"To nie jest czas, aby dzielić Polaków" - apeluje rzecznik rządu. I zaprasza na marsz WIDEO

  

- Polska jest jedna. To nie jest czas, aby dzielić Polaków. Pokażmy, że to co przyświecało naszym przodkom jest najważniejsze. Pokażmy, że potrafimy manifestować radość z życia w wolnej Polsce - mówiła na antenie Telewizji Republika rzecznik rządu Joanna Kopcińska. "Zaproszeni są wszyscy, również liderzy wszystkich ugrupowań" - dodała.

Jak wykazywała rzecznik rządu Joanna Kopcińska, już za trzy dni świętujemy 100. rocznicę odzyskania niepodległości, a po decyzji premiera i prezydenta spotykamy się pod jednym szyldem i jednymi barwami.


Na czele biało-czerwonego marszu 11 listopada, jako jedna z pierwszych grup zorganizowanych, będą szły Kluby "Gazety Polskiej". Ich członkowie przyjadą z rozmaitych zakątków kraju. Spotykamy się 11 listopada o godz. 13:00 w okolicach Pomnika Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej na pl. Małachowskiego.

Nadal potrzebne są osoby mogące zasilić skład straży porządkowej. Przedstawiciele Klubów „Gazety Polskiej” proszeni są o zgłaszanie się w tej sprawie mailowo pod adresem: rogala14@gmail.com
UWAGA. Zgłoszenia do służby porządkowej powinny zostać potwierdzone przez szefa klubu „Gazety Polskiej” zgłaszającej się osoby.
 

O ewentualnych zmianach będziemy informować.


Zapraszamy wszystkich, aby ten wyjątkowy dzień uczcić. Bez względu na poglądy i przekonania polityczne mamy szanse pokazać przyszłym pokoleniom, jak uczciliśmy ten radosny dzień (...) Zaproszeni są wszyscy, również liderzy wszystkich ugrupowań. Nie ma drugiego tak pięknego kraju, z tak wyjątkową historią. Polska jest jedna. To nie jest czas, aby dzielić Polaków. Pokażmy, że to co przyświecało naszym przodkom jest najważniejsze. Pokażmy, że potrafimy manifestować radość z życia w wolnej Polsce. To powinna być najważniejsza wartość

- mówiła na antenie Telewizji Republika. 

Jeden marsz i udział wszystkich najważniejszych osób jest po to, abyśmy mogli pokazać, że nasz wolny, nieodległy kraj może się rozwijać. To, w jaki sposób pokażemy naszą radość, będzie kiedyś przekazem dla młodszych pokoleń

- dodała, zaznaczając jednocześnie, że "żyjemy w wolnym i bezpiecznym państwie, dlatego, że mamy mądrych ludzi w rządzie", a premier Morawiecki "pokazuje, że może nam zapewnić bezpieczeństwo wewnętrzne i finansowe".

My wszyscy kochamy swoją ojczyznę i powinniśmy nasze różnice zdań choć na chwilę zostawić w przedpokoju. Apeluję do obecnych liderów opozycji abyśmy pamiętali, że te codzienne podziały nie są ważne w obliczu tego święta. Nie ma nic ważniejszego niż życie w wolnym kraju

- stwierdziła.

Zdaniem rzecznik rządu w tę niedzielę możemy symbolicznie, będąc razem i bez prób zakłócenia marszu pokazać, jak ważne jest dla nas to święto. "Można mieć biało-czerwone barwy, ale przede wszystkim swoim zachowaniem okażmy nasze zadowolenie z tego, co mamy" - mówiła.

Obyśmy się nigdy nie musieli przekonać, że straciliśmy wolność. Dzisiaj nie ma powodów, aby w taką rocznicę próbować zniszczyć radość

- zaznaczyła.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

PiS w górę, KO - bez zmian, PSL - pikuje. Nowy sondaż, ale lider ten sam

zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Zjednoczona Prawica (PiS, Porozumienie, Solidarna Polska) otrzymałaby poparcie 34 proc. osób deklarujących chęć wzięcia udziału w głosowaniu. 24 proc. poparłoby Koalicję Obywatelską (PO i Nowoczesną), a PSL balansuje na skraju progu wyborczego. To wnioski z listopadowego sondażu Kantar Public.

Na trzecim miejscu znalazł się ruch Kukiz'15 z 9 proc. poparciem; w następnej kolejności SLD - 7 proc. głosów.

Zjednoczona Prawica, w porównaniu do wyników z poprzedniego miesiąca, otrzymała poparcie wyższe o 3 punkty procentowe - podkreśla Kantar Public.

Koalicja Obywatelska uzyskała poparcie takie samo, jak przed miesiącem. Wzrost o 1 punkt procentowy odnotował Kukiz’15; Polskie Stronnictwo Ludowe – spadek o 3 punkty procentowe. SLD utrzymało wynik na poziomie sprzed miesiąca.

[polecam:http://niezalezna.pl/245966-zjednoczona-prawica-rzadzi-a-platformie-nowoczesna-juz-niewiele-pomoze]

W listopadzie poniżej progu wyborczego ponownie znalazły się: partia Wolność (2 proc.), Partia Razem (2 proc.).

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 17 proc. nie potrafiło zdecydować, na kogo oddałoby głos. Od października odsetek ten nie uległ zmianie.

68 proc. Polaków zapowiedziało gotowość wzięcia udziału w wyborach, przy czym 40 proc. raczej zagłosowałoby, a 28 proc. zdecydowanie przystąpiłoby do głosowania.

Przeciwne stanowisko zadeklarowało 23 proc. ankietowanych: 11 proc. twierdzi, że raczej by nie zagłosowało, a 12 proc. zdecydowanie nie zagłosowałoby. 9 proc. Polaków jeszcze nie zdecydowało, czy oddadzą swój głos w wyborach.

W listopadzie odnotowano nieznaczny wzrost odsetka osób, które wybierają się na wybory (o 2 punkty procentowe względem października), znacząco jednak zmieniła się relacja osób zdecydowanych na udział w głosowaniu i tych, którzy raczej oddadzą swój głos - odsetek zdecydowanych respondentów zmalał o 5 punktów procentowych, natomiast odsetek osób deklarujących, że raczej zagłosują, wzrósł o 7 punktów procentowych. Odsetek osób niezdecydowanych zmalał o dwa punkty procentowe

Badanie Kantar Public przeprowadzono w dniach 9–15 listopada na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1024 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat (preferencje partyjne: N=697 – osób deklarujących „zdecydowanie” lub „raczej” zamiar uczestniczenia w wyborach). Badanie przeprowadzono techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl