Koncert „Klasycznie Niepodległa” zabrzmi w Palladium

Koncert odbędzie się 10 listopada w Palladium / fot. Pixabay

  

W najbliższą sobotę o godzinie 16:00 w Teatrze Palladium odbędzie się wyjątkowy recital poświęcony setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wysłuchamy recitalu fortepianowego zagranego przez znakomitego pianistę, dyrygenta Marka Drewnowskiego, ucznia legendarnego Leonarda Bernsteina. Patronat nad wydarzeniem objął portal Niezalezna.pl.

Sto lat temu, po 123 latach niewoli, nastąpił dzień w którym Polska powróciła na mapę Europy. Okazję tę postanowiliśmy uczcić występem pianisty prof. dr hab. Marka Drewnowskiego. Projekt ma na celu m.in. upowszechnienie, szczególnie wśród polskiej młodzieży dziedzictwa kulturowego Polski w postaci klasycznej muzyki największych polskich kompozytorów. Wydarzenie poprowadzi Tadeusz Deszkiewicz.

- informują organizatorzy.

Artysta zagra utwory wspaniałego naszego mistrza Fryderyka Chopina oraz Ignacego Jana Paderewskiego, który był w swoich czasach tak popularny, jak dla dzisiejszych Madonna albo Lady Gaga. Warto przypomnieć, że na koncerty Paderewskiego przychodziły tłumy. Grał na stadionach. Jego trasa koncertowa w ramach recitalu fortepianowego znalazła się w księdze rekordów Guinnessa. Odgrywał najdroższe koncerty pianistyczne na świecie. 

- mówi Sławomir Sokołowski z Teatru Palladium.

Koncert sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021. Patronem medialnym wydarzenia jest portal Niezalezna.pl.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: mat.pras.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Holenderski ksiądz napisał o Polakach... Te słowa wzruszą każdego!

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Holenderski ksiądz zamieścił na Twitterze wpis, w którym chwali swoich polskich parafian. Być może Polacy nie dowiedzieliby się o tym, gdyby nie tłumaczący jego słowa Redbad Klynstra-Komarnicki. Aktor przełożył jego słowa na język polski, a na twitterowym koncie księdza zaroiło się od... podziękowań Polaków. To są właśnie te piękne chwile!

Zacznijmy od początku... Jeden z holenderskich księży zamieścił na Twitterze pochlebny wpis o Polakach. 

Domyślamy się, że nie wszyscy nasi czytelnicy mogą znać język holenderski, więc z odsieczą przychodzi Redbad Klynstra-Komarnicki, polski aktor holenderskiego pochodzenia.

Klynstra-Komarnicki apeluje, by holenderskiemu księdzu napisać miły komentarz, a na reakcję Polaków nie trzeba było długo czekać.Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy, zarówno w języku angielskim, jak i polskim. Wpisy są też po holendersku czy... po włosku.

Jak widać, mimo negatywnej kampanii na temat Polski, jaką serwują m.in. "totalni europosłowie" w Parlamencie Europejskim, są w Europie ludzie doceniający wartości narodu polskiego i wypowiadający się o Polakach w superlatywach. Tylko czy lewicowo-liberalne media raczą o tym wspomnieć?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl