Minister skomentował skandaliczną decyzje HGW: „11 listopada musimy pokazać naszą siłę”

Marsz Niepodległości / fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Jan Józef Kasprzyk, zapytany przez naszą reporterkę o decyzję ustępującej prezydent Warszawy zakazującą przeprowadzenia Marszu Niepodległości, wyraził ogromne zdumienie. Według ministra, zakaz wydany przez Hannę Gronkiewicz – Waltz - paradoksalnie - przyczyni się do dużej frekwencji na tegorocznym marszu. - 11 listopada musimy pokazać naszą siłę bycia razem, bycia ponad podziałami, pod biało-czerwonym sztandarem, razem z kombatantami - zaapelował minister Kasprzyk. Zachęcamy do obejrzenia całości rozmowy z Janem Józefem Kasprzykiem.

Bardzo się cieszę, że ten marsz się odbędzie, że będzie miał charakter państwowy, że wezmą w nim udział wszyscy

 - powiedział minister.

Jan Józef Kasprzyk wyraził zadowolenie z faktu, że decyzja o organizacji państwowego Marszu dla Niepodległej została podjęta na prośbę kombatantów.

Jeśli oni (kombatanci - red.) chcą, żebyśmy byli razem tego dnia, abyśmy razem pod biało - czerwonym sztandarem przemaszerowali, z udziałem prezydenta i rządu Rzeczypospolitej, z udziałem wszystkich środowisk, to tak powinno się to odbywać

- podkreślił.

Podkreślił, że „ojców naszej niepodległości dzieliło bardzo wiele, ale w chwili najwyższej próby byli razem”.

Takim momentem jest setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

- ocenił Kasprzyk.

Tym marszem musimy wypełnić testament ojców naszej wolności – być razem, kiedy razem być powinniśmy

- dodał.

Według ministra, zakaz wydany przez Hannę Gronkiewicz – Waltz, paradoksalnie przyczyni się do dużej frekwencji na marszu i „wszyscy ci, którzy czują Polskę w sercu, chcą być tego dnia razem”.

Jan Józef Kasprzyk wskazał, że nie można wykluczyć prowokacji, mających na celu dezorganizację marszu, ale wyraził przekonanie, że państwo polskie sobie z tym poradzi. Zaapelował również o jedność w tym ważnym dla wszystkich Polaków dniu.

11 listopada musimy pokazać naszą siłę bycia razem, bycia ponad podziałami, pod biało – czerwonym sztandarem, z kombatantami.

- podsumował minister.

ZOBACZ CAŁOŚĆ ROZMOWY Z JANEM JÓZEFEM KASPRZYKIEM:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Uciekł przed policjantami na dach

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Huczne świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości zapamięta 75-letni tarnowianin. Mężczyzna po spożyciu alkoholu postanowił wrócić do domu samochodem. Wsiadając za kierownicę swojego golfa, uszkodził inny pojazd zaparkowany przy ulicy. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia i schował się w swoim domu.

Zaalarmowani policjanci przyjechali na miejsce kolizji. Tu okazało się, że kierowca schował się przed nimi … na dachu swojego domu za kominem, chcąc w ten sposób uniknąć odpowiedzialności.

Podczas badania trzeźwości mężczyzna miał w wydychanym powietrzu prawie 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a on usłyszał zarzut prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości. Za jazdę samochodem w takim stanie grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów minimum 3 lata oraz grzywna nie mniejsza niż 5000 złotych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl