Celebrytka zobaczyła zdjęcia w TVN? Rubik zmiażdżona przez internautów za tekst o marszu

Anja Rubik / youtube.com/printscreen

  

Wczoraj, 11 listopada Polacy uczcili 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Ulicami Warszawy przeszedł Biało-Czerwony Marsz „Dla Ciebie Polsko” w którym uczestniczyło około 250 tys. osób. To największy po 1989 roku marsz w Polsce. Nie obyło się bez kilku incydentów, ale ich sprawców szuka już policja. Natomiast modelka – Anja Rubik – zdążyła już wystawić opinię o marszu, która niestety poszła w świat. Co ciekawe - gwiazdka znana z kilku produkcji TVN-u nie kryje zdziwienia, że większość komentarzy pod jej postem na Instagramie jest negatywnych.

250 tysięcy Polaków i ogromna ilość biało-czerwonych flag – taki obraz zobaczyliśmy wczoraj w Warszawie.

Jak można się było spodziewać, nie wszystkich taki obraz zadowalał. W studio TVN24, który prowadził relację z wydarzeń w Warszawie padały określenia w stylu "ksenofobia”, „nacjonaliści”, czy nawet „faszyści”.

Do tego chóru przyłączyła się związana ze stacją TVN znana modelka Anja Rubik. Na swoim koncie na Instagramie zamieściła wpis w języku angielskim i polskim – ponieważ obserwują ją ludzie na całym świecie – w którym napisała jasno, że marsz ćwierć miliona Polaków po prostu zepsuł obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

A była to tylko łagodniejsza wersja wpisu, który skasowała chwilę wcześniej po tym, jak spotkał się z oburzeniem użytkowników Instagrama.

Usunęłam mój poprzedni post, ponieważ w rzeczywistości nie reprezentował on całej prawdy o marszu. Była tam społeczność, która reprezentowała równość, tolerancję i miłość dla swojego kraju, jednak ultra-nacjonaliści i ksenofobowie (z których niektórzy są antysemitami) również byli obecni podczas marszu (nie możemy tego po prostu zignorować!) I, moim zdaniem, zepsuli stuletnią rocznice niepodległości Polski. Ten dzień powinien być spokojny, bez ŻADNEJ nienawiści! Pełen nadziei i radości!
Nadszedł czas na życzliwość i tolerancję, NIE rzucanie butelkami w ludzi, palenie flagi europejskiej czy rasistowskie slogany!
Bądźmy odważni i stwórzmy społeczność, która jest jedyną możliwą opcją dla ludzkości! Pełna empatii i miłości.
 Zacytuję ponownie Macrona;
"Mówiąc" nasze interesy na pierwszym miejscu, a inni są nie ważni ", pozbawiasz naród najcenniejszej rzeczy - jego wartości moralnych".

- napisała modelka (pisownia oryginalna).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I removed my previous post because, in fact, it did not represent the entire truth about the march. There was a large community there that represented equality, tolerance and love for their country HOWEVER ultra-nationalists and xenophobes (some of whom are anti-Semites) were also present at the march (we can’t just ignore this!) and, in my opinion, were spoiling the centenary celebrations of Poland’s independence. This day should be peaceful, without ANY hatred ! Full of hope and joy! It is time for kindness and tolerance, NOT throwing bottles at people, burning the UN flag or racist slogans! Let’s be brave and form the only community that is sustainable for human race ! Filled with compassion and love. I will quote Macron once again; “By saying 'our interests first and never mind the others' you stamp out the most precious thing a nation has - its moral values," pH. @adsoadsoadso ♥️ Usunęłam mój poprzedni post, ponieważ w rzeczywistości nie reprezentował on całej prawdy o marszu. Była tam społeczność, która reprezentowała równość, tolerancję i miłość dla swojego kraju, jednak ultra-nacjonaliści i ksenofobowie (z których niektórzy są antysemitami) również byli obecni podczas marszu (nie możemy tego po prostu zignorować!) I, moim zdaniem, zepsuli stuletnią rocznice niepodległości Polski. Ten dzień powinien być spokojny, bez ŻADNEJ nienawiści! Pełen nadziei i radości! Nadszedł czas na życzliwość i tolerancję, NIE rzucanie butelkami w ludzi, palenie flagi europejskiej czy rasistowskie slogany! Bądźmy odważni i stwórzmy społeczność, która jest jedyną możliwą opcją dla ludzkości! Pełna empatii i miłości. Zacytuję ponownie Macrona; "Mówiąc" nasze interesy na pierwszym miejscu, a inni są nie ważni ", pozbawiasz naród najcenniejszej rzeczy - jego wartości moralnych". PH. @adsoadsoadso

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)

Łagodniejsza wersja jej wypowiedzi jednak nie ocaliła Rubik od krytyki, czym modelka wydaje się być najwyraźniej zaskoczona. 

Internauci, nie tylko Polacy piszą, że Anja Rubik nie jest obiektywna, a swoim wpisem, który czytają ludzie na całym świecie, sama wystawia Polakom opinię ksenofobów, antysemitów i faszystów, tym samym psując obchody 100. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Szkoda, że osoba z takimi zasięgami jak Ty @anja_rubik pokazuje światu taką wizje Polski. Czy byłaś na tym marszu? Na pewno nie... dlaczego zatem przekazujesz informacje o nacjonalistach i ksenofobach, gdy według twardych dowodów i danych było pośród 250 tysięcy (!) ludzi jedynie 6 incydentów, ktore juz teraz sa rozstrzygane na drodze prawnej - nie ma żadnego przyzwolenia na takie działania... a Twoi „koledzy” wrzucają do sieci zdjecia sprzed roku, gdyż w tym nie mieli materiału wystarczająco mogącego pogrążyć nasz kraj.. WSTYD mi za Was, po prostu, po ludzku. Nie powinniście móc wypowiadać się w imieniu Polaków...

- napisała jedna z internautek.

Żałosny wpis, zarówno ten jak i usunięty...

- napisała inna osoba.

Jest mi za Panią bardzo wstyd

- dodaje ktoś inny.

Hej Anka nie pitol! Byłaś wczoraj na Marszu? Bo ja byłam. Nikt nie rzucał butelkami, szły rodziny z dziećmi w wózkach, szły starsze małżeństwa. Nikt nie palił flag, z rasistowskich sloganów, jak to nazywasz, słyszałam tylko hasła ośmieszające decyzję HGW oraz " kto nie skacze, ten za tuskiem ". Po prostu rasizm i faszyzm

- napisała kolejna użytkowniczka Twittera.

Nie widziałam żadnej Twojej wypowiedzi, w której byś się dobrze wypowiadała o Polsce i Polakach 

- dodała kolejna osoba.

Pojawiło się też mnóstwo komentarzy, w których wytykano Rubik podwójne standardy i brak reakcji, gdy jej kolega Kuba Wojewódzki (również gwiazda TVN) włożył flagę Polski w psie odchody.

Komorowski w programie Wojewódzkiego. Panowie żartowali sobie z


Komorowski w programie Wojewódzkiego. Panowie żartowali sobie z "wypchanej kaczki"

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Solaris dostarczy 21 autobusów elektrycznych do Poznania

/ Solaris Bus & Coach S.A. [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

  

Do końca lutego 2020 roku do MPK Poznań trafi 21 autobusów elektrycznych marki Solaris. Poznański przewoźnik podpisał ze spółką Solaris Bus & Coach umowę na dostawę pojazdów.

Wielkopolski producent pojazdów komunikacji miejskiej poinformował, że do Poznania trafi 15 pojazdów przegubowych oraz sześć standardowej długości. Zgodnie z umową całość zamówienia zostanie zrealizowana do końca lutego 2020 r. Wartość kontraktu to ponad 70 mln zł.

"To pierwsze napędzane energią elektryczną autobusy, na które zdecydowała się stolica Wielkopolski, tym samym podążając za rosnącym trendem przełączania się europejskich miast na elektromobilność"

– podał Solaris.

Elektrobusy zostaną wyposażone w baterie Solaris High Power i będą mogły być ładowane zarówno przez pantograf, jak i złącze typu plug-in. Ponadto elektryczne Solarisy mają być wyposażone w szereg nowoczesnych udogodnień dla pasażerów i kierowców.

Solarisy przystosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych i pasażerów poruszających się z wózkami dziecięcymi. Dla dodatkowego komfortu podróżujących pojazdy będą klimatyzowane i wyposażone w system informacji pasażerskiej. Zostaną wyposażone, m.in. w ładowarki USB zamontowane w poręczach pojazdów czy przyciski dodatkowo oznaczone w alfabecie Braille’a. Bezpieczeństwo na pokładzie Urbino zapewni monitoring. Na potrzeby MPK przewidziano również bramki liczące pasażerów.

Poznańskie Urbino electric będą ładowane w trzech lokalizacjach. Dwie stacje ładowania pantografowego zostaną wybudowane na dworcu autobusowym Garbary, gdzie dostępne będzie jedno stanowisko ładowania, w tym również ładowarka plug-in, oraz na dworcu przy osiedlu Sobieskiego. Tam powstaną dwie 2-stanowiskowe ładowarki pantografowe, które zapewnią ładowanie nawet cztery pojazdów jednocześnie.

Dodatkowo dwa stanowiska będą miały możliwość ładowania w systemie plug-in. Dzięki mocy pantografu do 560 kW autobusy po kilku minutach uzupełniania energii na pętli będą mogły wyruszyć w dalszą podróż.

Poznańskie MPK zdecydowało się także na wyposażenie zajezdni autobusowej przy ul. Warszawskiej w 10 2-stanowiskowych urządzeń stacjonarnych oraz trzy mobilne zapewniające możliwość jednoczesnego ładowania - poprzez wtyczki plug-in – wszystkich dostarczonych autobusów elektrycznych.

Do tej pory firma Solaris dostarczyła na polski rynek ponad 100 autobusów bateryjnych, a niemal 90 jest już zakontraktowanych. Spółka podała, że Poznań jest kolejnym miastem, które zdecydowało się na ładowanie baterii w autobusach poprzez pantograf o wysokiej mocy. Takie rozwiązanie funkcjonuje już m.in. w Warszawie, Jaworznie i Krakowie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl