Wałęsa liczył na sensację? Nic z tego! Lot do Waszyngtonu przebiegał spokojnie

Lech Wałęsa podczas lotu do Waszyngtonu / twitter.com/mirek_szczerba

  

Część mediów w tonie sensacji donosiła o prośbie wystosowanej przez Lecha Wałęsę do Kancelarii Prezydenta Dudy o umożliwienie dotarcia na uroczystości pogrzebowe George’a H.W. Busha. W napięciu śledzono także Twitterową relację prowadzoną przez Wałęsę i... nic. Lot przebiegał spokojnie. Dyskusje na temat wspólnego lotu zamyka rzecznik prezydenta Dudy podkreślając, że „zabranie na pokład samolotu byłego prezydenta Lecha Wałęsy to bardzo ważny gest ze strony prezydenta Andrzeja Dudy”.

W środę rano (czasu polskiego) prezydent Andrzej Duda przybył do Waszyngtonu, gdzie weźmie udział w uroczystości pogrzebowej b. prezydenta USA George’a H.W. Busha; na pokładzie samolotu, którym leciał Duda, obecny był też b. prezydent Lech Wałęsa.

Samolot prezydencki wylądował, jest już w bazie St Andrews. Polskiego prezydenta witał szef protokołu Stanów Zjednoczonych.
- mówił prezydencki rzecznik Błażej Spychalski w radiowej Jedynce.

Pytany, czy na pokładzie samolotu zaplanowano rozmowy między Dudą a Wałęsą, Spychalski oświadczył, że „pewnie takie rozmowy miały miejsce, tym bardziej, że panowie prezydenci siedzieli obok siebie”. Zdaniem Spychalskiego, zabranie na pokład b. prezydenta „to bardzo ważny gest ze strony prezydenta Andrzeja Dudy”.

My jesteśmy ponad konfliktami, takimi politycznymi, bieżącymi w naszym kraju. Tu chodzi też o takie małe, ale znaczące gesty, to moim zdaniem bardzo ważne.
- mówił prezydencki rzecznik.
 
Swoistą relację z lotu prowadził za pośrednictwem Twittera Wałęsa. Najpierw informował o swojej gotowości do odlotu, a następnie zamieścił zdjęcie dowodzące, że jest już na pokładzie. Na czas podróży założył nawet okolicznościową koszulkę z napisem... „Konstytucja”.


W środę trumna ze zwłokami George’a H.W. Busha zostanie przewieziona z Kapitolu do Narodowej Katedry Kościoła Episkopalnego, gdzie o godz. 11 czasu miejscowego (godz. 17 w Polsce) rozpocznie się nabożeństwo żałobne. Udział w nim weźmie prezydent USA Donald Trump z małżonką, przedstawiciele rządów, dyplomaci i najbliżsi zmarłego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trwa obława na zamachowca w Strasburgu. Policjanci grupami wchodzą do domów

Strasburg / tvp.info/screenshot

  

W strasburskiej dzielnicy Neudorf trwa duża operacja policyjna, w której udział bierze m.in. grupa interwencyjna RAID - podaje agencja AFP. To tam we wtorek urwał się ślad za zamachowcem, który dokonał ataku w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego.

Na miejscu jest wiele samochodów policyjnych. Zablokowano ruch w pobliżu dzielnicy. Widać tam również w pełni uzbrojonych policjantów, którzy grupami wchodzą do domów.

W wyniku wtorkowego zamachu zmarły trzy osoby, a kilkanaście zostało rannych, w tym polski obywatel.

Napastnik jest poszukiwany. Policja zidentyfikowała podejrzanego jako urodzonego w Strasburgu 29-letniego Cherifa Chekatta. Sprawca był notowany w tzw. kartotece "S", co oznacza, że mógł stanowić "zagrożenie terrorystyczne".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl