Ich trzeba posłuchać! „Pójdźmy razem, zjednoczeni i uśmiechnięci - dla Niepodległej”

kombatanci / youtube.com/screenshot/@KPRM

  

Po skandalicznej decyzji, jaką wydała wczoraj prezydent Warszawy, sprawę organizacji marszu 11 listopada wzięli w swoje ręce prezydent i premier. Na specjalną prośbę środowisk kombatanckich zostanie zorganizowany Marsz dla Niepodległej, którego patronem będzie Andrzej Duda. Dziś do wspólnego świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości namawiali w specjalnym spocie kombatanci.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała wczoraj, że po konsultacjach Prezydenta Andrzeja Dudy i Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, została podjęta decyzja o organizacji Marszu Państwowego w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Organizacja Marszu Państwowego ma być odpowiedzią na liczne prośby kierowane w ostatnich dniach przez środowiska kombatanckie.

Dziś Kancelaria Premiera opublikowała spot, w którym kombatanci apelują o jedność i udział w marszu dla Niepodległej.

Tak piękny, tak ważny dzień dla naszej kochanej ojczyzny zdarza się tylko raz w życiu. Z miłości do Polski walczyliśmy o wolność, o niepodległość, o godność, o przyszłość i jako naród zwyciężyliśmy 

- mówią kombatanci.

W imieniu własnym oraz środowisk kombatantów, z dumą i radością zapraszam wszystkich rodaków 11 listopada do Warszawy

- dodaje leciwa pani.

Spot kończy się wezwaniem do wspólnego świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pójdźmy razem, zjednoczeni i uśmiechnięci, w pięknym biało - czerwonym marszu, organizowanym przez Państwo Polskie - dla Niepodległej

- kończą swój apel kombatanci.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Uciekł przed policjantami na dach

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Huczne świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości zapamięta 75-letni tarnowianin. Mężczyzna po spożyciu alkoholu postanowił wrócić do domu samochodem. Wsiadając za kierownicę swojego golfa, uszkodził inny pojazd zaparkowany przy ulicy. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia i schował się w swoim domu.

Zaalarmowani policjanci przyjechali na miejsce kolizji. Tu okazało się, że kierowca schował się przed nimi … na dachu swojego domu za kominem, chcąc w ten sposób uniknąć odpowiedzialności.

Podczas badania trzeźwości mężczyzna miał w wydychanym powietrzu prawie 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a on usłyszał zarzut prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości. Za jazdę samochodem w takim stanie grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów minimum 3 lata oraz grzywna nie mniejsza niż 5000 złotych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl