Wsparcie dla rodzin zastępczych. Rusza specjalna akcja

/ Pezibear

  

Pierwsze z blisko dwóch tysięcy pluszowych kangurzyc zostało przekazanych w środę do opolskich instytucji zajmujących się pomocą w adopcji. Jak informuje Violetta Ruszczewska z opolskiego urzędu marszałkowskiego, akcja ma na celu wsparcie rodzin zastępczych.

Maskotki będą wręczane dzieciom podczas ich odbioru z domu rodzinnego. Do zabawek dołączą maskotki giganty i przebranie sympatycznej kangurzycy. Te natomiast towarzyszyć będą dzieciom podczas stresujących doświadczeń. Planuje się także ich wykorzystanie m.in. podczas pikników na rzecz rodzicielstwa zastępczego.

Organizatorem akcji jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu, który prowadzi kampanię na rzecz małżeństw, decydujących się na pełnienie funkcji rodzin zastępczych.

Kangurzyce to jedynie cześć dużego projektu, w którym uczestniczą gminy, powiaty, organizacje pozarządowe. Mamy wielu partnerów, 42 zadania, a wartość to 12 milionów złotych. Na poziomie gminy działamy w zakresie prewencyjnym wobec rodzin mających problemy, a powiatu, jak chodzi o pieczę zastępczą. Szerzymy idee rodzicielstwa zastępczego, którego bardzo brakuje w województwie opolskim, a jest ważne z punktu widzenia dzieci pozbawionych domu rodzinnego

– wyjaśnia ideę akcji Agnieszka Gabruk, zastępca dyrektora w opolskim ROPS.

Maskotki trafią do wszystkich powiatowych centrów pomocy rodzinie w województwie opolskim. Pomysłodawcy maskotki zaznaczają, że kangurzyca ma kieszeń, w której nosi potomstwo, dlatego właśnie to zwierzę zostało wybrane za symbol rodziny. Kampania jest realizowana w ramach projektu pn. "Bliżej rodziny i dziecka - wsparcie rodzin przeżywających problemy opiekuńczo-wychowawcze oraz wsparcie pieczy zastępczej – II edycja", z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014–2020

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Oficjalne zdjęcie polskiej flagi na Marsie!

Zdjęcie Marsa / fot. mars.nasa.gov/twitter.com/@astronika_space

  

NASA opublikowała zdjęcia przesłane z Marsa przez sondę InSight. Na niektórych można dostrzec polską flagę, umieszczoną - obok flag m.in. USA, Kanady i Francji - na tabliczce na zewnętrznej powłoce lądownika Mars InSight. Jedno z takich zdjęć zamieściła na Twitterze polska firma Astronika zaangażowana w misję.

"Oficjalne zdjęcie polskiej flagi na Marsie!" - tak zdjęcie z Marsa pokazujące polską flagę podpisała na swoim twitterowym koncie firma Astronika.

Wysłana przez amerykańską agencję kosmiczną NASA sonda kosmiczna InSight została wystrzelona z Bazy Sił Powietrznych Vandenberg (USA) w maju 2018 r. Po trwającej sześć miesięcy podróży, podczas której przebyła 300 milionów mil (483 miliony kilometrów), bezzałogowa sonda wylądowała na powierzchni Marsa 27 listopada. Ma dokładnie zbadać wnętrze Czerwonej Planety.

Choć InSight to misja amerykańska z udziałem Niemiec i Francji, to udział w niej ma także Polska. Ze strony polskiej zaangażowana jest firma Astronika, która we współpracy z kilkunastoma firmami i ośrodkami badawczymi wykonała mechanizm penetratora gruntu, będącego elementem urządzenia Kret HP3.

Zdjęcia przesłane przez sondę można obejrzeć na stronie NASA pod adresem: https://mars.nasa.gov/insight/multimedia/raw-images/?order=sol+desc%2Cdate_taken+desc&per_page=50&page=0&mission=insight

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl