Pułapki pozytywnego myślenia

/ bearinthenorth

  

Nie sposób nie docenić dobrych skutków pozytywnego myślenia, generalnie rzecz biorąc jest ono zdecydowanie lepsze od myślenia negatywnego. Nie jest jednak panaceum na wszystkie problemy. Istnieją sytuacje, kiedy przynosi negatywne rezultaty.

Kiedy chcemy zachęcić się do większej aktywności, wyobrażamy sobie że: zdaliśmy egzamin, rozwiązaliśmy trudny problem, wyzdrowieliśmy itd. Taki mechanizm może przynieść negatywne rezultaty. Skupiamy się jedynie na celu, który w naszej wyobraźni już został osiągnięty, co z jednej strony umacnia naszą wiarę, że możemy go osiągnąć zaś z drugiej strony osłabia naszą motywację, bo w naszej wyobraźni osiągnęliśmy zamierzone zadanie.

O wiele lepiej skupić swoje myślenie na sposobie osiągania wyznaczonego celu, wyobrazić sobie cały proces realizacji zadania wraz z trudnościami, które mu towarzyszą. Taki sposób myślenia bardziej pobudzi naszą motywację i sprawi, że łatwiej i skuteczniej zaplanujemy osiągnięcie celu i łatwiej go zrealizujemy.

W jaki sposób można wykorzystywać swoje wyobrażenia w procesie stawiania i osiągania celów? Czy pozytywne myślenie zawsze pomaga w realizacji marzeń? Czy wyobrażanie sobie pozytywnego wyniku sprawi, że zostanie on osiągnięty? Jak korzystać z wyobraźni, aby ułatwić sobie proces realizacji pragnień i postanowień? Na powyższe i inne pytania odpowiada dr Ewa Jarczewska-Gerc w wywiadzie pt. Motywacja, efektywność, wytrwałość.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dzieci z hospicjum odwiedziły policjantów. Były prezenty i zabawa

Policja / malopolska.policja.gov.pl

  

6 grudnia odbyła się świąteczna akcja charytatywna policjantów Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Po raz drugi krakowscy policjanci OPP podjęli bezpośrednią współpracę z Małopolskim Hospicjum dla Dzieci przy ul. Odmętowej.

Oddział Prewencji Policji w Krakowie odwiedzili podopieczni Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Odmętowej. Gości przywitał m.in. Dowódca OPP – mł. insp. Jarosław Nowak w towarzystwie przedstawicieli czterech kompani oraz Przewodniczącego ZT NSZZP asp. szt. Artur Kochan.

Przybyli mieli okazję porozmawiać z pełniącymi służbę w małopolskiej jednostce policjantami i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Rodzice oraz ich pociechy zapoznali się także ze sprzętem, który funkcjonariusze Oddziału Prewencji używają w codziennej służbie. W trakcie mikołajkowego spotkania dzieci były bardzo zainteresowane nowym otoczeniem i nie bały się kontaktu ze wzruszonymi policjantami.

Podobnie jak w ubiegłym roku, funkcjonariusze przekazali prezenty dla kilku rodzin wyznaczonych przez zespół Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Podarunki zakupione zostały ze środków pieniężnych zebranych w trakcie corocznej zbiórki zgodnie z prośbami zawartymi w listach do Świętego Mikołaja.

Policjanci nie zapomnieli także o zakupie niezbędnych środków pielęgnacyjnych wskazanych przez pracowników hospicjum. Rodzice otrzymali od Zarządu Terenowego NSZZP skromne upominki za trud w codziennej opiece nad dziećmi oraz za bezwarunkową miłość, jaką je obdarzają. Ci ostatni jednostkę OPP opuszczali w bardzo dobrych humorach wiedząc, że nie był to czas stracony. Dzieci z pewnością na długo zapamiętają wizytę u policjantów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl