Jest porozumienie z MSWiA! Koniec protestu służb mundurowych

/ Twitter.com/@MSWIA_GOV_PL

  

Dziś związkowcy służb mundurowych podpisali z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji porozumienie, które jednocześnie kończy akcję protestacyjną. - Nie przypominam sobie momentu, by strona społeczna podpisała tak dobre dla tysięcy polskich funkcjonariuszy porozumienie. Teraz razem zmierzamy do tego ,by poprawić jakość służby oraz pensje polskich funkcjonariuszy - powiedział podczas konferencji prasowej Rafał Jankowski, przewodniczący ZG NSZZ Policjantów.

Po wielogodzinnych rozmowach związkowcy służb mundurowych podpisali porozumienie z kierownictwem resortu spraw wewnętrznych i administracji.

- Zaczęliśmy prawdziwy i rzeczywisty dialog. Nie przypominam sobie momentu, by strona społeczna podpisała tak dobre dla tysięcy polskich funkcjonariuszy porozumienie. Teraz razem zmierzamy do tego, by poprawić jakość służby oraz pensje polskich funkcjonariuszy. Myślę, że z tym porozumieniem zapoznają się funkcjonariusze podległych ministrowi służb i będą usatysfakcjonowani

- powiedział dziś podczas konferencji prasowej Rafał Jankowski, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

Jankowski poinformował, że podpisanie porozumienie jest jednoznaczne z zakończeniem akcji protestacyjnej służb mundurowych. 

- To porozumienie jest na tyle satysfakcjonujące, że dzisiaj przerwaliśmy akcję protestacyjną, wracamy do służby. Będziemy robić to, co umiemy najlepiej, czyli dbać o bezpieczeństwo wszystkich Polaków

- dodał szef NSZZ Policjantów.

Joachim Brudziński podziękował stronie społecznej, a także swojemu poprzednikowi, Mariuszowi Błaszczakowi, który rozpoczął program modernizacji służb mundurowych.

- Jestem przekonany, że służby mundurowe - policja, straż pożarna, straż graniczna - to polscy patrioci i nigdy nie narażą dobra i bezpieczeństwa obywateli, których ślubowali strzec

- dodał minister.

WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Hohenzollernowie”: suma niewykorzystanych szans. RECENZJA

Fragment okładki / fot. www.wydawnictwopoznanskie.com

  

Historia często kojarzona jest jako nudne podsumowanie faktów. Tymczasem to suma sensacyjnych wiadomości i zwrotów akcji. Zupełnie takich samych jak dzisiejsze doniesienia ze świata polityki serwowane nam przez media. Fakt ten doskonale zrozumiał Grzegorz Kucharczyk.

Wydawnictwo Poznańskie wznowiło pozycję „Hohenzollernowie”. To wyjątkowe opracowanie Grzegorza Kucharczyka jest opowieścią o tym, jak niewykorzystane szanse szybko stają się porażką. Nie ma bowiem w polityce miejsca na zaniechanie. Historia rodu Hohenzollernów jest tego dobitnym przykładem.

Hohenzollernowie kojarzą się z Hołdem Pruskim, czyli momentem ich upokorzenia. Polacy pamiętają chwilę, gdy Albrecht Hohenzollern składa hołd lenny. Tymczasem Kucharczyk zwraca naszą uwagę na Stańczyka z obrazu Matejki. Dlaczego? Bo w tej chwili nastąpiło pierwsze z szeregu zaniechań, które na przestrzeni czasu zmieniły się w sumę ich zwycięstw. Smutny Stańczyk przewiduje – słusznie – kłopoty, jakie przyniesie pobłażliwość. Zamiast wykorzystać odwrócenie się do Hohenzollernów dwóch sojuszników, jakimi byli papież i cesarz, do ostatecznego pognębienia wroga, pozwolono mu żyć dalej.

Wydawać by się mogło, że decyzja ta była słuszną. W ciągu kolejnych lat ród podupadał na znaczeniu coraz bardziej. Śmierć gasiła kolejnych dziedziców i niebawem okazać się mogło, że ród wygaśnie. Tymczasem Zygmunt August pozwolił na rozszerzenie dziedziczenia na linię brandenburską. Zaprzepaścił tym samym szanse na powrót pruskiego lenna.

Kolejne niekorzystne posunięcia polskich władców, połączone z przemyślanymi działaniami po stronie Hohenzollernów sprawiły, że odzyskali swoją pozycję. Kucharczyk ciekawie prowadzi nas przez meandry politycznych posunięć. Jego narracja sprawia, że z łatwością odnajdujemy się w gąszczu faktów. Czasem wręcz zapominamy, że czytamy historyczne opracowanie. Całość bowiem jest sprawnie napisaną relacją, momentami przypominającą najnowsze doniesienia prasowe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl