Mobilne laboratoria od Orlenu dla KAS

/ mf.gov.pl

  

Trzy nowoczesne wozy laboratoryjne przekazał PKN Orlen dla Krajowej Administracji Skarbowej - poinformowali na konferencji w Ministerstwie Finansów szef KAS Marian Banaś i prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Wozy te, jak poinformowano, umożliwiają szybkie określenie składu paliw ciekłych, wwożonych do Polski i transportowanych na terenie kraju. Pomogą one KAS w wykrywaniu nielegalnie wwożonego paliwa.

"Chcemy podziękować panu prezesowi za przekazane nam mobilne laboratoria, które przyczynią sią do lepszego uszczelniania systemu podatkowego" - mówił na konferencji Banaś. "Mamy jeszcze 14 procent luki podatkowej, czyli mamy co robić" - dodał.

Mówił, że między 1 stycznia a 31 sierpnia dwa mobilne laboratoria wykorzystywane przez KAS zakwestionowały blisko 20 proc. badanych próbek.

Banaś przypominał też, że w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2018 r. dochody podatkowe były wyższe w stosunku do analogicznego okresu 2017 o ok. 17,2 mld zł, w tym dochody z VAT w tej kwocie to 5,5 mld zł, a wpływy z akcyzy to 2,4 mld zł.

Wszystko to dzięki nowym instrumentom, wdrożonym przez rząd PiS, takim jak JPK, split payment, a także dzięki konsolidacji administracji celno-skarbowej o powstaniu KAS - przekonywał.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział, że spółka traktuje wozy "nie jako dar, ale jako inwestycje". Dodał, że spółka będzie dalej pomagać w zwalczaniu wyłudzenia podatków. "To dobra inwestycja nie tylko dla Orlenu, ale i dla Skarbu Państwa" - powiedział. "Musimy w jak największej skali eliminować tą patologie związana z mafiami paliwowymi i szarą strefą" - przekonywał.

Zwracał uwagę, że dzięki mechanizmom uszczelniającym, np. pakietowi paliwowemu, Orlen już w pierwszym półroczu przekazał do budżetu 17 mld zł podatków, podczas gdy np. w pierwszej połowie 2015 r. to było 12 mld zł.

Kolejne dwa pojazdy mają być przekazane KAS do końca listopada. Docelowo KAS będzie dysponować siedmioma wozami (obecnie ma dwa), przekazanymi przez Orlen w ubiegłym roku. "Na dzień dzisiejszy to wystarczająca liczba" - powiedział wiceszef KAS i wiceminister finansów Piotr Walczak. Wozy mają być wykorzystywane na terenie całego kraju.

Banaś dodał, że KAS jest także zainteresowana mobilnymi aparatami roentgenowskimi, które Orlen też ewentualnie ma przekazać.

Podczas konferencji Obajtek przekazał Banasiowi symboliczne kluczyki do mobilnych laboratoriów. Potem szef KAS i prezes Orlenu oglądali wozy na dziedzińcu przed gmachem Ministerstwa Finansów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Holenderski ksiądz napisał o Polakach... Te słowa wzruszą każdego!

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Holenderski ksiądz zamieścił na Twitterze wpis, w którym chwali swoich polskich parafian. Być może Polacy nie dowiedzieliby się o tym, gdyby nie tłumaczący jego słowa Redbad Klynstra-Komarnicki. Aktor przełożył jego słowa na język polski, a na twitterowym koncie księdza zaroiło się od... podziękowań Polaków. To są właśnie te piękne chwile!

Zacznijmy od początku... Jeden z holenderskich księży zamieścił na Twitterze pochlebny wpis o Polakach. 

Domyślamy się, że nie wszyscy nasi czytelnicy mogą znać język holenderski, więc z odsieczą przychodzi Redbad Klynstra-Komarnicki, polski aktor holenderskiego pochodzenia.

Klynstra-Komarnicki apeluje, by holenderskiemu księdzu napisać miły komentarz, a na reakcję Polaków nie trzeba było długo czekać.Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy, zarówno w języku angielskim, jak i polskim. Wpisy są też po holendersku czy... po włosku.

Jak widać, mimo negatywnej kampanii na temat Polski, jaką serwują m.in. "totalni europosłowie" w Parlamencie Europejskim, są w Europie ludzie doceniający wartości narodu polskiego i wypowiadający się o Polakach w superlatywach. Tylko czy lewicowo-liberalne media raczą o tym wspomnieć?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl