Budka odpowie za pomówienia? Minister zapowiada konsekwencje prawne

Poseł Borys Budka / By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25225385

  

Oskarżenia posła PO Borysa Budki dotyczące sejmiku śląskiego są niczym nieuprawnione - ocenił dzisiaj szef KPRM Michał Dworczyk, odnosząc się do zapowiedzi posła PO dotyczącej zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa korupcji politycznej.

Przed dzisiejszą, pierwszą sesją sejmiku VI kadencji jeden z radnych wybranych z list Koalicji Obywatelskiej, rekomendowany przez Nowoczesną Wojciech Kałuża, dołączył do porozumienia programowego prawicy. Tym samym PiS zyskało większość w Sejmiku Woj. Śląskiego.

Na briefingu prasowym zorganizowanym w przerwie posiedzenia sejmiku b. minister sprawiedliwości, poseł PO Borys Budka zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa korupcji politycznej.

Dworczyk, komentując słowa posła Platformy na antenie Polskiego Radia 24, podkreślił, że są to "niczym nieuprawnione oskarżenia".

Myślę, że osoby, pod adresem których padają takie sformułowania, powinny rozważyć wejście na drogę sądową 

- powiedział.

Minister zaznaczył, że "naruszanie dóbr osobistych i takie ataki bezpodstawne nie mogą pozostawać bezkarne".

To nie jest tak, że politycy mogą obrażać inne osoby, nie licząc się z żadnymi konsekwencjami

- dodał.

Zdaniem Dworczyka "opozycja totalna przyzwyczaiła nas do tego, że w języku w przestrzeni publicznej pojawia się bardzo dużo słów obraźliwych". Jak mówił, te słowa interpretuje jako "przejaw bezsilności", a także "brak klasy".

Trzeba od czasu do czasu przegrać - taka jest polityka, takie jest życie - natomiast wtedy warto zachować klasę, zachować się honorowo. Tego politykom PO i Nowoczesnej dzisiaj zabrakło

- powiedział Dworczyk.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

NOWE fakty w sprawie Cherifa Chekatta. Pojawiły się informacje o powiązaniach sprawcy strzelaniny

Strasbourg, jarmark bożonarodzeniowy / twitter.com/KTHopkins screen

  

Powiązana z Państwem Islamskim agencja Amak opublikowała dzisiaj na swym portalu oświadczenie, z którego wynika, że zlikwidowany przez francuską policję terrorysta Cherif Chekatt był jednym z bojowników Państwa Islamskiego - podała SITE Intelligence Group.

SITE Group to amerykańska struktura wywiadowcza zajmująca się monitorowaniem aktywności islamistów w sieci.

Zgodnie z cytowanym przez nią komunikatem agencji Amak, Cherif Chekatt - sprawca strzelaniny na jarmarku bożonarodzeniowym w Strasburgu - "przeprowadził tę operację w odpowiedzi na apel przywódców Państwa Islamskiego, by uderzać w cele zlokalizowane na terytorium państw zaangażowanych po stronie międzynarodowej koalicji w walce z IS w Iraku oraz w Syrii".

29-letni Chekatt otworzył ogień w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w centrum miasta we wtorek. Podczas ataku życie straciły trzy osoby, a kilkanaście innych zostało rannych, w tym polski obywatel; troje rannych jest w stanie krytycznym.

Sprawca był uzbrojony w broń palną i nóż; mimo że został postrzelony, zdołał uciec z miejsca zbrodni. [polecam:http://niezalezna.pl/249854-zamachowiec-ze-strasburga-byl-poszukiwany-za-udzial-w-napadzie-podczas-ktorego-doszlo-do-zabojstwa]

Był notowany w tzw. kartotece "S", co oznacza, że mógł stanowić "zagrożenie terrorystyczne", śledczy skłaniają się więc ku koncepcji, że atak miał podłoże terrorystyczne. 

Dziś podczas policyjnej obławy w południowych dzielnicach Strasburga 29-letni Chekatt został zastrzelony po tym, gdy otworzył ogień do funkcjonariuszy. [polecam:http://niezalezna.pl/250215-sprawca-ataku-w-strasburgu-zastrzelony-akcja-policji-w-jednej-z-dzielnic-miasta-nowe-informacje]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl