Uczyli młodzież "zakupów w sieci”

/ swietokrzyska.policja.gov.pl

  

Dziś świętokrzyscy policjanci wspólnie z przedstawicielami firmy allegro rozpoczęli cykl spotkań z młodzieżą, które zrealizowane są w ramach ogólnopolskiego programu profilaktycznego „Bezpieczne z@kupy w sieci” oraz projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2018”. Uczniowie mieli okazję uzyska najważniejsze informacje związane z zagrożeniami dotyczącymi zakupów w Internecie, bezpieczeństwa płatności internetowych oraz problematyki kradzieży tożsamości.

Jak wskazują dane statystyczne młodzież jest jedną z najbardziej aktywnych grup wiekowych dokonujących zakupów w sieci. Traktuje ona Internet jako naturalne środowisko do zawierania transakcji, jednocześnie będąc, ze względu na stosunkowo niewielką świadomość zagrożeń związanych z cyberprzestępczością grupą szczególnie narażoną na ryzyko związane z działalnością przestępców, a w szczególności oszustów.
Z tych właśnie powodów w ramach realizowanego projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2018” zostały zorganizowane zajęcia z młodzieżą pod hasłem „Bezpieczne z@kupy w sieci”. Nad tym przedsięwzięciem patronat honorowy objął Komendant Główny Policji, gen. insp. dr Jarosław Szymczyk.

Dziś asp. szt. Paweł Sieczkowski z Wydziału Prewencji KWP w Kielcach oraz Pani Iwona Nowak, przedstawicielka firmy allegro rozmawiali z uczniami V Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jadwigi Królowej w Kielcach. Łącznie ponad 150 uczestników spotkania zapoznanych zostało z najczęstszymi zagrożeniami związanymi z zawieraniem transakcji za pośrednictwem Internetu, metodami weryfikacji kontrahentów oraz w efekcie wykształcenie u jego odbiorców postaw umożliwiających bezpieczne i świadome dokonywanie zakupów oraz płatności w cyberprzestrzeni.

Istotnym elementem było także budowanie świadomości dotyczącej zagrożeń związanych z kradzieżą tożsamości, która może mieć także duże znaczenie dla użytkowników usług e-commerce.

To były pierwsze tego typu spotkania z uczniami szkół ponadpodstawowych. Podobne zostaną przeprowadzone jeszcze w kilku innych placówka oświatowych na terenie naszego województwa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ambasada w USA uczciła 100 lat niepodległości

/ twitter.com/PolishEmbassyUS

  

Przyjęcie wydane w Waszyngtonie przez ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych Piotra Wilczka uświetniło we wtorek (dzisiaj czasu polskiego) obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przyjęcie zgromadziło przedstawicieli władz federalnych, korpusu dyplomatycznego i oficerskiego oraz Polonii.

Ponieważ zaproszonych gości było zbyt wielu jak na możliwości zarówno polskiej ambasady, zakupionej w 1920 roku przez Kazimierza Lubomirskiego, pierwszego polskiego ambasadora (wtedy „posła” ) w Waszyngtonie, jak i rezydencji ambasadora RP, przyjęcie odbyło się w przestronnych salach modernistycznej siedziby Instytutu Pokoju Stanów Zjednoczonych (USIP). Instytut, którego siedziba oddalona jest o zaledwie kilka kroków od Departamentu Stanu, powstał w 1984 roku w celu wypracowywania i promowania pokojowych metod rozwiązywania konfliktów.

Tablice informacyjne wywieszone podczas przyjęcia w USIP przedstawiały historię zmagań Polaków o odrodzenie ich ojczyzny i rolę, jaką w tych wysiłkach odegrał plan pokojowy prezydenta USA Woodrowa Wilsona i uwielbiany przez Amerykanów wirtuoz, kompozytor i mąż stanu Ignacy Jan Paderewski.

Podczas uroczystości, poprowadzonej przez mającą polskie korzenie Luizę Chwialkowską Savage - szefową działu komentarzy portalu informacyjnego Politico, obok ambasadora RP Piotra Wilczka wystąpili m.in. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który przebywa w Waszyngtonie z oficjalną wizytą na zaproszenie szefa Pentagonu Jamesa Mattisa, a także pełnomocniczka prezesa Rady Ministrów ds. dialogu międzynarodowego, senator Anna Maria Anders oraz ze strony władz amerykańskich Wess Mitchell - asystent sekretarza stanu ds. Europy i Eurazji, odpowiedzialny za kształtowanie polityki zagranicznej USA wobec Polski i innych państw regionu.

Przyjęcie w Instytucie Pokoju wzbogacił koncert fortepianowy w wykonaniu specjalizującego się w interpretacji kompozycji Fryderyka Chopina Briana Gentza, występy wokalistki Magdaleny Wór oraz jazzowe interpretacje starych polskich szlagierów w wykonaniu mieszkającego w Nowym Jorku Kuby Cichockiego. Specjały kuchni polskiej, na czele z pierogami, cieszącymi się niezmiennie popularnością wśród Amerykanów, przygotował kuchmistrz ambasady RP w Waszyngtonie Jan Górszczyk-Kęcik.

W środę (czwartek czasu polskiego) po Waszyngtonie rocznicowe obchody odbędą się w Nowym Jorku, gdzie w renomowanej sali koncertowej Carnegie Hall odbędzie się koncert Teatru Wielkiego – Opery Narodowej „Głosy gór”, przedstawiający wpływy muzyki i folkloru góralskiego na polskich kompozytorów takich jak Karol Szymanowski, Henryk Mikołaj Górecki, Mieczysław Karłowicz czy Wojciech Kilar.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl