Policjant po służbie zatrzymał włamywacza. W plecaku miał pełno biżuterii

Biżuteria / malopolska.policja.gov.pl

  

Policjantem jest się nie tylko na służbie. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa starszego aspiranta Marcina Wójtowicza, który w swoim czasie wolnym zatrzymał włamywacza i odzyskał skradziony przez niego łup.

W ubiegłą środę po godzinie 11.00 funkcjonariusz Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sądeckiej komendy będąc po służbie zauważył, że w pobliżu jednego z mieszkań w bloku przy ulicy I Brygady kręci się młody mężczyzna. Jego podejrzane zachowanie wzbudziło czujność policjanta z 15-letnim doświadczeniem. Intuicja nie zawiodła go i tym razem, ponieważ 24-latek podważył okno i wskoczył przez nie do mieszkania.

Starszy aspirat Wójtowicz zachował zimną krew i natychmiast zaalarmował o sytuacji oficera dyżurnego, który błyskawicznie skierował patrol Policji we wskazane miejsce. Kiedy włamywacz wyskoczył z balkonu wpadł wprost na funkcjonariuszy. Podczas próby ucieczki złodziej odrzucił plecak, w którym znajdowały się skradzione z mieszkania przedmioty, w tym głównie biżuteria o łącznej wartości około 5 tysięcy złotych. Po krótkim pościgu 24-letni mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Policjanci pracując nad tą sprawą zebrali jednak jeszcze inny materiał dowodowy, który pozwolił im zarzucić temu mężczyźnie kolejne dwa włamania do mieszkań, których dopuścił się w okresie od 3 do 31 października br.

Sądeczanin przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Z uwagi na fakt, że mężczyzna dokonywał włamań w warunkach recydywy prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju.

Odzyskane przez policjantów cenne przedmioty wrócą teraz do prawowitej właścicielki.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Uciekł przed policjantami na dach

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Huczne świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości zapamięta 75-letni tarnowianin. Mężczyzna po spożyciu alkoholu postanowił wrócić do domu samochodem. Wsiadając za kierownicę swojego golfa, uszkodził inny pojazd zaparkowany przy ulicy. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia i schował się w swoim domu.

Zaalarmowani policjanci przyjechali na miejsce kolizji. Tu okazało się, że kierowca schował się przed nimi … na dachu swojego domu za kominem, chcąc w ten sposób uniknąć odpowiedzialności.

Podczas badania trzeźwości mężczyzna miał w wydychanym powietrzu prawie 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a on usłyszał zarzut prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości. Za jazdę samochodem w takim stanie grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów minimum 3 lata oraz grzywna nie mniejsza niż 5000 złotych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl