Zarzuty dla 67-latka za molestowanie dzieci

/ pixabay.com

  

Dzięki pracy policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego gdańskiej komendy odpowiedzialności karnej nie uniknie 67-letni mężczyzna, który podejrzany jest o dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec dzieci. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i przesłuchany przez prokuratora, który ogłosił mu sześć zarzutów. Sąd aresztował mężczyznę na najbliższe miesiące. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pracowali nad sprawami dotyczącymi dopuszczenia się przez nieznanego wówczas mężczyznę do innych czynności seksualnych wobec dzieci. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pierwszą informację w tej sprawie otrzymali od dziennikarza portalu trojmiasto.pl, który w mediach społecznościowych natknął się na wpis o tym, że w gdańskim tramwaju starszy mężczyzna złapał za krocze małego chłopca. Wpis został zamieszczony przez świadka tego przestępstwa. 

Policjanci po otrzymaniu maila od razu zaczęli weryfikować wszystkie informacje na ten temat. Praca śledczych była utrudniona, ponieważ nikt nie złożył zawiadomienia w tej sprawie. Prowadzący sprawę policjanci zaczęli sprawdzać zapisy z kamer monitoringu, dotarli do pokrzywdzonego chłopca oraz do osób, które pod postem zamieściły wpisy świadczące o tym, że podejrzewany mężczyzna mógł dopuszczać się tych przestępstw od co najmniej kilku lat. Policjanci, którzy cały czas pracują nad tą sprawą przesłuchali kilkadziesiąt osób wśród których są świadkowie oraz osoby pokrzywdzone. Z informacji zdobytych przez policjantów wynika, że podejrzany o to przestępstwo mężczyzna dopuszczał się tego rodzaju zachowań w komunikacji miejskiej m.in. w tramwajach, autobusach na terenie miasta. 

Policjanci przeanalizowali zgromadzony materiał dowodowy, który pozwolił im na ustalenie tożsamości tego mężczyzny. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej i procesowej policjanci zdobyli materiał dowodowy, który pozwolił prokuratorowi na wydanie postanowienia o zatrzymaniu 67-latka. Policjanci wczoraj rano zatrzymali mieszkańca Gdańska w jego mieszkaniu i doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Gdańsk Wrzeszcz. Prokurator przesłuchał go i przedstawił mu zarzuty, które dotyczyły dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec sześciu osób małoletnich, zawnioskował również o aresztowanie mężczyzny, a sąd przychylił się do tego wniosku. Mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za przestępstwo z art. 200 par. 1 Kodeksu Karnego może grozić kara pozbawienia wolności do 12 lat. 

Sprawa jest rozwojowa, policjanci i prokuratorzy chcą dotrzeć do wszystkich osób pokrzywdzonych. Prokurator Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz w Gdańsku wydał postanowienie o zezwoleniu na ujawnienie wizerunku i danych osobowych mężczyzny, przeciwko któremu toczy się postępowanie przygotowawcze. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: pomorskapolicja.gov.pl

Wczytuję komentarze...

Czegoś takiego w postępowej Europie nie zobaczymy! Te rzeźby w Katarze robią wrażenie

rzeźby / youtube.com/printscreen

  

Dojeżdżający do jednego ze szpitali w Katarze od niedawna mogą podziwiać nietypowe widoki. To 14 rzeźb rozwijającego się dziecka w łonie matki. Dzieło budzi różne emocje, ale jedno jest pewne - w Europie czegoś takiego nie zobaczymy.

Dzieło zostało stworzone przez brytyjskiego artystę Damiena Hirsta. 14 ogromnych rzeźb z brązu przedstawia rozwój dziecka od poczęcia do narodzin. Cykl rzeźb o nazwie "The Miraculous Journey" (Cudowna podróż" kończy się figurą noworodka.

Rzeźby znajdują się przy wjeździe do nowego szpitala pediatrycznego w Sidrze w Doha.

Stworzono je już w 2013 r., ale zostały ukryte do czasu oficjalnego otwarcia szpitala pod koniec listopada bieżącego roku.

Internauci zwracają uwagę, że takich kontrowersyjnych rzeźb z pewnością nie zobaczymy w "postępowej Europie". 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: theguardian.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl