Struzik się zasmuci. PO dziękuje i woli swojego człowieka…

Adam Struzik / Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Jestem kandydatem PSL na marszałka woj. mazowieckiego – był jeszcze wczoraj pewien swojej pozycji Adam Struzik (PSL). Jednak okazuje się, że dotychczasowy koalicjant ludowców ma inne plany… - Naturalnym kandydatem byłby Marcin Kierwiński - ocenił Jan Grabiec (PO) pytany, czy Platforma ma kandydata na marszałka Mazowsza. Stwierdził, że Struzik jest zasłużonym marszałkiem, ale układ sił w sejmiku mazowieckim jest inny niż 4 lata temu. Zastrzegł, że rozmowy trwają.

Rzecznik PO został zapytany dziś w radiu RMF FM, czy Adam Struzik jest dla PO „oczywistym” kandydatem na marszałka woj. mazowieckiego.

Trwają na ten temat rozmowy. (Struzik) jest wieloletnim, zasłużonym marszałkiem, ale układ sił dzisiaj w sejmiku mazowieckim wygląda inaczej niż cztery lata temu

- powiedział.

W 51-osobowym sejmiku województwa mazowieckiego w tegorocznych wyborach najwięcej mandatów zdobyło PiS - 24, ale nie daje to temu ugrupowaniu większości. Koalicja Obywatelska zdobyła 18, PSL – 8, a Bezpartyjni Samorządowcy - 1. Grabiec podkreślił, że Koalicja Obywatelska uzyskała bardzo dobry wynik. W 2014 r. kadencji PSL uzyskało 16 mandatów, a PO - 15.

Pytany, czy PO ma kandydata na marszałka na Mazowszu odpowiedział, że „naturalnym kandydatem byłby szef struktur warszawskich (PO) Marcin Kierwiński”. - Ale - jak mówiłem - rozmowy się toczą na ten temat - dodał rzecznik PO.

Dopytywany, czy Kierwiński - który jest posłem PO - chciałby objąć funkcję marszałka województwa i odejść z Sejmu, Grabiec powiedział, że Kierwiński był już kiedyś wicemarszałkiem województwa mazowieckiego. Dopytywany, czy jednak Kierwiński chciałby wrócić do pracy w samorządzie, rzecznik PO odparł, że to pytanie do Kierwińskiego.

Ocenił przy tym, że każdy, kto był samorządowcem, „kto czuł na sobie te odpowiedzialność za los swojej lokalnej czy regionalnej ojczyzny”, wie jak ważna jest to sprawa. - Marcin Kierwiński jest bardzo dobrze wspominany przez samorządowców na Mazowszu bez względu na to z jakiej partii pochodzą, czy są bezpartyjni, czy związani z PSL, czy z PO, czy z PiS - dodał Grabiec.

Zastrzegł ponownie, że rozmowy trwają. - Może za kilkanaście godzin, może za kilka dni poznamy ich wyniki - powiedział Grabiec.

Wczoraj sejmik mazowiecki zebrał się na ostatniej sesji obecnej kadencji. Na pytanie, czy będzie kolejną kadencję marszałkiem, Struzik powiedział we wtorek, że jest kandydatem PSL na marszałka woj. mazowieckiego.[czytaj:https://niezalezna.pl/245404-struzik-sie-chwali-swymi-dokonaniami]

Jestem kandydatem PSL na marszałka woj. Mazowieckiego. Trwają rozmowy dot. koalicji w sejmiku, współpraca PO i PSL przebiegała bardzo efektywnie. Mam nadzieję, że najbliższe 5 lat też będzie w tych relacjach koalicyjnych

- przekonywał Struzik.

Struzik - polityk PSL, wiceprezes tej partii, w przeszłości senator - funkcję marszałka woj. mazowieckiego sprawuje od 2001 r.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

NOWE fakty w sprawie Cherifa Chekatta. Pojawiły się informacje o powiązaniach sprawcy strzelaniny

Strasbourg, jarmark bożonarodzeniowy / twitter.com/KTHopkins screen

  

Powiązana z Państwem Islamskim agencja Amak opublikowała dzisiaj na swym portalu oświadczenie, z którego wynika, że zlikwidowany przez francuską policję terrorysta Cherif Chekatt był jednym z bojowników Państwa Islamskiego - podała SITE Intelligence Group.

SITE Group to amerykańska struktura wywiadowcza zajmująca się monitorowaniem aktywności islamistów w sieci.

Zgodnie z cytowanym przez nią komunikatem agencji Amak, Cherif Chekatt - sprawca strzelaniny na jarmarku bożonarodzeniowym w Strasburgu - "przeprowadził tę operację w odpowiedzi na apel przywódców Państwa Islamskiego, by uderzać w cele zlokalizowane na terytorium państw zaangażowanych po stronie międzynarodowej koalicji w walce z IS w Iraku oraz w Syrii".

29-letni Chekatt otworzył ogień w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w centrum miasta we wtorek. Podczas ataku życie straciły trzy osoby, a kilkanaście innych zostało rannych, w tym polski obywatel; troje rannych jest w stanie krytycznym.

Sprawca był uzbrojony w broń palną i nóż; mimo że został postrzelony, zdołał uciec z miejsca zbrodni. [polecam:http://niezalezna.pl/249854-zamachowiec-ze-strasburga-byl-poszukiwany-za-udzial-w-napadzie-podczas-ktorego-doszlo-do-zabojstwa]

Był notowany w tzw. kartotece "S", co oznacza, że mógł stanowić "zagrożenie terrorystyczne", śledczy skłaniają się więc ku koncepcji, że atak miał podłoże terrorystyczne. 

Dziś podczas policyjnej obławy w południowych dzielnicach Strasburga 29-letni Chekatt został zastrzelony po tym, gdy otworzył ogień do funkcjonariuszy. [polecam:http://niezalezna.pl/250215-sprawca-ataku-w-strasburgu-zastrzelony-akcja-policji-w-jednej-z-dzielnic-miasta-nowe-informacje]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl