodzice otrzymali od Zarządu Terenowego NSZZP skromne upominki za trud w codziennej opiece nad dziećmi oraz za bezwarunkową miłość, jaką je obdarzają. Ci ostatni jednostkę OPP opuszczali w bardzo dobrych humorach wiedząc, że nie był to czas stracony. Dzieci z pewnością na długo zapamiętają wizytę u policjantów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl