Rostowski wezwany przed komisję ds. wyłudzeń VAT. Znamy termin jego przesłuchania

Jan Vincent-Rostowski / By Platforma Obywatelska RP from Polska - Minister Jacek Rostowski, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34319032

  

Jacek Rostowski został wezwany przed komisję na 10 grudnia - powiedział dzisiaj przewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. VAT Marcin Horała (PiS). Nie wiadomo czy się stawi - dodał. Wczoraj szef komisji zajmującej się wyłudzeniami VAT zapowiedział, że skieruje do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa urzędniczego przez Rostowskiego.

Marcin Horała pytany w Radiu PLUS o zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa urzędniczego przez byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego zaznaczył, że na 10 grudnia planowane jest posiedzenie komisji ds. VAT, na którym spodziewa się obecności byłego ministra.

Na pytanie o zarzuty wobec Rostowskiego, Horała odpowiedział, że chodzi o "przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków" w czasie, gdy ten zajmował urząd ministra finansów.

Horała powołał się jednocześnie na zeznania wiceminister finansów za rządu PO-PSL Elżbiety Chojny-Duch, która w środę stanęła przed komisją ds. VAT. Jak podkreślił, z jej zeznań wynika, że "Rostowski zlecał Sławomirowi Nowakowi praktyczne uzgodnienia co do prawa podatkowego podczas spotkań KPRM, gdzie podejmowano decyzje w sprawie kształtu polityki ministerstwa finansów".

- Z zeznań wynika, że Jan Rostowski zamontował w strukturze MF panią, która jednocześnie była pracownikiem dużej firmy doradztwa podatkowego. Wpływała na proces legislacyjny, mamy nawet mail z propozycjami resortu do ustawy o VAT, podpisany z nazwą firmy doradczej

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sensacyjne odkrycie w Dreźnie. Po wielu latach znaleziono... legitymację Putina!

Władimir Putin / fot Witwicki A/Gazeta Polska

  

Mijają lata, a dokumenty pozostają... Tak było w przypadku Władimira Putina. Niemiecki "Bild" informuje, że w Dreźnie znaleziono legitymację służbową Stasi wystawioną na nazwisko prezydenta Rosji. Stasi to Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwowego NRD. Okazuje się, że legitymacja dawała mu wiele przywilejów.

Obecny prezydent Rosji przebywał w latach 80. XX wieku w Dreźnie jako funkcjonariusz tamtejszej placówki radzieckiego Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego (KGB). "Bild" opublikował zdjęcie legitymacji "majora Władimira Putina" z jego podpisem i zdjęciem w cywilnym ubraniu oraz ze stempelkami, przedłużającymi co kwartał ważność dokumentu aż do końca 1989 roku.

Szef drezdeńskiego oddziału Urzędu Federalnego Pełnomocnika ds. Dokumentów Stasi Konrad Felber powiedział "Bildowi", że tego rodzaju legitymacja pozwalała jej właścicielowi na swobodne wchodzenie do biur Stasi i wychodzenie z nich. Czyniło to werbunek agentów łatwiejszym, gdyż Putin nie musiał nikomu mówić, że pracuje dla KGB.

Rosyjskie władze przyznały, że legitymacja może być autentyczna.

"W czasie istnienia Związku Radzieckiego KGB i Stasi były służbami partnerskimi i dlatego nie należy wykluczać także takiego wydania legitymacji"

- oświadczył rzecznik Putina Dmitrij Pieskow. [polecam:https://niezalezna.pl/248376-amerykanie-oskarzaja-putina-mattis-ponownie-probowal-ingerowac-w-nasze-wybory]

Już wcześniej niemieckie media informowały, że w lutym 1988 roku Putin otrzymał od ministra bezpieczeństwa państwowego NRD Ericha Mielkego brązowy Medal Zasługi Narodowej Armii Ludowej za osiągnięcia w "służbie w walce o pokój, w obronie ojczyzny i proletariackiego internacjonalizmu w latach bratniej współpracy tajnych służb NRD i Związku Radzieckiego przeciwko wspólnemu wrogowi".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl