Szwedzi dziękują strażakom z Polski. Wzruszająca kampania wizerunkowa

Straż Pożarna - zdjęcie ilustracyjne / facebook.com/Volvo-Trucks-Polska

  

Tego nie da się zapomnieć. Polscy strażacy, którzy pojechali na ratunek szwedzkim lasom, byli witani i żegnani w tym kraju z oklaskami. Nie zostało to zapomniane i po kilku miesiącach od zakończenia akcji ratunkowej. Szwedzka marka Volvo właśnie rozpoczęła kampanię wizerunkową pod hasłem „Strażacy - dziękujemy!”.

Jak pisał w lipcu br. portal niezalezna.pl, strażacy z Polski pojechali do Szwecji, by pomóc tamtejszym służbom w walce z pożarami w środkowej części kraju. W podróż wyruszyły 44 wozy ratowniczo-gaśnicze i prawie 140 strażaków. To, co rzuciło się w oczy mediom, to nieopisana wdzięczność Szwedów, którzy wyszli na ulice, by z radością przywitać Polaków.[polecam: https://niezalezna.pl/231343-nasi-juz-tam-sa-szwedzi-wyszli-na-ulice-by-przywitac-polskich-strazakow-wideo]

Cieszymy się, że wracamy do domu i do naszych rodzin - powiedział już po zakończeniu akcji dowódca polskich strażaków w Szwecji mł. brygadier Michał Langner z KG PSP. Na dzień przed powrotem Polaków szwedzka Cywilna Agencja Sytuacji Kryzysowych (MSB) opublikowała pełną trasę, którą dziś wracali nasi strażacy z prośbą do obywateli o podziękowanie im po ich drodze. W samym porcie strażaków uroczyście pożegnała Polonia.

Teraz szwedzka firma Volvo rozpoczęła kampanię wizerunkową, głównym elementem której są spoty, w których wystąpili polscy strażacy. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, emisja spotu inicjuje tydzień poświęcony polskiej Straży Pożarnej. Na profilu Volvo Trucks Polska w ramach kampanii umieszczane są zdjęcia i krótkie filmy poświęcone strażakom. Dodatkowo powstał film, w którym pokazano nowy nabytek strażaków z OSP Przybysławice i informacje o przekazaniu kontenera ćwiczebnego ufundowanego przez Volvo Trucks dla strażaków z gminy Miechów. Kampania jest połączona z nową filozofią marki Volvo – 4Poland, zgodnie z którą firma skupia się na tworzeniu produktów specjalnie na polski rynek.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl, wirtualnemedia.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent Francji chce wprowadzić „stan wyjątkowy ekonomiczny i społeczny”. Chodzi o protesty

Emmanuel Macron / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył, że gniew w kraju, którego emanacją są protesty "żółtych kamizelek", jest "głęboki i usprawiedliwiony", ale skrytykował "niedopuszczalną przemoc" podczas demonstracji. Obiecał przywrócić spokój "wszelkimi środkami".

We Francji w sobotę odbyły się kolejne protesty przeciwko wysokim kosztom utrzymania. W demonstracjach "żółtych kamizelek" w całej Francji wzięło udział około 136 tys. osób. W Paryżu ponownie doszło do starć uczestników protestów z siłami bezpieczeństwa. Jak podało w niedzielę rano francuskie MSW, aresztowano 1723 osoby, czyli znacznie więcej niż w trzy poprzednie soboty.[polecam:https://niezalezna.pl/249441-sytuacja-we-francji-naprawde-napieta-macron-chce-zgromadzic-wszystkie-sily-i-zwoluje-spotkanie]

Protesty "żółtych kamizelek" zaczęły się od sprzeciwu wobec zapowiadanej przez rząd podwyżce od stycznia akcyzy na paliwo. Mimo że władze przed kilkoma dniami ogłosiły, że zawieszają jej wprowadzenie na cały rok 2019, demonstracje nie ustały, a przyczyną niezadowolenia ich uczestników są wysokie koszty utrzymania i polityka gospodarcza Macrona. 

Prezydent Francji przerwał dzisiaj milczenie i wygłosił specjalne oświadczenie, w którym powiedział, że zwrócił się do rządu o podniesienie zagwarantowanej płacy minimalnej (SMIC) o 100 euro miesięcznie od stycznia 2019 roku. 

Jak podkreślił w wystąpieniu telewizyjnym, w ciągu 18 miesięcy pracy jego rządu nie można było rozwiązać tych problemów Francji, które narastały od 40 lat. Dodał, że wierzy, iż znajdzie wyjście z trudnej sytuacji kraju.

Prezydent zaznaczył, że chce ogłosić we Francji "stan wyjątkowy ekonomiczny i społeczny".

Zaapelował też do przedsiębiorstw, które mogą sobie na to pozwolić, by wypłaciły pracownikom premię na koniec roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl