Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Trwa kiepska passa polskich piłkarzy. Porażka z Czechami stała się faktem

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek poczeka jeszcze na pierwsze zwycięstwo w tej roli. Mimo, że dzisiejszy mecz z Czechami nie był bardzo słaby w wykonaniu naszej kadry, to jednak biało-czerwoni mieli mocno zwichrowane celowniki i przegrali ten mecz 0:1.

Jerzy Brzęczek

Już w pierwszej akcji Czesi mogli zaskoczyć Skorupskiego, lecz bramkarz naszej reprezentacji był na posterunku i obronił groźny strzał z 16. metra. W 10. minucie to biało-czerwoni mogli odpowiedzieć, lecz po świetnej akcji Klich przeniósł piłkę nad bramką. Siedem minut później groźnie uderzał Dockal, ale piłka minęła polską bramkę.

Aktywny był Klich, w 29. minucie oddał on celny strzał na bramkę, lecz bez efektu. Na minutę przed końcem pierwszej połowy groźnie uderzał Frankowski, lecz Pavlenka obronił jego uderzenie.

Druga połowa zaczęła się fatalnie. W 52. minucie Jankto wyprowadził Czechów na prowadzenie, dobijając strzał Schicka. Polacy rzucili się do odrabiania strat i stwarzali sobie wiele sytuacji bramkowych. Najkorzystniejszej nie wykorzystał Robert Lewandowski, który znalazł się sam na sam... z bramką, lecz piłka podskoczyła na kępie trawy i polski snajper w nią nie trafił.

W 67. minucie to Czesi powinni prowadzić 2:0, lecz najpierw dobrze bronił Skorupski, a później piłkę z linii bramkowej wybił Jan Bednarek. Polacy dwukrotnie zagrozili jeszcze bramce Czechów. Na kwadrans przed końcem meczu Pavlenka odbił strzał Klicha, a w doliczonym czasie gry podobną interwencją popisał się po strzale "Lewego" z rzutu wolnego.

Niestety, przegrywamy z Czechami 0:1, a Jerzy Brzęczek wciąż czeka na pierwszą wygraną. Dodatkowo, przegraliśmy trzeci mecz z rzędu, a to nie jest dobry prognostyk. Przed sztabem szkoleniowym naszej kadry sporo analizy, by ten trend odwrócić już w najbliższym meczu z Portugalią.

Źródło: niezalezna.pl