Znamy szczegóły porozumienia służb mundurowych z MSWiA. Takie podwyżki dostaną funkcjonariusze [DOKUMENT]

Joachim Brudziński / Twitter.com/@MSWIA_GOV_PL

  

Dzisiaj związkowcy służb mundurowych podpisali z kierownictwem MSWiA porozumienie, które kończy akcję protestacyjną. Znamy już najważniejsze szczegóły porozumienia Podpisany dokument zakłada, że mundurowi od 1 stycznia 2019 r. otrzymają podwyżkę uposażenia w wysokości 655 złotych, a od 1 stycznia 2020 r. - ich zarobki wzrosną o kolejne 500 złotych.

- Zaczęliśmy prawdziwy i rzeczywisty dialog. Nie przypominam sobie momentu, by strona społeczna podpisała tak dobre dla tysięcy polskich funkcjonariuszy porozumienie. Teraz razem zmierzamy do tego ,by poprawić jakość służby oraz pensje polskich funkcjonariuszy. Myślę, że z tym porozumieniem zapoznają się funkcjonariusze podległych ministrowi służb i będą usatysfakcjonowani

- powiedział dziś podczas konferencji prasowej po podpisaniu dokumentu Rafał Jankowski, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

Wśród najważniejszych założeń porozumienia znalazły się podwyżki dla funkcjonariuszy służb mundurowych.

"Od dnia 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze otrzymają podwyżkę uposażenia w przeciętnej miesięcznej wysokości 655 zł brutto na etat (wraz z nagrodą roczną)" - czytamy w porozumieniu.

Od 1 stycznia 2020 r. kwota uposażenia funkcjonariuszy wzrośnie o kolejne 500 złotych brutto.

"Podwyżki uposażenia (...) zostaną przyznane dla każdego funkcjonariusza w równej kwocie, uwzględniającej wzrost wszystkich składników uposażenia oraz nagrody rocznej".

Ponadto, minister zobowiązał się opracować projekt nowelizacji ustawy o zaopatrzenie emerytalnym funkcjonariuszy, który zakładać będzie zniesienie granicy 55 lat życia dla uzyskania prawa do emerytury. Opracowana ma być również nowelizacja wprowadzająca 100 proc. stawki za nadgodziny.

(fot. Twitter.com/Polska Policja)

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"To jednak tylko drobny cwaniaczek". Tak internauci reagują na dziecinne tłumaczenia Tuska

Donald Tusk / flickr.com/ EU2017EE Estonian Presidency/ creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

  

Nie milkną echa słów Donalda Tuska, który mówił w sobotę o „pokonaniu współczesnych bolszewików”. A że ta wypowiedź wywołała niemały skandal, dzisiaj szef Rady Europejskiej zamieścił tweeta, w którym tłumaczy, o co mu chodziło. Nie udało mu się jednak przekonać internautów. Zobaczcie, jak reagują!

Jeśli Józef Piłsudski i Lech Wałęsa mogli pokonać bolszewików, a obaj mieli o wiele trudniejszą sytuację niż jest dzisiaj, to dlaczego wy nie mielibyście dać rady pokonać współczesnych bolszewików

- mówił w sobotę w Łodzi były premier, szef Rady Europejskiej Do