Tego HGW raczej nie przewidziała. "Jeszcze bardziej zmotywowała Polaków, by 11 listopada przyjechali do Warszawy"

Hanna Gronkiewicz-Waltz / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Hanna Gronkiewicz-Waltz w końcówce zmotywowała Polaków jeszcze bardziej, aby na 11 listopada przyjechali do Warszawy. To najlepszy finisz, jaki mogliśmy sobie wyobrazić - powiedział w programie "W Punkt" w Telewizji Republika prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki. Sąd zdecydował o uchyleniu decyzji prezydent Warszawy o zakazie organizacji Marszu Niepodległości.

Dziś sąd zdecydował o uchyleniu wydanego wczoraj przez Hannę Gronkiewicz-Waltz, ustępującą prezydent stolicy, zakazu organizacji Marszu Niepodległości. 

-  Wolność zgromadzeń pełni doniosłą rolę w demokratycznym państwie prawa (...) prawo do zgromadzeń jest chronione konstytucją

- powiedział w uzasadnieniu orzeczenia sędzia Michał Jakubowski. Dodał, że decyzja o zakazie "jest możliwa po starannym zbadaniu sprawy i musi zawierać przekonujące uzasadnienie".

Ratusz zapowiedział już, że złoży zażalenie na dzisiejszą decyzję sądu.

- (To, co zrobiła Hanna Gronkiewicz-Waltz) to zamach na prawa obywatelskie, to liberalny zamordyzm. Chciała powiedzieć Polakom, że jeśli ktoś nie wpisuje się w tęczowo-liberalny nurt, nie ma prawa do przemarszu

- tak środową decyzję prezydent Warszawy skomentował dziś w Telewizji Republika poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego.

- Hanna Gronkiewicz-Waltz w końcówce zmotywowała Polaków jeszcze bardziej, aby na 11 listopada przyjechali do Warszawy. To najlepszy finisz, jaki mogliśmy sobie wyobrazić

 - dodał Winnicki.

Zapytany o to, jak widzi możliwość pogodzenia marszu państwowego z Marszem Niepodległości, gdy oba idą tą samą trasą, prezes RN stwierdził, że wszystko jest "do dogadania".

- Ja sądzę, że to kwestia techniczna i - moim zdaniem - przy dobrej woli z obu stron jesteśmy w stanie wszystko spokojnie uzgodnić. Jestem o tym przekonany

- podkreślił Robert Winnicki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Turystyka tematem toruńskiej konferencji

/ torun.pl

  

Konferencja dla przedsiębiorców branży turystycznej "SMART Tourist Region" odbędzie się dzisiaj i jutro (19-20 listopada) w Toruniu. Poruszane będą m.in. prawne aspekty działalności w tym sektorze gospodarki.

Organizatorem konferencji jest Lokalna Organizacja Turystyczna. Wezmą w niej udział przedsiębiorcy z branży turystycznej - właściciele hoteli i punktów gastronomicznych, a także kadra kierownicza.

Przez dwa dni dyskusje odbywały się będą w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży. Wydarzenie współfinansują Urząd Miasta Torunia oraz Urząd Marszałkowskim w Toruniu - dlatego udział w nim jest dla przedsiębiorców bezpłatny.

Organizatorzy deklarują, że dwa dni szkolenia są wyjściem na przeciw sporemu zainteresowaniu przedstawicieli branży. Wśród prelegentów będą wykładowcy akademiccy, a także praktycy, którzy w branży turystycznej odnieśli sukces.

- Branża turystyczna działa bezustannie i trudno oddelegować jednego dnia wszystkich kluczowych pracowników na szkolenie, dlatego zaplanowano dwa dni konferencyjne z tą samą tematyką, tak aby jak największa liczba osób mogła skorzystać z wiedzy prelegentów

 - poinformowała Maria Wesoła z Urzędu Miasta Torunia.

Program konferencji podzielono na trzy bloki tematyczne. Pierwszy dotyczy prawnych aspektów działalności w turystyce, ze szczególnym uwzględnieniem zmian ustawowych. Drugi dotyczył będzie wykorzystania w praktyce mediów społecznościowych, a trzeci dostarczania gościom usług, które mają budować wartość ich doświadczeń.

Konferencja ma także pozwolić na wymianę doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl