Posłanka z nowej partii Petru poszła do programu Rachonia. Na reakcję Neumanna nie trzeba było długo czekać

Joanna Schmidt / screen TVP Info

  

Wczoraj były lider Nowoczesnej, Ryszard Petru, ogłosił utworzenie nowej partii o nazwie Teraz!, w skład której wchodzą m.in. byli politycy Nowoczesnej. Dzisiaj jedna z przedstawicielek nowego ugrupowania, Joanna Schmidt, była gościem programu "Woronicza 17" Michała Rachonia. Fakt przyjęcia zaproszenia do programu szczególnie ubódł szefa klubu parlamentarnego PO, Sławomira Neumanna, który zamieścił na Twitterze pełen oburzenia wpis.

Wczoraj Ryszard Petru oraz Joanna Scheuring-Wielgus ogłosili powołanie do życia nowej partii politycznej - Teraz!, w której skład jak na razie obok założycieli wchodzi również Joanna Schmidt. Wszyscy troje są w Sejmie członkami koła Liberalno-Społeczni, a w przeszłości związani byli z Nowoczesną, gdy jeszcze na jej czele stał właśnie Petru.

Politolodzy nowej inicjatywie Petru i spółki nie wróżą wielkiego sukcesu.

- Jak sądzę, Ryszard Petru po tej inicjatywie znów może stać się w niekorzystny dla siebie sposób (...) bohaterem internetowych memów

- stwierdził Rafał Chwedoruk.

Jedna z członkiń partii Teraz!, Joanna Schmidt, postanowiła przyjąć zaproszenie do programu Michała Rachonia "Woronicza 17". Bardzo nie spodobało się to Sławomirowi Neumannowi, szefowi klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, który zamieścił na Twitterze taki oto wpis:

Przedstawiciele tzw. "totalnej opozycji" postanowili w maju tego roku zbojkotować program Rachonia. Akcja polityków przyniosła efekt chyba całkiem odmienny od zamierzonego. Oglądalność kolejnych po bojkocie wydań programu...wzrosła. [https://niezalezna.pl/225710-totalna-opozycja-wycofuje-sie-z-medialnej-dyskusji-bojkotuja-woronicza-17-z-powodu-prowadzacego]. 

- Jesteśmy za tym, by wzmocnić koalicję, ale nie pod parasolem Koalicji Obywatelskiej, bo ta pokazuje, że Platforma Obywatelska wchłania i w przypadku Nowoczesnej widać, że ta partia utraciła swoją tożsamość

- mówiła dziś w programie Michała Rachonia Joanna Schmidt.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl, TVP Info

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zamachowiec ze Strasburga był poszukiwany. Za udział w napadzie, podczas którego doszło do zabójstwa

/ World News Nest

  

Cztery osoby zginęły a 11 zostało rannych we wtorek po południu w strzelaninie, która miała miejsce w Strasburgu. Premier Francji Edouard Philippe uruchomił międzyresortowy gabinet kryzysowy, który ma monitorować sytuację. Napastnik nadal pozostaje nieuchwytny.

Ogień do ludzi w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w centrum miasta otworzył samotny mężczyzna, który był uzbrojony w broń palną i nóż. Zanim zbiegł z miejsca zdarzenia, został postrzelony przez policję, która zaczęła go ścigać.

Śledczy skłaniają się ku koncepcji, że atak miał podłoże terrorystyczne. France TV Info podało, że sprawca miał tzw. kartotekę "S", co oznacza, że mógł stanowić "zagrożenie terrorystyczne". W mieście wdrożono tzw. Biały Plan, który oznacza stan pełnej gotowości dla służb ratunkowych i szpitali i wdrażany w wypadku zamachów terrorystycznych, katastrof i epidemii.

Policja ustaliła, że sprawca zamachu to 29-letni mieszkaniec miasta, który był poszukiwany w związku z rabunkiem. Agencje podały, że mężczyzna ten miał być we wtorek rano zatrzymany przez żandarmerię za udział w napadzie rabunkowym, podczas którego doszło do zabójstwa

Tuż po strzelaninie gmach Parlamentu Europejskiego został zablokowany. Nikt nie mógł opuścić budynku, pracowników ostrzeżono SMS-ami. Jednak przewodniczący PE Antonio Tajani wkrótce oświadczył na Twitterze, że Parlament nie przerywa pracy i nie zamierza poddać się terroryzmowi ani dać się zastraszyć.

Słowa potępienia dla tego aktu terrorystycznego wyraził na Twitterze także przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, który podkreślił, że Strasburg jest miastem ściśle symbolizującym pokój i demokrację. "To wartości, których zawsze będziemy bronić. Komisja całkowicie wspiera Francję" - napisał Juncker.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl